כללית און-ליין
כירורגיה
למידע לקראת ניתוח לחצו כאן פנייה ליחידה

יצירת קשר

מזכירות
טלפון: 04-8250292
פקס: 04-8250927

מזכירת מנהל המחלקה: 04-8250291
04-8250292

חדר רופאים בכירים: 04-8250483

חדר רופאים: 04-8250294

תחנת אחיות: 04-8250889

מרכז שרות לניתוחים – כירורגית ב'
לזימון תור יש לשלוח את ההפניה לפקס: 04-8250068


 מענה טלפוני:
ימים א'-ה', בשעות: 15:30 - 08:00
טלפון: 04-8250293

מרכז רפואי לין:
מרפאה כירורגית ופרוקטולוגית:
טלפון: 04-8568423
מרפאת שד: 8568601 -04

מרפאה כירורגיה אונקולוגית כבד ולבלב ומרפאת בקעים ושחזורי דופן הבטן:
טלפון לזימון תור: 04-8250292
פקס: 04-8250927
* יש לשלוח הפניה רפואית בפקס או במייל:

 

שעות ביקור

שעות צהרים: 11:30 - 14:00

שעות ערב: 16:00 - 20:00

מסירת מידע למטופל ולמשפחה:
מידע נמסר במסגרת ביקור מטופלים בין השעות 9:00-12:00
לאחר שעות ביקור מטופלים 
ניתן לתאם שיחה דרך אח/ות מרכז/ת הטיפול

מיקום

​בניין ראשי, קומה 4.

כירורגית ב'

מנהל המחלקה: פרופ' ריאד חדאד

תחומי הפעילות במחלקה כוללים מגוון רחב של ניתוחים עקב מחלות כירורגיות דחופות ואלקטיביות (שאינן דחופות).

כירורגית ב

הצוות הרפואי

​במחלקה מתאשפזים חולים דרך חדר המיון עקב בעיות כירורגיות דחופות כגון: דלקת חריפה של כיס המרה, דלקת חריפה של התוספתן, דימומים ממערכת העיכול, חסימת מעיים וכאבי בטן מסיבות שונות. כמו כן מטפלים רופאי המחלקה בחדר המיון בחולי טראומה מסיבות שונות כגון תאונות דרכים, נפגעי פיגועים ועוד.
חדרי הניתוח פועלים חמישה ימים בשבוע. רוב הניתוחים מבוצעים במסגרת אשפוז תחת הרדמה כללית או אזורית. פעמים בחודש מבוצעים ניתוחים במסגרת בית חולים יום בהרדמה מקומית.

טיפולים בגידולים שפירים וממאירים כולל כריתת ראש הלבלב (ניתוח Whipple), כריתת גידולים וגרורות בכבד וניתוחים לשיחזור דרכי המרה.

במחלקה מבוצעים מעל מאה ניתוחים בשל מחלות המעי הגס. מבוצע מגוון של ניתוחים ובעיקר ניתוחים עקב גידולים ממאירים של המעי הגס והרקטום. כמו כן מנותחים חולים הסובלים ממחלות מעי דלקתיות או חלקת של סעיפי המעי הגס (דיברטיקוליטיס).

 

בשיתוף פעולה עם מרפאת השד בלין ועם המחלקה האונקולוגית מטופלות המנותחות במחלקה, נשים הסובלות מגידולים בשד. במחלקה נעשה מגוון של כל ניתוחי השד כולל ניתוחי שימור שד, וניתוחים לאיתור בלוטת הזקיף (בלוטת השומר — SENTINEL NODE) לשם מניעה מכריתת בלוטות הלימפה בבית השחי. כמו כן במקרים שבהם יש צורך בכריתת השד, מבוצעים ניתוחים של שחזור מיידי בשיתוף עם היחידה לכירורגיה פלסטית בראשותו של פרופ' הר-שי. במחלקה קיים צוות רב מקצועי שייתן מענה כוללני לצרכייך הרפואיים, תפקודיים והפסיכוסוציאלים.

הצוות כולל: רופא, אחות, עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטית ומרפאה בעיסוק. במרפאות השד בקהילה ("לין"', "זבולון") קיים מערך טיפולי כוללני לשם תוזמני למעקב והמשך טיפול בהתאם לצרכייך.

 

למחלקה ניסיון רב בניתוחים להשמנת יתר. ניתוחים אלו הוכחו כטיפול היעיל ביותר בהשמנת יתר חולנית ובתחלואה המתלווה. המטופלים עוברים ברור טרום ניתוחי מקיף על ידי צוות רב תחומי הכולל רופא, אחות, עובדת סוציאלית ודיאטנית. לאחר שנמצאים מתאימים מופנים לניתוח. הניתוחים מבוצעים בגישה לפרוסקופית וכוללים:

  • ניתוחי קיצור קיבה (שרוול)
  • ניתוח מעקף קיבה
  • ניתוחי מיני מעקף קיבה

לאחר הניתוח נדרשים מטופלים להמשיך מעקב במרפאה בריאטרית. מעקב כולל בדיקה של רופא, דיאטנית ולפי הצורך עובדת סוציאלית.

 

 המחלקה מהווה מרכז שאליו מופנים חולים שאובחנו כסובלים ממלנומה ממארת. אנו המחלקה הראשונה בצפון הארץ שהחלה לבצע את הניתוחים לאיתור בלוטת הזקיף (SENTINEL NODE) ועד כה בוצע ניתוח זה בכ -100 חולים שהופנו למחלקתנו. חולי המלנומה עוברים גם מגוון אחר של ניתוחים וטיפולים רפואיים וזאת בשיתוף פעולה עם היחידה לכירורגיה פלסטית בבית החולים, עם המכון אונקולוגי בלין בראשותה של ד"ר מריאנה שטיינר ועם המחלקה האונקולוגית במרכז רפואי הדסה עין כרם בירושלים. 

למחלקה ניסיון עשיר בניתוחי צוואר. קיים שיתוף פעולה הדוק עם המחלקה האנדוקרינית במרכז רפואי לין בראשותה של ד"ר אורית ברדיצ'ב. פעם בשבוע מתקיימת ישיבה בהשתתפות ד"ר ברדיצ'ב ורופאי המחלקה ובה מוצגים ונדונים החולים המועמדים לעבור ניתוחים שונים. במחלקה מנתחים מעל ל-100 חולים בשנה עקב גידולים ממאירים או שפירים של בלוטת התריס, פעילות יתר של בלוטת התריס או בשל הפרעות נשימה כתוצאה מזפק הלוחץ על קנה הנשימה. בשנים האחרונות נותחו במחלקה כמה מאות חולים עקב פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס (פרה-תירואיד). הניתוחים מבוצעים בשיתוף פעולה עם יחידת העל-שמע ועם המכון לרפואה גרעינית. בשיתוף הפעולה אנו מנתחים את החולים בשיטות מתקדמות ביותר של כירורגיה זעיר פולשנית (MINIMAL INVASIVE SYRGERY). בשיטות אלה הגיעה המחלקה לשיעורי הצלחה גבוהים ביותר באיתור אדנומות של בלוטת יותרת התריס.

המחלקה מסונפת לפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. במסגרת הפעילות האקדמית של המחלקה מתקיימת הוראה מתמדת של מתמחים וכן מגיעים למחלקה סטודנטים לכירורגיה בשנות הלימוד השונות. מידי שבוע נערכות ישיבות צוות משותפות עם רופאים ממחלקות שונות ובעיקר עם רופאי מחלקת ההדמיה והמחלקה האונקולוגית. במסגרת המחלקה מבוצעות פעילות מחקרית ענפה, הן קלינית והן מעבדתית בנושא "תסמונת המעי הקצר".