כירורגיה
זימון תורים לניתוחים

יצירת קשר

מחלקה בית חולים כרמל:
טלפון: 04-8250292

מ"מ מנהל המחלקה: 04-8250291

חדר רופאים בכירים: 04-8250483

חדר רופאים: 04-8250294

מזכירת מנהל המחלקה: 04-8250291

מזכירות: 04-8250293

תחנת אחיות: 04-8250292

מרכז רפואי לין:
מרפאה כירורגית ופרוקטולוגית:
טלפון: 04-8568423
מס' פקס: 04-8346083
מרפאת שד: 8568601 -04

שעות פעילות

שעות צהרים: 11:30 - 14:00

שעות ערב: 16:00 - 20:00

מסירת מידע למטופל ולמשפחה:

מדי יום בין השעות 10:00 - 14:00

מיקום

​בניין ראשי, קומה 4.

כירורגית ב'

ממלא מקום מנהל המחלקה: ד"ר ריאד חדאד

תחומי הפעילות במחלקה כוללים מגוון רחב של ניתוחים עקב מחלות כירורגיות דחופות ואלקטיביות (שאינן דחופות).

כירורגית ב

הצוות הרפואי

​במחלקה מתאשפזים חולים דרך חדר המיון עקב בעיות כירורגיות דחופות כגון: דלקת חריפה של כיס המרה, דלקת חריפה של התוספתן, דימומים ממערכת העיכול, חסימת מעיים וכאבי בטן מסיבות שונות. כמו כן מטפלים רופאי המחלקה בחדר המיון בחולי טראומה מסיבות שונות כגון תאונות דרכים, נפגעי פיגועים ועוד.
חדרי הניתוח פועלים חמישה ימים בשבוע. רוב הניתוחים מבוצעים במסגרת אשפוז תחת הרדמה כללית או אזורית. פעמים בחודש מבוצעים ניתוחים במסגרת בית חולים יום בהרדמה מקומית.


במחלקה מבוצעים כ- 1,500 ניתוחים בשנה והיא מכסה את כל מגוון הניתוחים של כירורגיה כללית:


כירורגיה קולו-רקטלית:

במחלקה מבוצעים מעל מאה ניתוחים בשל מחלות המעי הגס. מבוצע מגוון של ניתוחים ובעיקר ניתוחים עקב גידולים ממאירים של המעי הגס והרקטום. כמו כן מנותחים חולים הסובלים ממחלות מעי דלקתיות או חלקת של סעיפי המעי הגס (דיברטיקוליטיס).

 

כירורגיה של השד:

בשיתוף פעולה עם מרפאת השד בלין ועם המחלקה האונקולוגית מטופלות המנותחות במחלקה, נשים הסובלות מגידולים בשד. במחלקה נעשה מגוון של כל ניתוחי השד כולל ניתוחי שימור שד, וניתוחים לאיתור בלוטת הזקיף (בלוטת השומר — SENTINEL NODE) לשם מניעה מכריתת בלוטות הלימפה בבית השחי. כמו כן במקרים שבהם יש צורך בכריתת השד, מבוצעים ניתוחים של שחזור מיידי בשיתוף עם היחידה לכירורגיה פלסטית בראשותו של פרופ' הר-שי. במחלקה קיים צוות רב מקצועי שייתן מענה כוללני לצרכייך הרפואיים, תפקודיים והפסיכוסוציאלים.

הצוות כולל: רופא, אחות, עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטית ומרפאה בעיסוק. במרפאות השד בקהילה ("לין"', "זבולון") קיים מערך טיפולי כוללני לשם תוזמני למעקב והמשך טיפול בהתאם לצרכייך.

 

כירורגיה בריאטרית (השמנת יתר)

למחלקה ניסיון רב בניתוחים להשמנת יתר. ניתוחים אלו הוכחו כטיפול היעיל ביותר בהשמנת יתר חולנית ובתחלואה המתלווה. המטופלים עוברים ברור טרום ניתוחי מקיף על ידי צוות רב תחומי הכולל רופא, אחות, עובדת סוציאלית ודיאטנית. לאחר שנמצאים מתאימים מופנים לניתוח. הניתוחים מבוצעים בגישה לפרוסקופית וכוללים:

  • ניתוחי קיצור קיבה (שרוול)
  • ניתוח מעקף קיבה
  • ניתוחי מיני מעקף קיבה

לאחר הניתוח נדרשים מטופלים להמשיך מעקב במרפאה בריאטרית. מעקב כולל בדיקה של רופא, דיאטנית ולפי הצורך עובדת סוציאלית.

 

לרשותך חוברת הדרכה שתסייע לך בעת האשפוז, לקראת הניתוח ועם השחרור לביתך: 

מלנומה ממארת:

 המחלקה מהווה מרכז שאליו מופנים חולים שאובחנו כסובלים ממלנומה ממארת. אנו המחלקה הראשונה בצפון הארץ שהחלה לבצע את הניתוחים לאיתור בלוטת הזקיף (SENTINEL NODE) ועד כה בוצע ניתוח זה בכ -100 חולים שהופנו למחלקתנו. חולי המלנומה עוברים גם מגוון אחר של ניתוחים וטיפולים רפואיים וזאת בשיתוף פעולה עם היחידה לכירורגיה פלסטית בבית החולים, עם המכון אונקולוגי בלין בראשותה של ד"ר מריאנה שטיינר ועם המחלקה האונקולוגית במרכז רפואי הדסה עין כרם בירושלים. 

כירורגיה אנדוקרינית (בלוטת התריס ובלוטת יותרת התריס):

למחלקה ניסיון עשיר בניתוחי צוואר. קיים שיתוף פעולה הדוק עם המחלקה האנדוקרינית במרכז רפואי לין בראשותה של ד"ר אורית ברדיצ'ב. פעם בשבוע מתקיימת ישיבה בהשתתפות ד"ר ברדיצ'ב ורופאי המחלקה ובה מוצגים ונדונים החולים המועמדים לעבור ניתוחים שונים. במחלקה מנתחים מעל ל-100 חולים בשנה עקב גידולים ממאירים או שפירים של בלוטת התריס, פעילות יתר של בלוטת התריס או בשל הפרעות נשימה כתוצאה מזפק הלוחץ על קנה הנשימה. בשנים האחרונות נותחו במחלקה כמה מאות חולים עקב פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס (פרה-תירואיד). הניתוחים מבוצעים בשיתוף פעולה עם יחידת העל-שמע (ד"ר מנשה ברזילי) ועם המכון לרפואה גרעינית. בשיתוף הפעולה אנו מנתחים את החולים בשיטות מתקדמות ביותר של כירורגיה זעיר פולשנית (MINIMAL INVASIVE SYRGERY). בשיטות אלה הגיעה המחלקה לשיעורי הצלחה גבוהים ביותר באיתור אדנומות של בלוטת יותרת התריס.

פעילות מחקרית:

המחלקה מסונפת לפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. במסגרת הפעילות האקדמית של המחלקה מתקיימת הוראה מתמדת של מתמחים וכן מגיעים למחלקה סטודנטים לכירורגיה בשנות הלימוד השונות. מידי שבוע נערכות ישיבות צוות משותפות עם רופאים ממחלקות שונות ובעיקר עם רופאי מחלקת ההדמיה והמחלקה האונקולוגית. במסגרת המחלקה מבוצעות פעילות מחקרית ענפה, הן קלינית והן מעבדתית בנושא "תסמונת המעי הקצר".  

מדברים על זה בפורום ניתוחי כבד
פורום ניתוחי כבד, לבלב ודרכי המרה

את פורום ניתוחי כבד ולבלב מנהל פרופ' עודד יורים, מומחה בכירורגיה כללית ובהשתלות איברים, המשמש כמנהל היחידה לכירורגיית כבד, לבלב ודרכי המרה בבית החולים כרמל. בפורום יינתן מענה לשאלות הקשורות בכריתת אונת כבד, כריתת גרורות מהכבד, כריתה דיסטלית של הלבלבת, IPMT, ניתוח לבלב, המנגיומות בכבד, גידול ממאיר בדרכי המרה, שחזור דרכי המרה, ציסטאדנומה של הכבד, גידול ע"ש קלצ'קין, גידולים ראשוניים בכבד, אדנומה של הכבד, גידולים בכיס המרה ועוד. הגולשים מוזמנים להעלות שאלות ולקבל תשובות מקצועיות מפרופסור עודד יורים מבכירי המנתחים בארץ בתחומו, על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית. כמו כן, ניתן גם ללמוד מניסיונם של מבקרים אחרים בפורום. בריאות איתנה לכל הגולשים!

 

לפורום ניתוחי כבד, לבלב ודרכי המרה לחצו כאן