כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 01.02.2021

סורוקה קולט חולי קורונה מבתי"ח אחרים

המרכז הרפואי סורוקה ממשיך לקלוט מטופלים מבתי חולים אחרים, במסגרת המאמץ הלאומי למיגור המגיפה ולהצלת חיים. .

בקיצור

1.

צוות מהמרכז הרפואי סורוקה, יצא בשבוע האחרון לבתי חולים אחרים כדי לחבר שלושה מטופלים למכשירי אקמו ולהעבירם אל היחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה

2.

הצוות כלל רופאים בכירים מומחים בטיפול נמרץ, אחיות טיפול נמרץ וטכנולוג לב ריאה. לכולם ניסיון רב בחיבור למכשיר האקמו ובטיפול בחולי קורונה קשים ומונשמים.

3.

ד"ר אורי גלנטה רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה: ״כל ניוד של חולה כזה הוא מורכב ומסוכן, קל וחומר העברה בין בתי חולים״.

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה, מאושפזים כעת חמישה מטופלים שמחוברים למכשיר אקמו.
שלושה מהם חוברו בשבוע שעבר מחוץ לבית החולים על ידי צוות מסורוקה והועברו אל היחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה: גבר בן 54, אישה בת 26 הועברו לכאן מאסותא אשדוד וגבר בן 38 הועבר מבית החולים אסף הרופא.
כולם סובלים מפגיעה ריאתית קשה כתוצאה מנגיף הקורונה ומצבם מוגדר קשה. 

הצוות מסורוקה שביצע את המעבר כלל את: ד״ר אורי גלנטה וד״ר ליאור פוקס - רופאים בכירים מומחים בטיפול נמרץ, אילנה פוחיס ומריאנה ברנובסקי - אחיות טיפול נמרץ ואלי רייני  טכנולוג לב ריאה.
לכולם ניסיון רב בחיבור למכשיר האקמו ובטיפול בחולי קורונה קשים ומונשמים.

 

ד״ר אורי גלנטה, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה: ״החולים על אקמו הם החולים הקשים ביותר מתוך קבוצת החולים הקשים מאוד המאושפזים בטיפול נמרץ קורונה. הם נמצאים במצב שבו הריאות שלהם לא מתפקדות כלל וחייהם תלויים במכשיר האקמו. כל ניוד של חולה כזה הוא מורכב ומסוכן, לא כל שכן העברה בין בתי חולים. 
בגל הנוכחי יש יותר חולים קשים צעירים עד גיל 65, ורוב החולים שקיבלנו ליחידה היו בשבוע הראשון של מחלתם. כלומר המחלה מגיעה לשיא הרבה יותר מהר ממה שהיינו רגילים בגלים הקודמים. 
בזמן שאנחנו וצוותי טיפול נמרץ נוספים עושים כל שביכולתנו כדי להציל חולים, אזרחי מדינת ישראל נדרשים לשמור על ההנחיות. יש לזכור, שלמרות החיסונים, אנו מצויים עדיין בעיצומו של הגל השלישי ויש להמשיך ולהקפיד על ההנחיות כדי להימנע מהדבקה״.