כללית און-ליין

אקדמיה ומחקר

אנשי צוות בית החולים, המעניקים למטופלים שירותים רפואיים מקצועיים ואיכותיים, עוסקים גם בהוראה ובמחקר קליני


מאז הקמתו של המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בשנת 1959, עוסקים אנשי צוותו בהוראה אקדמית ובמחקר.
עם הקמת הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון לצד המרכז הרפואי, החלה פעילות ענפה בתחום ההוראה ופעילות המחקר במרכז הרפואי התרחבה מאד.
[כיום, המרכז הרפואי סורוקה הוא הכר הקליני העיקרי של הפקולטה וסגל בית החולים שותף להוראה בכל מגוון התחומים, עובד בשיתוף פעולה הדוק עם האוניברסיטה ומאמן אנשי מקצוע בתחום הבריאות.
המטופלים עשויים להישאל אם הם מסכימים לאפשר לסטודנט לשאול או לבדוק אותם ולהיות מוזמנים להשתתף גם באחד מפרוייקטי המחקר של בית החולים. 
המטופל אינו מחוייב להשתתף בהוראה או במחקר וחופשי להביע את אי הסכמתו.  כאשר  המטופל מסכים, כל המידע שהוא נותן נשאר שאר חסוי לחלוטין.
אנו מקווים שרוב המטופלים יביעו את הסכמתם, שכן השתתפותם היא תרומה חשובה לחינוך דור העתיד ולהשקעה בטיפול הרפואי העתידי של כולם.
יחד עם זאת, בין  אם המטופלים מסכימים או מסרבים, אין  לכך כל השפעה על הטיפול שהם מקבלים.

המחקר במרכז הרפואי סורוקה

המחקר הקליני הוא הכוח המניע את הקידמה הרפואית ורופאי המרכז הרפואי וחוקריו פעילים מאוד בתחום זה. הנהלת המרכז הרפואי רואה חשיבות רבה בקיום מחקר בין כתליו ומקדמת את המחקר באמצעות שתי זרועות:

יחידה לניהול מחקרים וועדת הלסינקי
מרכז למחקר קליני

במרכז הרפואי סורוקה פועלים מוקדי מחקר בתחומים רבים. בכל שנה מאושרים כ־300 מחקרים חדשים ובכל רגע נתון מתקיימים כ־1000 מחקרים. בין חוקרי המרכז הרפואי סורוקה לבין חוקרים באוניברסיטת בן־גוריון הסמוכה קיים שיתוף פעולה רב. המחקרים הפעילים בסורוקה כוללים:

- מחקרים אפידמיולוגיים הנעשים על בסיס מסדי הנתונים של המרכז  הרפואי (באופן אנונימי)
- מחקרים חדשניים ביוזמת רופאי המרכז הרפואי
- מחקרים בין-לאומיים בשיתוף חברות הביו־פארמה המובילות בעולם
ההגנה על בטיחותם, זכויותיהם ורווחתם של מטופלים המשתתפים במחקר קליני, נמצאת בקדימות הראשונה במעלה בעת אישור מחקר קליני. באתר זה ניתן לקבל מידע כללי למשתתף במחקר קליני.

כנסים וקורסים בסורוקה

הספרייה לרפואה ולמדעי הבריאות

הספרייה הרפואית בסורוקה, פועלת בשיתוף עם הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן־גוריון. ומשמשת את צוות המרכז הרפואי, את הסגל ואת הסטודנטים בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון ואת הקהילה הרפואית המחוזית.
מיקום: במפה בניין 24