כללית און-ליין
גינקולוגיה ומילדות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

תחנת אחיות: 09-7472223
מזכירות: 09-7472230
פקס: 09-7471332
דוא"ל: Tinokot1@clalit.org.il

מחלקת ילודים ותינוקות

מנהלת מחלקת ילודים ותינוקות: ד"ר צופיה באוור

התינוק הקטן שלכם, שעד לפני רגע היה מוגן ובטוח ברחם, זקוק לאחר הלידה לחיבוק, לחום ולאהבה. את אלה יקבל כמובן מכם ההורים וגם מהצוות המסור והמנוסה שלנו.

מחלקת התינוקות במרכז הרפואי “מאיר” היא מהמחלקות המשוכללות והמתקדמות ביותר בארץ. המחלקה מצוידת במכשור חדשני ומתקדם לטיפול במצבי שגרה וחירום. הצוות המיומן שלנו כולל רופאים, אחיות ובעלי מקצוע נוספים, שעברו התמחות מיוחדת בטיפול בתינוקות והם מיומנים ומנוסים ובעיקר מלאי חום, אהבה ודאגה לקטנטנים (וגם להורים שלהם…).

אנחנו עושים הכל כדי שתרגישו בטוחים ותקבלו את הטיפול והיחס הטוב ביותר
אתם, הוריו של התינוק, מהווים חלק בלתי נפרד מהטיפול ומההחלטות הרפואיות. בנחת ובהקשבה תקבלו הסבר על הבדיקות המתבצעות במהלך הטיפול בתינוק תוך כדי התייחסות מיוחדת למניעת כאב.

מחלקת התינוקות פתוחה להורים (או למלווה אחר לפי בחירת האם) 24 שעות ביממה. כבר בשעות הראשונות שלאחר הלידה, כשתינוקכם מגיע למחלקת התינוקות, המלווה יוכל להתלוות אליו בכל שלבי הקבלה כולל בשעת מתן החיסונים. בסוף תהליך הקבלה ייבדק תינוקכם על ידי רופא. זכותכם המלאה לבקש מאתנו למלא אחר בקשות שונות, עליהן בוודאי החלטתם עוד לפני הלידה. אנו נמצאים כאן כדי לתת לתינוקכם את הטפול הרפואי הטוב ביותר, בשיתוף ובהבנה אתכם.

חשוב שתדעו שמחלקת התינוקות של המרכז הרפואי “מאיר” מובילה בקרב בתי החולים בישראל במספר נושאים:

  • עידוד הנקה – המרכז הרפואי מאיר פועל לפי העקרונות המגדירים בית חולים כידידותי לתינוקות ומעודד הנקה.
  • מניעה וטיפול בכאב – באמצעות שיטה ייחודית וחדשנית המקלה משמעותית על כאבם של התינוקות בביצוע בדיקות וחיסונים בימים הראשונים.
  • גמישות מיוחדת ורגישות לבחירת ההורים בנושאים הנוגעים לטיפול בתינוק.

בית חולים ידידותי לתינוקות Baby Friendly Hospital

מרכז רפואי מאיר פועל כבית חולים ידידותי לתינוקות, ע"פ הגדרת ארגון הבריאות העולמי (WHO) היות והוא תומך בעמדה כי חלב אם הוא מזונו האידיאלי של התינוק, ולכן הנקה היא צורת ההאכלה השולטת, ובית החולים עושה הכל כדי לעודד הנקה. הדרכה מקצועית נכונה היא חיונית בתהליך ביסוס ההנקה ואנחנו כאן כדי לסייע לך וללוות אותך ואת תינוקך בדרך להנקה טובה ונכונה באמצעות:

1. מדיניות הנקה ברורה ואחידה

2. צוות מקצועי מוכשר לייעוץ והדרכת הנקה: בצוות שלנו אחיות יועצות הנקה מוסמכות IBCLC, לצד האחיות האחרות שכולן מדריכות הנקה.

3. הדרכת הנקה "בזמן אמת" – האימהות מקבלות הדרכת הנקה ליד מיטתן בכל שעה בה נמצא התינוק לידן ובשעות אחרות – בחדר ההנקה בתוך המחלקה. אנו מסבירים ומלמדים על חשיבות חלב אם והנקה כמקור תזונה בלעדי לתינוקות, ועוזרים לאימהות להגיע להנקה מוצלחת ומספקת, גם אם הן צריכות לחזור לעבודה.

4. ביות גמיש: הנקה מתאפשרת הלכה למעשה בזכות שיטת הביות הגמישה שלנו המאפשרת לתינוק לשהות עם אמו במשך 12 שעות רצופות או כל שעות היממה לפי החלטת האם (ביות מלא).

5. בעצם עידוד ההנקה איננו מעודדים לתת תחליפי חלב אם, אלא אם ישנן הוראות רפואיות לכך, וזאת לאחר הסבר להורים, או לפי בקשת האם .כמו כן, איננו ממליצים על מתן מוצצים לתינוקות בימים הראשונים עד התבססות ההנקה, אולם כל החלטה היא בידי ההורים.


תמיכה לאחר השחרור

מרכז ההנקה בבית החולים מנוהל על ידי אחיות מקצועיות שהן יועצות הנקה מוסמכות IBCLC ונותן מענה לאימהות שהשתחררו לביתן, ונתקלות בבעיות או רוצות לקבל הדרכה נוספת. אנו מאמינים כי הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזין את תינוקך ומעודדים הנקה בהתאם למדיניות משרד הבריאות – כך שגם אם ילדת בבית חולים אחר תוכלי לקבל אצלנו ייעוץ הנקה לאחר הלידה.

הצוות הרפואי


מנהלת מחלקת ילודים ותינוקות: ד"ר צופיה באוור

אחות אחראית: יונת מדי

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה