אקדמיה ומחקר

אנשי צוות בית החולים, המעניקים למטופלים שירותים רפואיים מקצועיים ואיכותיים, עוסקים גם בהוראה ובמחקר קליני

מאז הקמתו של המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בשנת 1959, עוסקים אנשי צוותו בהוראה אקדמית ובמחקר. עם הקמת הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון לצד המרכז הרפואי, החלה פעילות ענפה בתחום ההוראה ופעילות המחקר במרכז הרפואי התרחבה מאד. כיום, המרכז הרפואי סורוקה הוא הכר הקליני העיקרי של הפקולטה וסגל בית החולים שותף להוראה בכל מגוון התחומים.

 

המחקר במרכז הרפואי סורוקה

המחקר הקליני הוא הכוח המניע את הקידמה הרפואית ורופאי המרכז הרפואי וחוקריו פעילים מאוד בתחום זה. הנהלת המרכז הרפואי רואה חשיבות רבה בקיום מחקר בין כתליו ומקדמת את המחקר באמצעות שתי זרועות:

יחידה לניהול מחקרים וועדת הלסינקי
מרכז למחקר קליני

במרכז הרפואי סורוקה פועלים מוקדי מחקר בתחומים רבים. בכל שנה מאושרים כ־300 מחקרים חדשים ובכל רגע נתון מתקיימים כ־500 מחקרים. בין חוקרי המרכז הרפואי סורוקה לבין חוקרים באוניברסיטת בן־גוריון הסמוכה קיים שיתוף פעולה רב. המחקרים הפעילים בסורוקה כוללים:

- מחקרים אפידמיולוגיים הנעשים על בסיס מסדי הנתונים של המרכז  הרפואי (באופן אנונימי)
- מחקרים חדשניים ביוזמת רופאי המרכז הרפואי
- מחקרים בין-לאומיים בשיתוף חברות הביו־פארמה המובילות בעולם
ההגנה על בטיחותם, זכויותיהם ורווחתם של מטופלים המשתתפים במחקר קליני, נמצאת בקדימות הראשונה במעלה בעת אישור מחקר קליני. באתר זה ניתן לקבל מידע כללי למשתתף במחקר קליני.

סטז' והתמחות ברפואה

מקצוע הרפואה טומן בחובו אחריות הרת גורל, השקעה מנטלית, פיזית ורגשית, שילוב של הצורך להצליח כאנשי מקצוע ובד בבד לשלב חיי משפחה אופטימליים ככל האפשר. המרכז הרפואי סורוקה הוא בית חולים אידאלי לביצוע סטז' והתמחות ברפואה ומציע חשיפה לכלל מקצועות הרפואה, היכרות עם כל מקצועות ההתמחות האפשריים ומפגש עם אוכלוסייה מגווונת וייחודית. בית החולים שוקד ופועל ליצור אוירה שבה  המתמחים והסטז'רים  חשים שייכות ובטחון כבר מתחילת דרכם אל התארים השונים.

כנסים וקורסים בסורוקה
הספרייה לרפואה ולמדעי הבריאות

הספרייה הרפואית בסורוקה, פועלת בשיתוף עם הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן־גוריון. ומשמשת את צוות המרכז הרפואי, את הסגל ואת הסטודנטים בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון ואת הקהילה הרפואית המחוזית.
מיקום: במפה בניין 24