כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 28.12.2021

בסימן רפואת המחר

עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה בארה"ב, חגגה את אירוע הגאלה השנתי בניו יורק בסימן רפואת המחר

בקיצור

1.

ד"ר אלברט בורלא - מנכ"ל חברת פייזר, היה אורח כבוד באירוע והדגיש את החשיבות של חדשנות ופריצת דרך רפואית על מנת לעזור לאנשים לחיות חיים ארוכים וטובים יותר

2.

האירוע התמקד במחקר הרפואי והמדעי שמתבצע בסורוקה ובטיפוח חדשנות לטובת הצלת חיים, תוך תמיכה במרכז חדשנות חדש בנגב.

3.

במהלך האירוע הוענקו אותות כבוד לד"ר פדרו ליכטינגר ולד"ר ג'יי סלמן שקיבלו הכרה עבור קריירות שמוקדשות לקידום בריאות עולמית והקלה על סבל אנושי.

בתמונה למעלה: (משמאל לימין): ד"ר עמית פרנקל, רופא בכיר במחלקה לטיפול נמרץ כללי בסורוקה, קרולין פרידפרטיג, נשיאת עמותת הידידים בארה"ב, ד"ר ג'יי סלמן, מקבל פרס המנהיגות, נשיא אמריטוס של עמותת ידידי סורוקה בארה"ב,  סוזי שטרן, פעילה קהילתית ופוליטית ורחל הייזלר שיינפלד מנהלת עמותת ידידי סורוקה בניו יורק.


כ- 300 אורחים השתתפו לאחרונה באירוע הנוצץ של עמותת ידידי סורוקה בניו יורק, כאשר רבים אחרים השתתפו בצפייה מרחוק בשידור חי. קרולין פרידפרטיג, נשיאת עמותת הידידים בארה"ב, דיברה על הקשר בין המרכז הרפואי סורוקה לבין העמותה, ואמרה כי "העמותה ממלאת תפקיד חשוב בקשר שבין הקהילה שלנו בארה"ב לבין מרכז רפואי גדול זה. מדהים לראות את ההישגים שלנו במהלך השנים בתמיכה בבית החולים ובפרויקטים המרגשים החדשים שלו. מדובר במרכז רפואי שהוא אחד מהמוסדות המובילים בישראל אשר מקדם בריאות עולמית".

ד"ר ג'יי סלמן, מקבל פרס המנהיגות, מכהן כנשיא אמריטוס של עמותת ידידי סורוקה בארה"ב.
סוזי שטרן, פעילה קהילתית ופוליטית שמסרה את הפרס, דברה על האופן שבו סורוקה עונה על הצרכים הגדלים של תושבי הנגב, האזור המגוון ביותר במדינה. היא הוסיפה:  "ד"ר סלמן הוא רופא מבריק אשר משמש כחבר העמותה מזה יותר מארבעים שנים. הלב. הנשמה והאינטלקט העצומים שלו, ניכרים בכל דבר שהוא עושה, במיוחד בעבור סורוקה. ד"ר סלמן הוא אדם מיוחד מאוד שעובד בכל יום על מנת ליצור עולם כפי שהוא אמור להיות, והוא האדם המושלם לקבלת הפרס הערב".

ד"ר ג'יי סלמן הביע את תודתו לסורוקה, ואמר : "הערב מוקדש לכמיליון תושבי הנגב ולעובדי סורוקה – המעניקים טיפול מציל חיים לכל מי שזקוק לכך, בעודם מתמקדים במחקר פורץ דרך בתחום תחלואת סרטן, מחלות לב, סביבה ואקלים ותחומים רבים נוספים. הצוותים בסורוקה תורמים באופן פעיל לבריאות עולמית. ביחד, אנו חוגגים את ההישגים של סורוקה ונערכים להישגים רבים אף יותר".

המנהיגות הגלובאלית של ד"ר פדרו ליכטינגר בענפי הביוטכנולוגיה והתרופות, מבוססת על האמונה כי חדשנות תמיד מצויה בליבו של קידום המדע הרפואי, כמייסד שותף, יו"ר ומנכ"ל Starton Therapeutics, חברה העוסקת בשיפור והארכת חייהם של חולי הסרטן. בעת קבלת הפרס ד"ר ליכטינגר אמר: "המרכז הרפואי סורוקה הוא מרכז ייחודי למחקר אשר ישנה את העתיד של מחקר קליני, רפואה ובריאות. לכבוד הוא לי לקבל את הפרס".

 בתמונה: ד"ר פדרו ליכטינגר יו"ר ומנכ"ל Starton Therapeutics וד"ר אלברט בורלא, מנכ"ל חברת פייזר ואורח כבוד בערב

ד"ר אלברט בורלא, מנכ"ל חברת פייזר, אורח כבוד בערב הגאלה, הדגיש את החשיבות של חדשנות ופריצת דרך רפואית על מנת לעזור לאנשים לחיות חיים ארוכים וטובים יותר. בעודו מוביל את אחד ממעני התגובה הרפואית החשובים ביותר בהיסטוריה הנוכחית בהתמודדות עם הקורונה, יש לו השפעה עצומה על בריאות האדם על ידי קיום מטרתה של פייזר: פריצות דרך שמשנות את חייהם של חולים. ​