כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 10.05.2020

פרופ' מימון מונה לראש תכנית ״מגן אבות ואמהות״

פרופ׳ נמרוד מימון, מנהל מחלקה פנימית ב׳, מונה לעמוד בראש תכנית ״מגן אבות ואמהות״ של משרד הבריאות.

בקיצור

1.

תכנית ״מגן אבות ואמהות״ של משרד הבריאות, מרכזת את הטיפול בבתי האבות בישראל.

2.

פרופ׳ מימון ימשיך להוביל את התכנית שבה החל פרופ׳ רוני גמזו, מתוך ההבנה שבהתמודדות הלאומית בהתפשטות הקורונה, יש לתת את הדעת לאוכלוסיית הקשישים בצורה ממוקדת וברורה.

3.

מינויו של פרופ׳ מימון ניתן על-ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב שהודו לו על ההירתמות למשימה חשובה זו.

פרופ׳ נמרוד מימון, תושב להבים בן 52, נשוי ואב לארבעה, מנהל מחלקה פנימית ב׳ בסורוקה בשמונה השנים האחרונות ושימש קודם סגן מנהל בית החולים.
מחלקתו  שמשה בתקופה האחרונה כמחלקת קורונה ב׳ - מחלקה נשימתית שבה אושפזו מטופלים עם תסמיני קורונה.
פרופ׳ מימון, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון, התמחה ברפואה פנימית במרכז הרפואי סורוקה ועבר התמחות־על ברפואת ריאות באוניברסיטת טורונטו בקנדה. בעל תואר מוסמך בניהול מערכות בריאות.
מלמד וחוקר בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן־גוריון.

בחודש האחרון, עם התפרצות משבר בתי האבות, הוביל ביחד עם ראש עירית באר שבע ועם דיקן הפקולטה למדעי הבריאות, הקמת חמ״ל לתכלול הטיפול בבתי האבות באזור הדרום.

פרופ׳ מימון: ״האתגר שעומד לנגד עינינו הוא לשמור על ההורים של כולנו. במקביל למתן הגנה רפואית על בתי האבות, אני רואה חשיבות רבה בקידום רווחתם ובריאותם הנפשית של דיירי בתי האבות.
בנוסף, אני רואה במשבר שנקלענו אליו כהזדמנות לשפר את חיי הקשישים במדינת ישראל.
קיבלתי על עצמי להוביל את המשימה הלאומית החשובה  ואני מודה על האמון שנותנים בי.
כחלק מהמשימה, נשתף קהילות וראשי רשויות לסיוע לאוכלוסיה המבוגרת שנמצאת באזוריהן. אני מאמין שבכוחות משותפים נצליח להגיע להישגים״.

פרופ׳ מימון קיבל את ברכתם של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, של שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, של מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, של מנכ״ל כללית פרופ׳ אהוד דודסון ושל מנהל המרכז הרפואי סורוקה ד״ר שלומי קודש.