כללית שלי
מחלקות מבוגרים

יצירת קשר

מזכירות: 03-9258220
שעות פעילות ב​מזכירות: א'-ה', 08:30-13:30​​

​תחנת אחות: 03-9258222
טלפון ציבורי: 03-9240509​

מיקום

​קומת כניסה

מחלקה ב' מבוגרים

מנהל המחלקה: ד"ר אמיר קריבוי

​​​​​​​​​מטרת המחלקה הנה לאפשר את שילובו של החולה הפסיכיאטרי בקהילה תוך כדי שיפור הכושר הגופני הנפשי החברתי והמקצועי.


כל חולה עובר הערכה נפשית ותפקודית על ידי צוות רב מקצועי. מגוון הטיפולים כולל התערבויות תרופתיות, פסיכותרפיה, טיפולים משפחתיים ​ושיקום מקצועי. כל חולה עובר הערכה רב מקצועית עם תחילת האשפוז במטרה להעריך את מצבו עם השחרור.
מחלקה ב' הנה מ​חלקת מבוגרים "פתוחה" אקטיבית אשר כוללת 33 מיטות. החולים המאושפזים מאושפזים מרצונם והם חופשיים לעזוב את המחלקה לפי רצונם. בנוסף חולים נמצאים במסגרת יום בלבד.
רוב אוכלוסיית המאושפזים הנם צעירים כאשר המטרה הנה לשפר את בריאותם הנפשית ואת כישוריהם החברתיים המקצועיים של החולים תוך כדי שילובם בקהילה. החולים מקבלים טיפול כוללני גופני נפשי ושיקומי מהצוות הרב המקצועי של המחלקה. המחלקה עוסקת בחינוך סטודנטים לרפואה, ​סטודנטים לסיעוד וסטודנטים לר​יפוי בעיסוק.


המחלקה חרטה על דגלה את העקרונות הבאים:

 1. שמירת כבודו ופרטיותו של החולה.

 2. שמירה על זכויותיהם של החולים תוך כדי הקפדה על חוק זכויות החולה.

 3. שמירה על בריאותו הנפשית והגופנית של החולה.

 4. קיום של קודים אתים תוך כדי מעורבות של החולה בטיפול.


עקרונות ביצועיים:

 • החולים זוכים לתשומת לב מתמדת מצד הצוות כאשר מצב בריאותם הוא בראש מעיניו של הצוות הרב מקצועי.

 • התחייבות למשך זמן אשפוז הקצר ביותר האפשרי.

 • החולים ומשפחותיהם זוכים למלא ההסברים על מצב בריאותם וסוג הטיפול אותו הם מקבלים.

 • עידוד ושמירה על קשריהם החברתיים של החלים.

 • החולים יהיו לבושים ונראים באופן נאות ויזכו לעיסוקם המתאימים להם.

 • שימוש בתרופות וטיפולים חדשניים.

 • המחלקה מחויבת להישגים אקדמאיים קרי עבודות מדעיות והדרכה.

הסיעוד במח​לקה

ה"אני מאמין" שלנו הוא שמירת כבוד האדם וחירותו תוך מתן טיפול הוליסטי הכולל את כל תחומי החיים, כהנחיית הקוד האתי של האחיות המורה לסייע לקידום הבריאות, להקלת הסבל ולהגנה על זכויות המטופל. ההתערבויות הן פרטניות וקבוצתיות כשלכל מטופל מותאמת תכנית טיפול עפ"י צרכיו, כל זאת בשיתוף בני המשפחה הגרעינית עפ"י רצון המטופל.
הסיעוד במחלקה גם שותף לפעילויות כלל בית החולים הכוללות: השתתפות בעריכת מחקרים ופרויקטים נוספים אחרים תוך שמירה על איכות טיפול ברמה גבוהה ובטיחות המטופל. בנוסף, הסיעוד במחלקה החל פרויקט שייחודי לכלל הסיעוד בבית החולים וכולל תכנית פסיכו חינוכית לשיקום פסיכיאטרי. התכנית מתבססת על גישה פסיכו חינוכית דרכה מועברת האחריות ויכולת הבחירה אל המטופל. מטרתה של התכנית לספק ידע על המחלות הפסיכיאטריות, ניהול הסימפטומים שלהם, מניעת החמרתם ואשפוזים חוזרים. כלומר, השגת רמה אופטימאלית של בריאות, תפקוד ורווחה ברמה הגבוהה ביותר על בסיס הפוטנציאל של כל מטופל.​


הפסיכולוגיה במח​לקה

הצוות הפסיכולוגי מבצע עבודה טפולית ואבחונית. הטפולים נעשים במגוון גישות לפי הצרכים הייחודיים של המטופל, כגון דינאמית, קוגניטיבית והתנהגותית. במחלקה מתבצעות התערבויות במשבר, פסיכותראפיות, עבודה קבוצתית ועבודה עם בני המשפחה של המטופלים, לחיזוק מערכת התמיכה שלהם. בנוסף, נעשית עבודת שיבוץ וליווי למסגרות שיקומיות בקהילה. לצד העבודה הטפולית, נעשים אבחונים פסיכולוגיים עדכניים, לסיוע בשאלות אבחנתיות וקביעת תוכנית טיפולית.


העב​ודה הסוציאלית במחלקה

העבודה הסוציאלית במחלקה עוסקת בטיפול בחולה ובמשפחתו, באיתור צרכיהם ובניסיון לספקם, בתיווך לקהילה. המחלקה הינה שיקומית במהותה, וקיים דגש על המאמץ לתת מענים למגוון כיווני השיקום – כגון שיקום בדיור, תעסוקה ושיקום חברתי. העבודה נעשית בגישה מערכתית הכוללת את החולה עצמו, משפחתו והגורמים המטפלים בקהילה.

העבודה מתמקדת במספר היבטים מרכזיים:

 • בניית התהליך השיקומי, הכולל ברור העדפותיו של המטופל; אבחון יכולותיו והתאמת סל שירותי השיקום בהתאם לצרכיו ויכולותיו; הכנת המטופל לתהליך –  החל מהכנתו לועדת סל שיקום, תיווך בינו לבין הגורמים בקהילה, וליווי עד למימוש החלטות ועדת סל שיקום והקליטה בקהילה.

 • ריכוז סיוע משפטי הניתן למטופלים ולבני משפחותיהם, באמצעות עמותות סיוע שונות.

 • מתן מידע והדרכה למשפחות החולים, והתערבות משפחתית-מערכתית במקרה הצורך.


עבודת הריפ​וי בעיסוק במחלקה

ריפוי בעיסוק הוא חלק אינטגראלי מהטיפול הרב-תחומי במחלקה. הוא מתמקד בעיקר בתפקוד המטופל הכולל תחומים רבים כמו: תפקוד קוגניטיבי, תעסוקתי, אינטראקציה חברתית, תפקודי יומיום ופעילויות פנאי. הטיפול נעשה באופן פרטני וקבוצתי. 
הטיפול הפרטני נעשה תוך שימוש באמצעים וכלים מגוונים. הפעילויות מותאמות לרמתו האישית של כל מטופל לאחר שלב האבחון וההערכה. 
הטיפול הקבוצתי כולל קבוצות מסוגים שונים כמו: קבוצת תנועה, קבוצת מטבח וקבוצת עיתון. מטרת הטיפול בריפוי בעיסוק מכוונת להשבת התפקוד העצמאי והיעיל של המטופל לקראת שחרור והשתלבות בקהילה, ועל-כן הכללים והאווירה ​בריפוי בעיסוק דומים לאלו שבקהילה.

הצוות הרפואי


מנהל המחלקה: ד"ר אמיר קריבוי   
רופאה: ד"ר שירי קמחי נשר

סיעוד: 
אחות אחראית: אסנת קליין
ס. אחות אחראית: מריה פינצ'וק

פסיכולוגית: ליטל מור
עובדת סוציאלית: ענבל לוסטיג

ריפוי בעיסוק: 
הודיה אודס 
איילה נחיאסי

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות

יש לכם שאלה?

​​​​צרו איתנו קשר​ ונשמח לסייע ולעזור