כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 05.08.2021

בסורוקה נפתחו מחדש מחלקות לטיפול בקורונה.

מנהל המרכז הרפואי: "עזרו לנו לשמור עליכם והמשיכו להקפיד על עטיית מסיכה בחללים הסגורים בבית החולים"

בקיצור

1.

ההתפרצות המחודשת, העליה בתחלואה והעלייה במספר המאושפזים בבתי החולים בכלל ובסורוקה בפרט, הביאו לפתיחה מחודשת של מחלקת הקורונה החידה לטיפול נמרץ קורונה

2.

לאחרונה, נפתחה מחדש מחלקת הקורונה בניהולו של ד"ר ליאור זלר, מנהל מחלקת פנימית ג' וילנה מילוסלובסקי אחות אחראית במחלקה.

3.

לאחר הערכות, נפתחה מחדש גם היחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה, בניהולם של ד"ר יואב ביחובסקי ואלכס ארבלט אח אחראי ביחידה.

פרופ' מוטי קליין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי שאחראית על הפעלת טיפול נמרץ קורונה: "לצערי, גם עכשיו בדיוק כמו בגלים הקודמים מתאשפזים בבית החולים חולים צעירים שלא התחסנו ונדבקו בנגיף. כבר בתחילת הגל היה לנו ברור כי עלינו להיערך לפתיחה של היחידה שכן כמות הנדבקים  גדלה ובהתאמה גם כמות המתאשפזים. קורונה היא מחלה קשה . מצבו של מטופל יכול להידרדר מהר מאוד וביחידה שלנו הצוות ערוך ומוכן לקליטת אותם חולים שהטיפול המיוחד לו הם נדרשים מורכב יותר. אנחנו לקראת הגבלות חדשות ועלינו להקפיד על ההנחיות כדי שלא נדרדר למצב הקשה בו היינו בגלים הקודמים. חשוב להתחסן, להימנע מהתקהלות ולעטות מסיכה בהתאם להנחיות. אין לנו דרך להימנע מכך כדי להציל חיים".

"ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה*: "אנו פועלים בהתאם לצרכים המשתנים ובהתאם לשינויים בהיקפי התחלואה, על פי תרחישים שונים אליהם נערכנו מבעוד מועד.  בהתאם לעלייה בתחלואה ובנוסף לפתיחה המחודשת של מחלקות הקורונה, יורחב היקף הפעילות של המעבדה לווירולוגיה כדי לתת מענה להיקף הבדיקות ההולך וגדל. יש להמשיך ולהקפיד על עטיית מסיכה בחללים הסגורים ברחבי בית החולים. עזרו לנו לשמור עליכם"