כללית און-ליין
חטיבת הילדים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 09-7472824
פקס: 09-7472631

אורתופדית ילדים

מנהל המרפאה: ד"ר אלחן אלייב

​​תחומי הפעילות במרפאה כוללים: 

ההפרעות האורתופדיות של ילדים שונות מאלה של הוריהם כיוון שגוף הילד ואיבריו גדלים באופן מתמיד, מיום היוולדו ועד הגיעו לבגרות. לגילו של הילד יש השפעה ישירה על האבחנות ועל אופן הטיפול.

בין המצבים הדורשים טיפול בילדים ניתן למצוא:

• מומים ועיוותים מלידה

• מחלות מלידה

• מחלות נרכשות

• עקמת

• פציעות וחבלות

• מחלות שרירים

• הפרעות נוירולוגיות

רופאי היחידה המנוסים בטיפול במצבים אלה, מתחשבים בתהליכי הגדילה והצמיחה של הילד, בחוזק מבנה שלד העצמות ובגמישות רקמות הגידים והשרירים. לאחר הלידה חשוב לזהות מוקדם ככל האפשר ליקויי התפתחות של מפרקי הירכיים ושינוי תנוחה ועמדה בצוואר ובגפיים. ככל שמתחילים בטיפול מוקדם יותר מושגת תוצאה מהירה וטובה יותר ונמנעים סיבוכים. 

לעיתים נצפים אצל ילדים צעירים ומתבגרים מצבים של שוני במבנה האנטומי של הגוף והגפיים, שהם עדיין במסגרת הגבולות הנורמליים של ההתפתחות והגדילה. חשוב להכיר מצבים אלה, ולהבדיל אותם ממחלות כגון:

הליכה ''מוזרה'' בסיבוב פנימי או בסיבוב חיצוני מוגברים של הרגליים, הליכה על הבהונות, רגלי ''O'' או ''X''.יציבה ''גרועה'' כמו גב עגול, כתפיים שמוטות, ''עקמת''. ''כאבי צמיחה'' בגפיים התחתונים (ברכיים, עקבים וכד'). מקרים מסוימים מחייבים מעקב לאורך זמן על מנת להבטיח שתהליכי הגדילה, ההתפתחות המוטורית והיציבה נעשים בגבולות המקובל. 

ילדים, מטבע פעילותם, נחבלים לעיתים קרובות, ובמיוחד כאלה העוסקים באופן אינטנסיבי בספורט. הם עלולים להיפגע מפגיעות חדות כגון: שברים, פריקות ונקעים או מפציעות כרוניות כגון: שברי מאמץ, הפרעות אפיפיזריות ודלקות גידים. 

הטיפול בשברים של לוחית הגדילה, בהם קיים פוטנציאל לנזק למרכזי ההתגרמות והצמיחה, מחייב משנה זהירות והטיפול בפגיעות האחרות מחייב הכרת התהליכים, מיומנות והתאמת לקבוצות הגיל השונות. הכול במטרה להבטיח פגיעה מינימלית בתפקוד, חזרה מהירה לפעילות רגילה ולמהלך תקין של צמיחה וגדילה.

היחידה לאורתופדיה פדיאטרית הוקמה בשנת 1989 כיחידה עצמאית במסגרת בית החולים. בשנת 2003 הפכה לחלק מהמערך האורתופדי של בית החולים. באופן זה נשמר קשר הדוק ליחידות האחרות בהן: יחידת גב, יחידת ארטרוסקופיה וספורט ויחידת כף יד. במקרה הצורך קיים שיתוף פעולה מלא בין היחידות לצורך מתן טיפול אופטימלי לילד. 

ליחידה מיטות אשפוז במסגרת המחלקה לכירורגיית הילדים של בית החולים, חדר-ניתוח מתוכנן לניתוחים אלקטיביים וחדר ניתוח לפי הצרכים למקרים דחופים ולטראומה. רופאי היחידה נותנים ייעוץ בתחומם למחלקות הילדים, היילודים, הפגייה, כירורגית ילדים, אשפוז-יום ילדים, המחלקות לרפואה דחופה (חדרי מיון), מרפאות חוץ של בית החולים ובמרכזים לילד בכפר סבא והרצליה. 

היחידה מפעילה מרפאת-חוץ יומיומית לצורכי ביה''ח והקהילה ולמתן ייעוץ וטיפול בתחומי פעילותה השונים.  

אופן הפנייה:

ההפניה למרפאה הינה עפ''י שיקול דעתם של רופאי הקהילה מתחום רפואת ילדים, משפחה, כירורגיה ואורתופדיה כללית.

הצוות הרפואי

מנהל המערך האורתופדי: ד"ר נסים אוחנה
מנהל המרפאה: ד"ר אלחן אלייב

רופאים בכירים: ד"ר אלחן אלייב, ד"ר אולג בוריסוב
אחות אחראית: גב' טובה משאלי
מזכירת המרפאה: גב' עופרי חסן לוי

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה