כללית און-ליין
אורתופדיה
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מיקום

כפר סבא טשרניחובסקי 59 , קומה 5.
בניין אשפוז

מחלקת אשפוז אורתופדית

מנהל המערך האורתופדי: ד"ר נסים אוחנה

​​​​​​​​​​במחלקה האורתופדית מנותחים מידי כשנה כ- 500 חולים עם שברי צוואר ירך, והמספר רק הולך ועולה מידי שנה. למספר רב זה של חולים תורמות שתי סיבות עיקריות. האחת- מדובר באזור עם אוכלוסייה ותיקה והשנייה- ריבוי מספר בתי האבות באזור זה שקם בשנים האחרונות. לחולים הקשישים ישנם צרכים מיוחדים המבדלים אותם מהאוכלוסייה הצעירה. ההיבט העיקרי בטיפול בחולים האלו הוא הנושא השיקומי.

בשנים האחרונות הוכנסו טכנולוגיות חדשות המאפשרות במרבית החולים דריכה מלאה מיד לאחר הניתוח, דבר המעודד את ההחלמה של אוכלוסייה קשישה זו, וזאת בעזרת הצוות הסיעודי והפיזיותרפי והמחלקה השיקומית. ריבוי החולים והתמחות המחלקה באוכלוסייה הקשישה עם הצרכים המיוחדים הביא לפיתוח תחומי מחקר ייחודיים למחלקה בנושא זה. המחלקה האורתופדית הפכה לאחד מעמודי התווך פרסומים המקצועיים בנושא זה בעיתונות הרפואית האורתופדית, ובכינוסים המקצועיים היוקרתיים ביותר.

תחום נוסף שפותח בשנים האחרונות במחלקה הוא תחום ניתוחי כף-הרגל. המחלקה מרכזת חולים מכל רחבי הארץ הסובלים ממחלות כף-רגל מורכבות. נפח הפעילות בתחום זה כולל כ- 10 ניתוחי כף רגל בשבוע במסגרת אשפוז יום ועוד כ- 3 מקרים מורכבים הדורשים אשפוז במחלקה.

המרכז לרפואת ספורט במחלקה, נבחר לייצג את הספורטאים האולימפיים בארץ. יחידת כף הרגל יחד עם יחידת הספורט ויחידות נוספות מטפלים במיטב ספורטאי הצמרת של הספורט הישראלי. בנוסף להתמחות האורתופדית, ישנה התמחות והתמקצעות גם בנושא של פצעים, למחלקה ניסיון עשיר בטיפול פצעים קשיי ריפוי-בהובלתה של האחות האחראית טובה פרגון.


הפעילות המחלקתית של המחלקה האורתופדית מחולקת לשירותים ויחידות-על המכסים את מגוון הבעיות הרחב הקשור למקצוע האורתופדיה: יחידת השתלת מפרקים, יחידה לכירורגיה של כף היד, שירות רפואת ספורט וכירורגיה ארטרוסקופית, שירות לקרסול וכף הרגל, שירות לכתף, שירות לטראומה חריפה ופציעות שלד מרובות ויח' לאורתופדית ילדים. 


שיקום

במחלקה עובד צוות רב מקצועי הכולל פיזיותרפיסטיות ועובדות סוציאליות. נערך דיון מקצועי לגבי כל מטופל על צורת השיקום המתאימה לו וחזרתו של המטופל למעגל החיים.​


פעילות מחקרית 

במחלקה פעילות מחקרית ענפה עמה נמנים שיתופי פעולה עם מוסדות אמריקאים מכובדים כדוגמת ה- National Institute of Health, ופעילות עם מכוני מחקר רבים בארץ. הפעילות המחקרית כוללת פעילות במחקר בסיסי כדוגמת מודלים מעבדתיים להבנת לוחית הצמיחה והגורמים הפתולוגיים לעצירת צמיחה והיווצרות נמק בעצם, מודלים בהבנת התנועה בגידים ע''י מכשיר על-קול (Ultrasound), מודלים ביומכניים להבנת פתולוגיות בכף רגל וקרסול ומודלים כלכליים למקסום התועלת האשפוזית במחלקה האורתופדית.


פעילות אקדמית 

המחלקה משויכת לבית הספר לרפואה ע''ש סאקלר ועוסקת בהדרכת סטודנטים. המחלקה גם מארחת רופאים אורתופדים שונים מבתי חולים בארץ ובעולם הבאים להשתלם בתחומים מגוונים. תוך שנים מעטות, הפכה המחלקה ליעד מבוקש להתמחות ע''י מיטב הרופאים בארץ המעוניינים בהתמחות בכירורגיה אורתופדית.


מחקרים פעילים

במחלקה מתבצעת פעילות מחקרית קלינית ענפה בתחום הטיפול בשברים האוסטאופורוטיים בגיל השלישי ומחקרים קליניים בנושאים מגוונים בעיקר בתחום כף-רגל וקרסול. לאחרונה נבחרה המחלקה להשתתף במחקר של חברה מסחרית החובק מספר מדינות במספר יבשות הבוחן את האפקט של הטיפול בהורמון גדילה על זירוז ריפוי שברים בעצמות השוק.

הצוות הרפואי

מנהל המערך האורתופדי: ד"ר נסים אוחנה
סגן מנהל המחלקה ואחראי שירות טראומה מ
ורכבת: ד"ר בני קיש
מנהל היחידה לכירורגיה של היד ומיקרוכירורגיה: ד''ר ליאור פז
מנהל היחידה לכירורגיה של הכתף: ד''ר וידאל ברצ'ילון
מנהל השירות לכירורגיה ארטרוסקופית: ­­­­­­­­­­­­­פרופ' יפתח חצרוני
מנהל השירות לרפואת ספורט: ד"ר ערן דולב

מנהל השירות להשתלת מפרקים: ד"ר ירון ברין
מנהל השירות לכף רגל וקרסול: ד"ר אסקיאל פלמנוביץ'
אחראית השירות לכף רגל סכרתית: ד"ר יעל כהן

רופאים בכירים:
ד''ר סברי מסראוה
ד''ר עמית רגב
ד"ר דולב- דמשצ'ק ערן
ד"ר אסקיאל פלמנוביץ'
ד"ר אורית ביין
ד"ר דרור בן דוד
ד"ר גיא מעוז
ד"ר ארנן גרינטל
ד"ר איתן סביר
ד"ר מיכאל מרקושביץ
ד"ר ויקטור פלדמן
ד"ר אולג בוריסוב
ד"ר יעקובי אייל
ד"ר זיו הלר
ד"ר אלחן אילייב

אחות אחראית אורתופדית א': טובה פרגון
אחות אחראית אורתופדית ב': אופירה רוזנברג
עובדת סוציאלית אורתופדית א': לילי פסח
עובדת סוציאלית אורתופדית ב': טל אפריאט
מזכירות המחלקה: נטשה פדוס, דורה טורובסקי


מן התקשורת


החלפת מפרק ברך: צועדים עם הקידמה

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה