כללית און-ליין
עיניים

מרפאת אוקולופלסטיקה

​אוקולופלסטיקה הוא תחום העוסק בכירורגיה פלסטית באזור העיניים. 


במרפאת אוקולופלסטיקה ניתן טיפול למחלות הקשורות לרקמות הסמוכות לגלגל העין, כולל מחלות עפעפיים, מערכת ניקוז הדמעות, ארובת העין וגידולי העור וטפולותיו. הטיפולים כוללים מגוון רחב מאד של ניתוחים, רובם לתיקון פונקציונלי של הרקמות הפגועות והסרת גידולים שפירים וממאירים.


מחלות עפעפיים

קיימות הפרעות רבות במנח עפעפיים, כולל עודף עור (דרמטוכלזיס), צניחת עפעף (פטוזיס), רטרקציה (משיכה) עפעף, אקטרופיון, אנטרופיון, וכן גידולים שפירים וממאירים. כל אלה מחייבים הערכה ע"י מומחה בתחום האוקולופלסטיקה, והחלטה על הצורך בתיקון ניתוחי. קיימים סוגים רבים של ניתוחי עפעפיים, וחשוב להתאים לכל מטופל את סוג הניתוח המתאים לבעיה ממנה סובל. חלק מהניתוחים מבוצעים בהרדמה מקומית, וחלקם מחייבים הרדמה כללית.

חלק ממחלות העפעפיים נגרמות ע"י הפרעות נוירולוגיות המשפיעות על מנח העפעף ותפקודו, כגון דיסטוניה, מיאסטניה גראביס, בלפרוספזם (סגירת עפעף חזקה ובלתי רצונית) ושיתוק של עצב הפנים. במצבים אלה לעיתים הטיפול אינו ניתוחי.  

כמו כן ניתן מענה למחלות דלקתיות של העפעפים, כגון בלפריטיס וכלזיון – "שעורה" כרונית, שלעיתים נדרש עבורה טיפול ניתוחי.


מחלות של דרכי הדמעות

חסימה מולדת או נרכשת בדרכי הדמעות, בילדים או מבוגרים, גורמת לדמעת. חלק משמעותי ממקרים אלה מחייבים תיקון ניתוחי, שנעשה ע"י אוקולופלסטיקאי – לעיתים בשיתוף של מנתח אא"ג.

דרכי הדמעות עלולים להפגע גם כתוצאה מחבלה, ואז יש צורך בניתוח שחזור שלהם. כמו כן  ייתכנו גידולים שפירים וממאירים בהן, וכן דלקות וזיהומים שונים.


מחלות של ארובת העין

ניתוחים של ארובת העין הינם מורכבים מאוד, ודורשים מיוננות גבוהה. ניתוחים אלה מבוצעים לתיקון של הפרעות מבניות מולדות או נרכשות בארובת העין ועצמות הפנים, לאחר חבלה קשה הגורמת לשברים משמעותיים, לצורך טיפול בגידולים שפירים וממאירים של הארובה, ולעיתים לטיפול במחלות דלקתיות וזיהומיות של ארובת העין, כולל מעורבות עינית על רקע של מחלה בבלוטת התריס (TED).

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה