כללית און-ליין
אודותינו

חדשנות בסורוקה

לצד טיפול רפואי איכותי ומתקדם, בסורוקה מובילים גם את תחום החדשנות הרפואית, המביאה בשורות עתידיות וחשובות לרפואה בנגב, בישראל וברחבי העולם.

בקיצור

1.

החדשנות בסורוקה היא צורך אסטרטגי, ואפילו קיומי. טכנולוגיות מתקדמות המוטמעות בבית החולים, מהוות אתגר ומביאות אלינו משאב אנושי איכותי, שעוסק במחקר ובפיתוח ומאפשר להעניק את הטיפול המיטבי ביותר למטופלים.

2.

השאיפה היא שגם אנשי מקצוע מתחומים שונים וביניהם: תעשיה, הנדסה, תכנות ורפואה, יהיו חלק וישתלבו בצוות בית החולים.

3.

אנו עושים שימוש ביכולות, כמו אופטיקה, לייזר, בינה מלאכותית (AI), ניתוח מבני תלת-ממד, כדי לייצר טכנולוגיה פורצת דרך שתאפשר לבית החולים להמשיך ולדהור קדימה אל תוך נבכי החדשנות, לטובת כלל המטופלים שלנו.

מגפת הקורונה, אתגרה ואילצה אותנו לבעוט בפרדיגמות שונות ולחשוב אחרת. החשיבה האחרת גרמה לכולנו לצאת מאזור הנוחות, ולעשות שימוש בטכנולוגיות של רפואה מרחוק לטובת המטופלים שלנו.
אל המרכז הרפואי סורוקה הצטרפו שותפים חדשים, כמו התעשיות הצבאיות שנרתמו למאבק ולעזרה במלחמה במגפה.
החדשנות בסורוקה היא עיסוק רוחבי השולח זרועות לכל תחומי החיים והטכנולוגיה והיא מערבת את כל שדרת הניהול ובה מנהלי המחלקות, רופאים ועובדים ממקצועות הבריאות השונים, שחושבים, מתפקדים ופועלים מחוץ לקופסה, כדי להציג את החדשנות בחוד החנית.

דוגמאות לפרוייקטים של חדשנות בסורוקה שהפכו כבר את רפואת היום לרפואת המחר:

 • מערכת התראה לפני התדרדרות של חולים מאושפזים
  מערכת שהוקמה מאפס בבית החולים במטרה לאתר חולים שמאושפזים במחלקות לפני שהם מדרדרים ולתת לצוות התראה שהחולה עומד להידרדר. בזכות שימוש בנתונים בסיסיים ועיבוד פשוט שלהם, יכולנו לקבל התראה ממוחשבת ולמנוע מהחולים להידרדר ולהגיע למצבים של הנשמה ולהחייאה
 • שיתוף פעולה עם חברת אלתא ומפגש בין העולם ההנדסי והטכנולוגיות הצבאיות שמוסבות לתחום אזרחי-רפואי, המניב חידושים פנומנליים.
  • פרוייקט הקוקפיט - תא הטייס
   פרויקט שהוקם בסורוקה יחד עם התעשייה האווירית.
   עם פרוץ מגפת הקורונה עלה הצורך להנגיש את נתוני החולים לצוות הרפואי גם במצבים שבהם הצוות אינו שוהה בפריסת כוח מלאה בתוך מתחמי הקורונה. חלק מהצוות היה בחוץ והיה צורך להנגיש לו את המידע בתיעדוף של מידע קריטי והתראות. יחד עם חברת אלתא הקמנו את פרויקט "תא הטייס" באמצעותו מונגשים נתוני החולים אל חדר הבקרה של הצוות, והנתונים החשובים ביותר "קופצים" לעיני הצוות וזוכים לקדימות
  • שיתוף פעולה נרחב בין בית החולים לחברת אלתא במגוון רחב של פרויקטים שניתנים ליישום, ורותמים את יכולותיה של אלתא מתחום התעשיות הביטחוניות אל עולם הרפואה.