עיניים

יצירת קשר

​מזכירות: 09-7471802/1278 
פקס: 09-7472940
אחיות: 7472773- 09
מרפאת ילדים ופזילה: 7472605- 09

מוקד זימון תורים למרפאות החוץ:
09-7471555, המוקד פעיל בימים א'-ה', בין השעות 16:00-08:00

מיקום

​בניי​ן מרפאות חוץ, קומת מרתף

מרפאת עיניים

מנהל המרפאה: ד"ר אלכסנדר רובוביץ'

​​​מרפאת העיניים במאיר מחולקת ליחידות ​על פי התמחות-על בהיבטים השונים של רפואת העיניים. בראש כל שרות עומד רופא בכיר אשר עבר בנוסף להתמחות ברפואת עיניים, גם השתלמויות בתת-מקצוע ספציפי.יחידת רשתית 

ביחידה זו מטופלים חולים עם מחלות ניווניות של הרשתית, רטינופתיה סכרתית, הפרדות רשתית ומחלות דלקתיות בזגוגית וברשתית. הטיפולים כוללים שימוש במספר סוגי לייזר ומגוון ניתוחים חוץ ותוך עיניים.


יחידה ארצית לנוירואופטלמולוגיה 

המקצוע המקשר בין העין כאבר ראיה והמח כמרכז הראיה, עוסק במגוון מחלות עצב הראיה ומערכת העצבים המרכזית. היחידה המוכרת כיחידה ארצית מטפלת בחולים המופנים אליה מכל קצווי הארץ.


מרפאה אוקולופלסטית 

מחלות הקשורות לרקמות הסמוכות לגלגל העין כוללות מחלות עפעפיים, מערכת ניקוז הדמעות, ארובת העין וגידולי העור וטפולותיו. הטיפולים כוללים מגוון רחב מאד של ניתוחים, רובם לתיקון פונקציונלי של הרקמות הפגועות והסרת גידולים שפירים וממאירים.


מרפאת גלאוקומה 

גלאוקומה הינה משפחת מחלות עצב הראיה הקשורות לעלית הלחץ התוך עיני והעלולות לגרום לפגיעה בשדה הראיה עד לעוורון. מחלות אלו מטופלת באמצעים תרופתיים, בטיפולי לייזר ובניתוחים ליצירת מערכת חליפית לניקוז הנוזל התוך עיני.


מרפאת קטרקט ומקטע קדמי 

מחלות דלקתיות ונווניות של הקרנית מטופלות באמצעים תרופתיים, ובעת הצורך בהשתלת קרנית מרקמת תורם. הניתוח להתעכרות העדשה (קטרקט)  הינו השכיח ביותר ברפואת עיניים (וברפואה בכלל) ובו מוחלפת העדשה הטבעית העכורה בעדשה מלאכותית המשחזרת את המערכת האופטית שנפגעה. 


מרפאת ילדים ופזילה 

ילדים עם מחלות עיניים, כגון פזילה או בעיות תשבורת, אשר לא יטופלו מינקות באופן נמרץ, עלולים לפתח עין עצלה שלא ניתן לתקנה בגיל מאוחר יותר. לאבחון וטיפול מוקדם יש על כן חשיבות ראשונית. מרפאת הילדים אחראית גם על טיפול ברטינופתיה של הפגות, ובשלל מחלות עיניים האופייניות לילדים.


מרפאה כללית ואובאיטיס 

המרפאה הכללית מהווה את הכתובת לשלל הרחב של מחלות עיניים לא ספציפיות ומעקב לפני ואחרי ניתוחים. במסגרת זו מאובחנים ומטופלים גם חולים הסובלים מדלקות תוך עיניות (אובאיטיס) העלולות להוות חלק ממחלה כללית של מערכות נוספות בגוף, כגון מחלות זהומיות, מחלות רקמות חיבור ומערכת החיסון.


חדר מיון 

בשעות הבוקר כוללת המרפאה גם את חדר המיון לבעיות עיניים דחופות הדורשות מענה מידי.


שרותים פארא-רפואיים 

צוות אורטופטיקה ואופטומטריה נותן את הלווי והשרות האבחנתי והטיפולי, בעיקר לילדים ולסובלים מבעיות פזילה ותשבורת. ביוטכנאית מבצעת בדיקות עזר הכוללות בדיקת שדה ראיה ממוחשבת, בדיקות אולטראסאונד, ביומטריה וצילומי עיניים.


בסך הכל מבוצעות במסגרת המרפאה מדי שנה כ- 30,000 בדיקות רופא, כ- 8000 בדיקות פארא-רפואיות וכ- 2000 טיפולי לייזר. המרפאות פועלות במסגרת מחלקת עיניים.

הצוות הרפואי


מנהל מחלקת העיניים:  פרופ' אהוד אסיה

מנהל מרפאת העיניים: ד"ר אלכסנדר רובוביץ'
מנהלת תפעול: גב' אורנה ברנע


מנהלי יחידות ושירותים

מנהל יחידה לנוירואופתלמולוגיה: ד''ר יהושע אלמוג 
מנהל יחידת רשתית וזגוגית: ד"ר יוסף פרנץ 
מנהלת שרות גלאוקומה: ד"ר רונית נשר 
אחראי שרות אוקולופלסטיקה: ד"ר אריק נמט
מנהלת שירות קרנית: ד"ר פני שגב
אובאיטיס: ד"ר רז גבשטיין
ד''ר אורנית קריסטל - מרפאת ילדים ופזילה 


אחות אחראית: אהובה אטון
מזכירת המרפאות: ליאת בוסידן

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה