כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 06.10.2020

חדש: בדיקת קורונה מהירה במכשיר סופיה

סורוקה הוא אחד מבתי בית החולים הראשונים שהחל בשימוש במכשיר סופיה (Sofia), המאפשר לזהות את נגיף הקורונה בתוך כ-15 דקות.

בקיצור

1.

במלר"ד סורוקה, שהוא הגדול והפעיל בארץ, החלו היום לעבוד עם מכשיר הסופיה, המבוסס על זיהוי אנטיגני של נגיף הקורונה SARS-CoV-2.

2.

המכשיר הוא אחד מ-15מכשירים שכללית קבלה ממשרד הבריאות ומוצבים במרפאות שבמוקדי תחלואה גבוהה ובבתי חולים של כללית שבהם סורוקה.

3.

ד"ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה ומנהל המיון הפנימי: "אבחון מהיר חשוב מאד לתפעול המלר״ד, להפחתה של חשיפת צוות לחולה חשוד ולקיצור הזמן עד להחלטה על המשך הטיפול. אני קורא שוב לציבור להמשיך ולשמור על ההנחיות, להגן על עצמם ועל קרוביהם!״.

נא להקליק לצפייה בסרטון על הבדיקה במכשיר סופיה
 

ד"ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה ומנהל המיון הפנימי:
"למלר"ד סורוקה מגיעים מאות מטופלים החשודים כחיוביים לנגיף. שימוש במכשיר הסופיה יקל עלינו באבחון מהיר של מטופלים חיוביים לנגיף. יתרונו של מכשיר הוא בזיהוי הוודאי של נשאות לקורונה במיוחד לנבדקים עם תסמינים. הבדיקה נעשית תוך זמן קצר, מה שישפר את הזמינות לביצוע בדיקות קורונה והפחתת העומס במעבדות. על ידי בדיקה פשוטה באמצעות מטוש מתקבלת תוצאה חיובית או שלילית. במידה והתשובה שלילית תדרש בדיקה רגילה נוספת (PCR) כך שהבדיקה תתרום בעיקר לזהות מהר יותר את החיוביים לנגיף".
ד״ר שוורצפוקס מוסיף:  אבחון מהיר של חולה שחשוד כחולה קורונה הוא חשוב מאד לתפעול המלר״ד, להפחתת חשיפת צוות לחולה חשוד וקיצור הזמן עד להחלטה על אשפוזו במחלקת קורונה או לחלופין שחרורו הביתה. 
אני קורא שוב לציבור להמשיך ולשמור על ההנחיות, להגן על עצמם ועל קרוביהם״.