כללית און-ליין
קרדיולוגיה - מערך הלב

מעבדת אקו לב

בדיקת אקו לב הינה בדיקת בלתי פולשנית המבוצעת באמצעות גלי על-קול (אולטרא סאונד) ונותנת בזמן אמיתי מידע על מבנה הלב, תפקודו, הפרעות מסתמיות, כלי הדם הגדולים, הסתיידויות ועוד. הבדיקה הינה מהירה, לא פולשנית וללא תופעות לואי.

 

מעבדת האקו הינה מרכיב מרכזי של המערך הקרדיולוגי בבית החולים ומספקת אמצעי אבחוני הכרחי לכלל חולי הלב.  גם חולים ממחלקות אחרות נזקקות לשירותי המעבדה לצורך אבחון בעיות שונות כמו כאבי חזה, קוצר נשימה, ברור חום ממושך, הערכה בשבץ מוחי, מעקב אחרי חולים המטופלים בכימותרפיה ועוד.

 

המעבדה מעניקה שירות הן למאושפזים והן לנבדקים אמבולטוריים. מספר הבדיקות בשנה מגיע לכ-10,000 בשנה עם עליה משמעותית במספר בדיקות במהלך השנים.

 

הצוות כולל 3 רופאים, ד"ר יורם נוימן, מנהל המכון וכן את ד"ר אביגדור בר-סף וד"ר ליעז זילברמן וכן 6 טכנאיות.

 

במעבדת האקו בבית החולים מבוצעות כל סוגי בדיקות האקו הכוללות את בדיקת האקו הרגילה, בדיקת אקו דרך הוושט שמטרתה לתת מידע מדויק לאיתור מקורות של תסחיפים מהלב או בברור של מחלות זיהומיות של מסתמי הלב. כמו כן מבוצעות בדיקות של אקו להערכת תפקוד הלב במאמץ לצורך הערכה של כלי הדם הכלילים.

 

הבדיקה מבוצעת בשני אופניים: אפשרות של הגברת קצב הלב באמצעות תרופה בעירוי או הערכה לאחר ביצוע מאמץ פיזי. כמו כן, מבוצעות בדיקות להערכת הלב לפני פרוצדורות שונות כמו צריבה במערכת החשמלית של הלב לטיפול בהפרעות קצב, הערכה לקראת השתלת מסתמים, הערכה לקראת השתלת התקנים כמו סגירת דלף בין העליות וסגירה של אוזנית. חלק מהפרוצדורות הנ"ל (סגירת דלף ואוזנית) מבוצעות תחת הנחיה של הדמייה באקו דרך הוושט. לאחרונה, היינו גם הראשונים בארץ  שהחלו בשימוש בחומר ניגוד לשיפור ההדמיה במצבים בהם יש קושי באבחון בהדמיה הרגילה.

 

מעבדת האקו בבית החולים שלנו מהווה מרכז להפניה של בדיקות מורכבות לכלל מכוני הלב שבאזור וכן למחוזות שכנים. כמו כן, במעבדה מתבצעת פעילות אקדמית הכוללת השתתפות במחקרים בין לאומיים ומחקרים עצמאיים. עבודות אלו הוצגו בכנסים רפואיים בארץ ובחו"ל ופורסמו בעיתונות הרפואית בעולם.

 

התוכניות לעתיד הקרוב הינן רבות וכוללות הגדלת שטח המעבדה לצורך הגברת יכולת התפוקה של הבדיקות שיש להן דרישה מרובה. קליטה של מכשור חדיש וכוח אדם. באמצעות התקדמות זו נוכל להמשיך ולשפר את השרות ולתת מענה איכותי ומהיר לכלל הפונים. 

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה