כללית און-ליין
ריאות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​09-7472794
09-7471084

מוקד זימון תורים למרפאות החוץ:
09-7471555, המוקד פעיל בימים א'-ה', בין השעות 16:00-08:00

מיקום

ב​ניין מרפאות חוץ - קומת קרקע

תפקודי ריאות

מנהלת המכון: רזיה כהן

​​​מכון תפקודי ריאות מספק שירותי אבחון ומעקב למרפאת ריאות מבוגרים, מרפאת ריאות ילדים, רופאי ריאות ורופאי משפחה בקהילה ושרותי ייעוץ למחלקות ולמרפאות בית החולים. במכון ציוד חדיש ומשוכלל המאפשר מגוון שירותים לנבדקים מגיל -6 שנים ומעלה.


השירותים העיקריים הניתנים במכון:

תפקודי ריאה במנוחה: מדידת נפחים, התנגדות הסמפונות, ספירומטריה, יכולת הדפוזיה של הריאה וריוויון חמצן בדם.
תפקודי ריאה במנוחה מאפשרים ברור של קצר נשימה ושיעול על רקע של מחלה ריאתית או כתוצאה מטיפול תרופתי ליתר לחץ דם, מעקב אחר טיפול תרופתי במחלות חסימתיות (אסתמה, ברונכיטיס כרונית ואמפיזמה) או מחלות רסטרקטיביות, הערכה לפני ניתוח בחולי ריאות או מעשנים, הערכה לפני ובמהלך טיפול כימותרפי, הערכת נכות והערכת התפקוד הנשימתי באנשים עם עוותים במבנה בית החזה או אחר תאונה והערכת הצורך במתן חמצן.

בדיקת לחצים שאיפתיים ונשיפתיים להערכת הפרעות אווריריות הנובעות מלקויים בכוחות שרירי הנשימה עקב מחלות נוירולוגיות או מחלות שרירים.

מבחני תגר לאבחון אסתמה — תגר מתכולין או תגר מאמץ. 

תגר מאמץ לאיתור אסתמה (EIA) נבדק בצעירים המתלוננים על קצר נשימה אחר מאמץ גופני ותפקודי הריאה במנוחה תקינים. איתור אסתמה סמויה מאפשר פעילות גופנית תוך מתן טיפול מתאים. 

תגר מתכולין נבדק במצעירים ומבוגרים המתלוננים על קצר נשימה או שעול ותפקודי הראות במנוחה תקינים.

מבחן מאמץ משולב לב ריאות: הבדיקה מאפשרת לענות על השאלה האם יש ירידה בכשר המאמץ באנשים עם תלונות של קצר נשימה מסיבה לא ברורה. במידה והתשובה חיובית הבדיקה תורמת להכוונה באבחון מקור המגבלה במאמץ - לבבי, ריאתי או כלי הדם ולקביעת מידת החומרה. בנוסף לערך האבחוני לבדיקה זו חשיבות גם בהערכת נכות ובהערכת כשר התפקוד במאמץ באנשים לאחר חבלות או עוותים של בית החזה, קביעת מנון הפעילות הגופנית בתכנית שיקום לב ריאה, הערכת סיכונים לפני ניתוח ומעקב אחר טיפול תרופתי או כירורגי בחולי לב וריאות. 

הבדיקה מתאימה גם לקביעת כשר גופני לפני ואחר תכנית אמונים לצעירים וכן לאנשים שעיסוקם כרוך בפעילות גופנית. בדיקת מאמץ לב ראות שונה מארגומטריה, אשר בודקת רשום ECG בלבד בזמן המאמץ, ביכולתה למדוד בו זמנית את התגובה הפיזיולוגית במאמץ של שלשת המערכות — הלב, הריאה וכלי הדם.

בדיקת טרום טיסה: הבדיקה מיועדת לחולים במחלות קרדיווסקולריות וריאתיות או אנשים שחוו תחושה של קצר נשימה או ''עלפון'' במהלך טיסה קודמת ומעוניינים להיבדק. הבדיקה קצרה ובמידת הצורך ניתנת המלצה למתן חמצן בטיסה ולמינונו.

אופן הפנייה:

בדיקת תפקודי ריאה במנוחה ומבחני תגר לאיתור אסתמה: מוקד זימון תורים, טלפון: 09-7471555.
מאמץ משולב לב ריאות ובדיקת טרום טיסה: ישירות במכון, טלפון: 09-7472794(הבדיקות אינן בסל השירותים ומחויבות בתשלום).

הצוות הרפואי

​​
פיזיולוגית אחראית המכון: כהן רזיה
טכנאיות: סימבל אווה, מונדשיין קטי, גבמן קטיה

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה