כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 12.04.2022

קרוב אלייך ואל לתינוקך

שביעות רצון גבוהה של האימהות הטריות במחלקות היולדות משירות טיפת חלב עד למיטת היולדת.

בקיצור

1.

בימים אלה מציינים שנתיים למיזם הייחודי של שירות טיפת חלב במחלקות היולדות במרכז סבן למיילדות בסורוקה.

2.

אחיות טיפת חלב פוגשות את היולדות כבר באשפוז בבית החולים, מגישות מידע והדרכה ראשונית על המשך טיפול ומעקב אחר היילוד ומתאמות ביקור ראשון בתחנות טיפת חלב בקהילה. היולדת יוצאת לביתה עם המידע הרלוונטי על מעקב התפתחות, שגרת חיסונים וטיפול בתינוקות.

3.

המיזם הוא פרי שיתוף פעולה בין משרד הבריאות, כללית מחוז דרום וסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי. השירות ניתן בשלב זה בשתי מחלקות ויורחב בהמשך גם למחלקות נוספות.

בתמונה למעלה: שירות טיפת חלב עד למיטת היולדת במרכז סבן למיילדות בסורוקה. צילום: דוברות סורוקה.

עדן לוי מבאר שבע, שילדה את בתה השנייה ואושפזה ביולדות ג': "האחות של טיפת חלב הגיעה עד אלי לחדר עם כל הציוד והמידע, וכבר תיאמה לי תור לשקילה ומעקב. זה נהדר שיש שירות כל כך נוח ונגיש שחוסך לי זמן".

מאשו סלומון, מנהל הסיעוד במחלקת יולדות ב': "העבודה המשותפת שלנו יחד עם אחיות טיפת חלב מייצרת שינוי משמעותי שמקדם את בריאותן של היולדות והתינוקות, ואת בריאות הקהילה בכלל. היולדות מעידות כי השירות נוח ויעיל ומציינות כי הוא מקל עליהן אחרי השחרור הביתה".

שגית פז-טל, מרכזת תחום אם וילד בלשכת הבריאות מחוז דרום: "אנו שמחות על ההזדמנות להנגיש את השירות שלנו עבור היולדות בסורוקה ועל ההיענות החיובית והתגובות הטובות. זהו פרויקט חשוב שמצליח בזכות שיתוף הפעולה עם האחיות במחלקות והנהלת בית החולים".