כללית און-ליין
מחלקות פנימיות

ד"ר יונה קיטאי - כהן

מנהלת מחלקה פנימית ג' והמרפאה למחלות כבד

פרטים אישיים

ד"ר יונה קיטאי - כהן

ד"ר יונה קיטאי - כהן, מנהלת מחלקה פנימית ג' והיחידה למחלות כבד במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, מרצה בכירה בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת''א, חברה פעילה בחברה הישראלית לחקר הכבד, שמשה עורכת מדעית של אתר החברה וחברה בוועד החברה במשך מספר שנים.

ד"ר קיטאי הקימה את יחידת הכבד בבית החולים מאיר בשנת 2004 ומנהלת אותה עד היום. הנושא החם של השנים האחרונות הינו פריצות הדרך בטיפול בנגיף ההפטיטיס C .

התגלית של מעכבים ספציפיים של שיכפול הנגיף, שנכנסו לשימוש בשנים האחרונות וקומבינציות של מעכבים פוטנטים אלה בכדור אחד לצד המהפכה בסל הבריאות בשנים 2017-8 הנגישו את הטיפול לכל חולי הפטיטיס C  בארץ. אחוז הריפוי מתקרב ל 100 אחוז מהמטופלים.

משנת 2009 עד היום דר קיטאי מנהלת את מחלקה פנימית ג'. למחלקה אוריינטציה למחלות כבד אך היא אחת מיני 5 מחלקות פנימיות בבית החולים ומטפלת בכל סוגי המחלות הפנימיות. למחלקה גישה ייחודית, הומניסטית ושוויונית, המעמידה את החולה במרכז.

לחולה יש צורך כפול:

האחד - לשים את עצמו בידיים טובות 

והשני – להרגיש נראה בעיניים טובות


השיח במחלקה הוא  בגובה העיניים. לא מתנשא, לא פטרוני. התקשורת היא אישית, מכבדת, נותנת מקום רגשי ועם זאת מכילה גבולות ועקרונות.

המחלקה היא מחלקה לומדת ומלמדת. מתקיימת במחלקה שיגרת לימוד יום-יומית הן לצד מיטת החולה והן בישיבות צוות. המחלקה מקצה מקום ומשאבים למחקר, המתבסס על מאגרי מידע שהמחלקה הקימה בראשות דר גיא טופז שהוא המתמחה הראשי של החטיבה הפנימית.

לבסוף – פנימית ג' היא אי של דו קיום, מקום של כבוד הדדי, עזרה הדדית וסולידריות בכל המובנים.

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה