כללית און-ליין
סטאז' במאיר

תוכנית הסטאז'

תכנית הסטאז' נבנית בימים הראשונים לסטאז' באופן פרטני על ידי סטאז'ר/ית אחראי/ת והסטאז'ר/ית. התכנית נבנית בהתאם לרצונות הסטאז'ר/ית ובהתאם למגבלות המערכת. 

ככלל- הסטאז' מתחיל בחודש אחד של מחלקה פנימית (למעט במסלול ישיר לפנימית, אז יש ליצור קשר בהקדם עם הסטאז'ר/ית האחראי/ית), ואחריו המשך של הסטאז' לפי התכנית האישית שנבנתה. 

1. המסלול הרגיל:
3 חודשי פנימית, חודשיים כירורגיה, חודשיים ילדים, חודש מיון, חודש הרדמה וטיפול נמרץ, 2 חודשי בחירה, חודש 1 חופש.

2. מסלול ישיר לפנימית:
חודשיים כירורגיה, חודשיים ילדים, חודש מיון,  חודש חופש, 6 חודשי פנימית (רצופים). 

3. מסלול ישיר לילדים:
3 חודשי פנימית, חודש כירורגיה, חודש מיון, חודש חופש, 6 חודשי ילדים (רצופים).

4. מסלול ישיר לכירורגיה:
3 חודשי פנימית, חודש ילדים, חודש  מיון, חודש חופש, 6 חודשי כירורגיה (רצופים). תכנון מראש של תכנית הסטאז':

מאחר ואינכם יודעים את אילוצי המערכת, קשה מאוד לתכנן מראש את תכנית הסטאז'. בכל זאת ניתן להגיע מעט מוכנים לפגישה בה קובעים את תכנית הסטאז':

• מתי תרצו את חודש החופש?

• מתי תרצו את האלקטיבים?  לרוב כדאי לבחור אלקטיבים לקראת סוף הסטאז' על מנת להגיע מוכנים ככל האפשר, ולשים ביניהם חודש חופש או סבב יחסית רגוע כמו הרדמה טיפול נמרץ. 

אילוצים קבועים: לא ניתן לפצל את סבב כירורגיה וסבב ילדים. 

תכנית הסטאז' - מרגע שנבנתה- ניתנת לשינוי רק אם תרצו בכך. בית החולים והסטאז'רית האחראית לרוב אינם נוהגים לשנות את תכנית הסטאז' לצרכי המערכת, ועל כן לאחר קביעת התכנית ניתן לקבוע אלקטיבים ולהזמין כרטיסי טיסה לחו"ל בחודש החופש. יחד עם זאת, במידה ותרצו לשנות את התכנית- זה ייעשה בהתאם לאילוצי בית החולים ברגע בו ביקשתם לשנות.


תכנית הסטאז' במאיר, פירוט:

1. מחלקה פנימית – ככלל, הסטאז'רים בבית החולים מתחילים את הסטאז' בחודש במחלקה פנימית. סטאז'רים במסלול ישיר לפנימית יתחילו בסבב אחר, כנדרש בתכנית הסטאז' הישיר. מטרת השיבוץ הינה להכיר את העבודה השוטפת במחלקה, התנסות בכתיבת קבלות ושחרורים, והכנה לתורנויות מיון פנימי.  

קיימות 6 מחלקות פנימיות בבית חולים מאיר, פנימיות א-ה, וכן פנימית ו' שהיא פנימית גריאטרית אקוטית. 

לעיתים מתאפשר לבצע את חודשי הפנימית במחלקות שונות, וכך להכיר עד 3 מחלקות פנימיות שונות במהלך הסטאז'. כמו כן, אין חובה לבצע את כל חודשי הפנימית ברצף (כמובן בהתאם לאילוצי לוח התכניות הכללי). 

שעות העבודה במחלקה פנימית: 8:00-16:00.


2. מחלקה כירורגית - קיימות 2 מחלקות כירורגיה בבית החולים. יש לבצע את שני חודשי הכירורגיה בחודשים עוקבים ובאותה מחלקה. 

שעות העבודה במחלקה כירורגית: 7:30-15:30.


3. מחלקת ילדים - קיימת מחלקת ילדים אחת בבית החולים, במערך ילדים ישנו מיון ילדים, היחידה לטיפול נמרץ ילדים, ומרפאות הילדים. יש לבצע את שני חודשי ילדים בחודשים עוקבים. 

שעות העבודה במחלקת ילדים: 8:00-16:00, ובמיון ילדים: 7:30 ועד הגעת התורן. 


4. מיון פנימי - סבב מיון פנימי מתבצע במיון בית חולים מאיר, ושעות העבודה בו הן 8:00-16:00.


5. הרדמה וטיפול נמרץ - הסבב מתחלק לשבועיים בהרדמה ושבועיים ביחידה לטיפול נמרץ. ניתן לבחור לבצע את השבועיים של טיפול נמרץ בטיפול נמרץ ילדים, טיפול נמרץ נשימתי או טיפול נמרץ לב. לא ניתן לעשות את הסבב או חלקו מחוץ לבית חולים מאיר.

שעות העבודה: טיפול נמרץ כללי 08:00-16:00, הרדמה 07:45-15:45.


6. חודשי בחירה (אלקטיבים) - ניתן ללבחור ולתאם אלקטיב בכל בית חולים אוניברסיטאי, בארץ או בחו"ל. יש לתאם את חודש האלקטיב מול מזכירת המחלקה אליה רוצים להגיע, ומומלץ לעשות זאת מראש. בזמן האלקטיבים ניתן לעשות תורנויות במחלקה בה מבצעים את האלקטיב. אם לא מתבצעות תורנויות במחלקת האלקטיב (למשל אלקטיב ברפואת משפחה/רדיולוגיה), יש להשתבץ לתורנויות בבית החולים כמפורט תחת סעיף "תורנויות". 

חשוב - אין לבצע יותר מ-4 תורנויות במחלקת האלקטיב!

האלקטיב הוא הזמן הכי חשוב בסטאז'. זו הזדמנות של מנהלי המחלקות להכיר אתכם, לרוב מדובר בחודשים שעובדים בהם קשה כי הם מהווים קרש קפיצה להתמחות. כדאי להגיע לאלקטיב לקראת אמצע - סוף הסטאז', לאחר שצברתם מיומנויות קליניות טובות, והתנסתם במערכות המחשב השונות. בנוסף, לא מומלץ לתאם אלקטיבים בחודשים בהם יש הרבה חופשים כמו אוגוסט או חודשי חגים (בחודשים אלה לרוב הבכירים בחופש, כך שלא תהיה היכרות מספקת עימם לצורך קבלה להתמחות).  

7. חופש - קיימים 23 ימי חופש בסטאז' ויש לנצל אותם בחודש קלנדרי אחד. אי אפשר לפצל את חודש החופש, לוותר עליו, או לעבוד בחלקו ולקבל יותר ימי חופש. לא ניתן לבצע תורנויות או כל עבודה נוספת בבית החולים בזמן חודש החופש.  

חודש החופש הוא חודש בתשלום מלא (ללא תורנויות, שכן אלה אינן מבוצעות).  

במקרה בו חודש החופש מכיל בתוכו ימי חופשה עקב חגים - יישארו לכם ימי חופש, לניצול במהלך הסטאז' לבחירתכם, בתיאום עם המחלקות, או לחלופין ניתן יהיה לפדותם בסוף הסטאז'.