כללית און-ליין
מחלקות מבוגרים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מזכירות: 03-9258220
שעות פעילות ב​מזכירות: א'-ה', 08:30-13:30​​

​תחנת אחות: 03-9258222
טלפון ציבורי: 03-9240509​

מידע נוסף

לצפייה בסרטון אוריינטציה ראשונית למטופל במחלקה בשפה העברית לחצו כאן
לצפייה בסרטון אוריינטציה ראשונית למטופל במחלקה בשפה האנגלית לחצו כאן
לצפייה בסרטון אוריינטציה ראשונית למטופל במחלקה בשפה הערבית לחצו כאן
לצפייה בסרטון אוריינטציה ראשונית למטופל במחלקה בשפה הרוסית לחצו כאן
לצפייה בסרטון אוריינטציה ראשונית למטופל במחלקה בשפה האמהרית לחצו כאן

מיקום

​קומת כניסה

מחלקה ב' מבוגרים

מנהל המחלקה: ד"ר אמיר קריבוי

ייעוד מחלקה ב':

שירות אשפוזי לצורך אבחון וטיפול רב מקצועי לקידום החלמה ושיקום כהכנה לשילוב המטופל בקהילה באופן המיטבי עבורו ועבור משפחתו.

חזון:

המחלקה תהווה מרחב אשפוזי מוביל בתחום קידום השיקום הפסיכיאטרי וההחלמה לטובת המטופלים והקהילות אותן המחלקה משרתת תוך מתן דגש על הוראה ומחקר.

כללי

התפיסה הטיפולית שיקומית של המחלקה גורסת שאדם שהגיע לאשפוז פסיכיאטרי על פי רוב יזדקק, מעבר למענה המידי למשבר שהביא אותו לאשפוז, למענה ארוך טווח שיהווה מעטפת 'מגן' מפני משברים דומים בעתיד. לכן כבר עם הקבלה למחלקה נבנית התכנית הפסיכוסוציאלית ל"יום שאחרי" השחרור בשיתוף המטופל ומשפחתו.


קבלה למחלקה והערכה ראשונית

עם הקבלה למחלקה המטופל יעבור הערכה רב-מקצועית (רפואית, סיעודית, גופנית, פסיכיאטרית, פסיכוסוציאלית, תפקודית, קוגניטיבית) מקיפה. ליווי של הצוות הסיעודי למטופל ומשפחתו מקבלתו למחלקה –קליטה ואוריינטציה ראשונית, אומדן מקיף של מצבו הביו-פסיכו-סוציאלי .הבדיקה הראשונית כוללת תשאול מלא על ההיסטוריה הרפואית, בדיקה גופנית, בדיקות הדמיה ובדיקות מעבדה נדרשות לפי המצב הרפואי, הערכה קוגניטיבית-תפקודית על-יד צוות הריפוי בעיסוק, בהתאם לתוצאות ההערכה נקבעת עם המטופל תוכנית התערבות המתמקדת בתפקוד חברתי, קוגניטיבי ומשימתי. במקרים בהם עולה שאלה אבחנתית או טיפולית המטופל יעבור אבחון פסיכולוגי ותינתן אבחנה דינמית והמלצות טיפוליות ע"י הצוות הפסיכולוגי במחלקה. 


הטיפול במחלקה

על בסיס ההערכה הראשונית הרב-מקצועית תותאם תכנית טיפולית אופטימלית תוך ניטור קפדני של התגובה לטיפול והופעת תופעות לוואי. מבחינה רפואית תהיה התייחסות מקיפה לאיתור, ניטור וטיפול בבעיות רפואיות משמעותיות אחרות, בעיקר התסמונת המטבולית ורכיבי התחלואה הקרדיו-ווסקולרית. תכנית הטיפול התרופתית תעבור הערכה מדי יום ובצורה מקיפה מדי שבוע בעת ביקור המחלקה כתוצר של המידע והדיון הרב-צוותי. בנוסף הצוות הרפואי יעשה שימוש במערך היועצים המקצועיים מהמרכז הרפואי רבין בתחומים השונים. הטיפול התרופתי יעבור טיוב כך שתהיה למטופל הפחתה מקסימלית בתסמינים, מיעוט תופעות לוואי ככל האפשר, ויכולת להתמיד בטיפול לאורך זמן. מבחינת תפקודית (ריפוי בעיסוק) ההתערבות מתבצעת ע"י שילוב המטופל בטיפולים פרטניים וקבוצתיים בהתאם לבחירה של המטופל. נעשית חשיבה משותפת עם המטופל והצוות הרב-תחומי לגבי האפשרויות המתאימות עבורו בקהילה דרך סל השיקום, מחלקת ביטוח לאומי או חזרה לסביבתו הקודמת.  במקביל גם יינתנו מענים קונקרטיים לצרכים המהותיים כגון- מסגרת מגורים, מסגרת טיפולית אישית או קבוצתית,  תעסוקה, לימודים וכדומה. בנוסף, חיזוק או בנייה של קשר עם משפחה או גורמי תמך נוספים בקהילה. המענה הפרטני יכלול טיפול פסיכולוגי שיותאם אישית למטופל בהתאם להערכת הצוות המקצועי ומתוך שיתוף פעולה של המטופל ומשפחתו. הצוות הפסיכולוגי אחראי על מערך של  טיפולים קבוצתיים מתחלפים הנשענים על גישות תיאורטיות מגוונות (כדוגמת קבוצה דינמית, c.b.t, מיינדפולנס וכיוצ"ב). במהלך האשפוז הצוות הסיעודי יינטר את המצב הנפשי וגופני לאורך כל שעות היממה ויערב גורמים מטפלים נוספים עפ''י הצורך תוך הקפדה על נטילת הטיפול התרופתי, היגיינה אישית, עידוד לתפקוד מיטבי בהתאם למצבו של המטופל.


לקראת שחרור

הייעוד העיקרי של התכנית הטיפולית הינו לאפשר הירתמות לתהליך החלמה ושיקום בר-קיימא ויציב לאורך זמן בקהילה. לקראת השחרור תתבצע הדרכה למטופל ומשפחתו, תוך הכשרה לניהול סימפטומים וטיפול עצמי בקהילה. תיאום בין גורמים מטפלים בקהילה ולעתים גם המשך מעקב אמבולטורי במחלקה. 

הצוות הרפואי


מנהל המחלקה: ד"ר אמיר קריבוי   
רופאה: ד"ר שירי קמחי נשר

סיעוד: 
אחות אחראית: אסנת קליין
ס. אחות אחראית: מריה פינצ'וק

פסיכולוגית: ליטל מור
עובדת סוציאלית: ענבל לוסטיג

ריפוי בעיסוק: 
הודיה אודס 
איילה נחיאסי

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות

יש לכם שאלה?

​​​​צרו איתנו קשר​ ונשמח לסייע ולעזור