כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 27.10.2021

תנופת הפיתוח בסורוקה נמשכת

השבוע עלו דחפורים על בניין הפגיה בסורוקה לקראת בינוי של בנין הפגיה חדשה, בניין שיקום ובניין מחקר, שישנו את פני החזית הצפונית של סורוקה.

בקיצור

1.

השבוע החלו העבודות להקמתם של שלושה בניינים חדשים בבית החולים: מחלקת ילודים ופגים חדשה וממוגנת, בניין שיקום ובניין מחקר.

2.

שלושת הבניינים יהוו את המכלול הצפוני החדש ויוקמו בשלוש השנים הקרובות בעלות של מאות מיליוני שקלים, בהשקעה של כללית ובסיוע תורמים ושותפים לדרך.

3.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי: "אנו נמצאים בתנופת פיתוח חסרת תקדים, וזהו צעד משמעותי וחשוב לפיתוח המרכז הרפואי הגדול ולשיפור השירות הרפואי לתושבי הנגב".

בתמונה למעלה: הדמייה של בניין הפגיה החדש.

הדמייה של בניין השיקום החדש.

הדמייה של בניין המחקר החדש.


הפגיה הישנה שאינה ממוגנת, נבנתה בשנות ה-70 עם תקרת זכוכית כדי לאפשר לפגים מחזור יום-לילה החשוב להתפתחותם. ואולם, לימים תקרה זו לא התאימה לתקופות חירום ולחימה באזור, ובתחילתו של כל אירוע הסלמה בטחוני, היה הכרח להעביר את הפגים לאזור ממוגן.
 
ד"ר קודש מוסיף: "בשנים האחרונות הפגיה פועלת ממתחם זמני וממוגן, ובימים האחרונים נהרסה הפגיה הישנה, בה טופלו וניצלו חייהם של עשרות אלפי פגים לאורך השנים, לקראת הקמתה של פגיה חדשה וממוגנת. אני מודה למערך ההנדסה והאחזקה בבית החולים שמוביל את הפרויקט ולחטיבת לוגיסטיקה ותשתיות בכללית, יחד עם הצוותים הקליניים והאדמיניסטרטיביים השותפים לתכנון. אנו בסורוקה עמלים כל העת על פיתוח התשתיות והיכולות המקצועיות של בית החולים לקידום בריאותם של תושבי הנגב".
 
 ד"ר אילון שני, מנהל מחלקת ילודים ופגים בסורוקה: "הפגיה בסורוקה, מקום שתוכנן עם הרבה מחשבה ואהבה, שימשה אותנו שנים ארוכות. הריסתה מסמלת פתח לעידן חדש עם הקמתה של מחלקת ילודים ופגים חדשה, מודרנית וממוגנת, בשילוב של טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, שגם בה מושקעים הרבה מחשבה ואהבה. המחלקה החדשה תיתן מענה ל-17 אלף התינוקות שנולדים כל שנה בנגב ומהווים את עתיד האזור"

 

עבודות הבינוי המורכבות יובילו לשינויים בדרכי הגישה בבית החולים, ולעיתים לאי נוחות, ויעשו מרב המאמצים  להקל על המטופלים, על הצוותים ועל המבקרים, ולהשיג את השלמתו של פרויקט מורכב זה.