כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 15.06.2022

הדובים חזרו לסורוקה

אחרי הפסקה של שנתיים בשל מגיפת הקורונה, פרוייקט "בית חולים לדובים" של סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי ואסר"ן חוזר.

בקיצור

1.

פרויקט בית חולים לדובים הוא פרויקט מיוחד ופרי שיתוף פעולה בין בית החולים סורוקה ואגודת הסטודנטים למקצועות הרפואה בנגב (אסר"ן)

2.

מאות ילדי גנים מאזור הדרום הגיעו אתמול יחד עם הדובים שלהם לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי כדי להציג בפני סטודנטים למקצועות הרפואה בנגב את הדובי שלהם וללוות אותו בבדיקות וטיפול ל"מחלה" שממנה הוא סובל.

3.

פרוייקט "בית חולים לדובים" "בית מטרת הפרוייקט היא להפיג חששות של ילדים מפני הטיפול הרפואי ומאפשר לילדים להשתתף בחוויה שבה הם הופכים למלווים ולמטפלים של הדובי לאורך כל הטיפול אותו הדובי "החולה" שלהם עובר.
בתמונה למעלה: ילדי גנים שהשתתפו בפרויקט "בית חולים לדובים"  עם ד"ר דרור דולפין סגן מנהל סורוקה מרכז רפואי, ד"ר חפצי זוהר, סגנית ראש עיריית באר שבע וסטודנטים מאסר"ן האחראים על הפרוייקט. צילומים: רחל דוד סורוקה

לפני הביקור בבית החולים, מגיעים אל גני הילדים סטודנטים מבית הספר לרפואה ומבית הספר למקצועות הבריאות (סיעוד, פיזיותרפיה ורפואת חירום) מסבירים על הביקור הצפוי ומזמינים את הילדים להביא לבית החולים את הדובי "החולה" החביב עליהם. ביום הביקור, מגיעים הילדים לסורוקה ופוגשים את הסטודנטים בחלוק לבן וסטטוסקופ, הם לוקחים חלק פעיל בבדיקה, נחשפים ומקבלים הסבר על פרוצדורות ובדיקות שעוברים מטופלים בבית החולים, כמו: צילום רנטגן, חבישה, קבלת תרופות בבית המרקחת ובדיקות דם.

ד"ר דרור דולפין, סגן מנהל סורוקה עם משתתפת בפרוייקט "בית חולים לדובים".

 

ד"ר חפצי זוהר, סגנית ראש עיריית ב"ש האמונה על תחום החינוך בעיר הגיעה עם ד"ר דרור דולפין סגן מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי לבקר את ילדי הגנים שהשתתפו בפעילות הערכית והחשובה.

מחקר שנערך בסורוקה הראה כי הפרוייקט סייע בהפחתה של כ־33 אחוזים ברמת החרדה מאשפוז בקרב הילדים שהשתתפו בפרויקט "בית חולים לדובים". החשיפה המוקדמת לבית החולים, בסביבה תומכת ונעימה כפי שמתקיימת בפרויקט זה מאפשרת לילדים התמודדות טובה יותר עם החששות שלהם ומקטינה את רמת החרדה מהאשפוז ומהצוות הרפואי.

אייל פסטרנק, יו"ר אסר"ן הנכנס: "פעילות בית החולים לדובים היא פעילות משמעותית, ערכית וגם מהנה. הפעילות מורידה את סף החרדה של ילדי הגנים מהביקור הבא שלהם במוסדות רפואיים. בנוסף החיבור שלנו הסטודנטים והסטודנטיות לקהילה הוא מהמשמעותיים עבורנו ועבור העתיד המקצועי שלנו. והשילוב של כלל הדברים האלו, ביחד עם הזמן האיכות עם הילדים מאוד מהנה".