כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 06.01.2020

בסורוקה נחנך שדה סולארי ראשון

טקס חנוכת השדה הסולארי בסורוקה התקיים לאחרונה על הגג של בניין היולדות הוותיק.

בקיצור

1.

המרכז הרפואי סורוקה הינו בית חולים ירוק. כחלק מפעילותו לשמירה על איכות הסביבה, הוחלט על הקמת מערכת סולארית שתאפשר ייצור אנרגיה נקייה וחיסכון בשימוש בחשמל ובעלויות הכרוכות בו.

2.

ייצור החשמל הסולארי הינו במקביל לצריכת החשמל מחברת החשמל. פעולה זו היא חלק משורת פעילויות במרכז הרפואי לשמירה על איכות הסביבה לרבות- התקנת תאורה חסכונית, מחזור פסולת רפואית ושימוש בגז טבעי.

3.

ירדן נבו, המשנה למנהל המרכז הרפואי סורוקה: "סורוקה הינו החלוץ בכללית, שחרטה על דגלה את תחום איכות הסביבה. הקמת השדה הסולארי מהווה נדבך אחד במכלול הפעולות שבית החולים מבצע למען הסביבה".

 גגות גדולים מתאימים להקמת מתקנים סולאריים לייצור חשמל עצמי, ובמסגרת הפרויקט, הוקם מתקן הסולארי על שטח של כ-2,000 מ"ר בהשקעה כוללת של 600,000 ₪. הפאנלים הסולאריים החדשים, שהוצבו  על הגג של בניין היולדות הוותיק, ייצרו בשלב הראשון 124 קילו-וואט, שיביאו לחסכון אנרגטי וכלכלי במרכז הרפואי ויתרמו לאיכות הסביבה.

גדי כהן, סמנכ"ל, ראש החטיבה לתשתיות ולוגיסטיקה שירותי בכללית: "כארגון הבריאות הגדול והמוביל בישראל, התוותה הכללית מדיניות אסטרטגית לשימוש מושכל ואחראי במשאבי טבע וליצירת ערך על ידי הרחבת השפעת סביבתיות חיובית. הכללית רואה בתחום הסביבה  חלק אינטגרלי בקידום איכות חייהם ובריאותם של מטופליה, עובדיה וכלל תושבי המדינה.

אנו מובילים ומקדמים את כללית כקופה ירוקה בפריסה ארצית על כל מוסדותיה".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: " סורוקה הוא בית החולים הראשון בכללית שבו נחנך שדה סולארי. הקמתו היא חלק ממכלול פעולות למען הסביבה של בית החולים שחרט על דגלו לשמור על איכות הסביבה, כחלק ממהלך כולל בכללית. שימוש מושכל במשאבי טבע חוסך בעלויות אנרגיה ומפחית את הזיהום הסביבתי למען כולנו. פעולות למען עולם פחות מזהם ויותר ירוק הן תרומה  לנו, לילדינו ולנכדינו".

ירדן נבו, המשנה למנהל המרכז הרפואי סורוקה: " אני שמח על כך שסורוקה הוא החלוץ של יוזמה מבורכת זו . סורוקה משקיע רבות בהתנהלות הסביבתית, בצמצום ובהפחתת השפעתו על הסביבה. ייצור חשמל ירוק  יאפשר חיסכון אנרגטי וחיסכון בהוצאות החשמל של בית החולים וכל עשייה בתחום איכות הסביבה מבורכת ולמען כולנו. כמו כן בקרוב יחובר בית החולים לרשת הגז הטבעי".