כללית שלי
מרכז סבן לרפואת ילדים

יצירת קשר

דלפק קבלה:  טל' 08-6400671, 08-6400364, פקס 08-6400401
אחות אחראית: 08-6400706
מזכירת מנהל: 08-6400298 
מזכירות המחלקה: 08-6400298, 08-6400546, פקס 08-6400401

זמני פעילות

מנהל המחלקה נפגש עם משפחות בכל יום בשעות 10:00 - 11:00. לתיאום פגישה - נא לפנות למזכירת המחלקה. ניתן גם לתאם פגישה עם רופאים בכירים  במחלקה.
ביקור משפחות - בימים א'-ו' בשעות 9:00 - 20:00. בימי שבת בשעות  9:00 - 21:00.
שנת לילה נטולת הפרעות חשובה למטופלים ולמלווים. לכן שעות הביקור מוגבלות.

מיקום

​בבניין ילדים החדש, בקומה שלישית. במפה: בניין 44 באזור 4 - ירוק

מחלקת ילדים א'

מנהל המחלקה: ד"ר עמית נחום

במחלקה מתאשפזים ילדים עם מגוון רחב של אבחנות המקיף את כל תחומי רפואת ילדים.

רופא במחלקת ילדים

צוות המחלקה

במחלקת ילדים א' 34 מיטות אשפוז המיועדות לילדים מגיל ינקות עד גיל 18. במחלקה מתאשפזים ילדים עם מגוון רחב של אבחנות  המקיף את כל תחומי רפואת ילדים.
ילדים רבים סובלים ממחלות חריפות (ברובן זיהומיות) אך בשנים האחרונים עולה חלקם של הילדים מאושפזים הסובלים ממחלות כרוניות מורכבות (מחלות אוטואימוניות, מחלות חסר חיסוני ראשוני, מגוון עצום של מחלות גנטיות, חסרים מטבוליים, הפרעות פרכוסיות מורכבות ועוד).

צוות המחלקה שואף להוביל ולהצטיין בעשייה הרפואית והאקדמית תוך חדשנות ותרומה משמעותית בתחום, תוך ראיית הילד ומשפחתו במרכז העשייה.
המחלקה היא בית מקצועי תומך, מאתגר, ומתגמל לכל אנשי הצוות.

  • איכות ומקצועיות - הענקת הטיפול הרפואי האיכותי והעדכני ביותר שבו הילד המטופל נמצא במרכז
  • חמלה ודאגה לילד החולה ולמשפחתו, בשילוב ובשיתוף הדוק בין כלל אנשי הצוות לטובת הילד
  • העצמה וחיזוק של משפחת הילד מטופל - למשפחה תפקיד מרכזי בטיפול בילד המאושפז ותפקיד הצוות המטפל לייעץ, ללמד ולהדריך את ההורים בהתמודדות עם כל שלב באשפוז ואחריו
  • שותפות ואחריות בעבודת צוות - יצירה של סביבת עבודה המתאפיינת באכפתיות, בערבות הדדית בהגינות ובסיפוק מקצועי
  • מצויינות וחדשנות אקדמית - טיפוח צוות מחקר רפואי מוביל ומעורר עניין, המהווה מקור משיכה לאנשים איכותיים.
  • אבחון וטיפול בילדים הסובלים ממחלות חסר חיסוני, מחלות ריאה כרוניות, ומחלות הקשורות במערכת הכליות והשתן
  • המחלקה מרכזת נושא הטיפול בדיאליזה צפקית בילדים עם כשל כלייתי
  • אחות מרכזת טיפול - הצוות הסיעודי במחלקה עובד בשלוש משמרות. בתחילת משמרת, כל אחת מהאחיות מקבלת לאחריותה מספר ילדים וכל אחד מהם זוכה בטיפול אישי ומקצועי. ניתן לפנות לאחות בכל שאלה ובקשה.

קמפוס הפקולטה למדעי הבריאות של אוניברסיטת בן-גוריון, הכולל את בתי הספר השונים, מכוני המחקר והמעבדות נמצא בסמיכות למבני בית החולים, והקשר עם הפקולטה למדעי הבריאות הדוק.
המחלקה מוכרת להתמחות ברפואת ילדים ומושם בה דגש מיוחד על הוראת מתמחים, בעיקר ברפואת ילדים, וכן מתמחים במקצועות אחרים המגיעים לסבב למידה במחלקה.
במחלקה מתקיימת הוראה לסטודנטים לרפואה ולסיעוד מאוניברסיטת בן-גוריון בסבב הקליני בשנה ד',  לסטודנטים בשנה ג' בתכנית המשולבת עם אוניברסיטת  קולומביה  כמו גם הדרכה לסטודנטים מבתי הספר לסיעוד בבתי החולים קפלן ברחובות וברזילי- אשקלון .
הרופאים במחלקה מרצים בתחומי התמחותם הספציפיים בשנים הטרום קליניות, מדריכים סטודנטים ורופאים בעבודות גמר לתואר  MD ומדעי יסוד בהתמחות. צוות מיומן של אחיות מדריכות קליניות מלווה את הסטודנטים לסיעוד בסבב במחלקה.

רופאי המחלקה פעילים בתחומי המחקר הקליני והבסיסי בנושאים הקשורים לאימונולוגיה, נפרולוגיה, מחלות זיהומיות מחלות ריאה, ונוירולוגיה של הילד. חלק מן המחקרים נערכים בשיתוף עם חוקרים מהפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון.