כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 24.02.2020

שנה למרכז הסרטן בסורוקה

בסורוקה מציינים שנה לפתיחת מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון – המרכז לאונקולוגיה שמציב סטנדרט חדש בישראל של שירותי רפואה ומחקר בתחום האונקולוגיה.

בקיצור

1.

לאחרונה התקיים טקס לציון שנה לאיכלוס מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה שמצעיד את המערך לאונקולוגיה ולהמטואונקולוגיה בבית החולים לעידן חדש ומהווה ציון דרך משמעותי לתושבי הנגב בפרט ולתושבי הארץ בכלל.

2.

מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה הוא מרכז י לטיפול ולחקר מחלת הסרטן, שמחולל מהפיכה בטיפול במחלת הסרטן ומוענקים בו טיפולים באיכות הרפואית הטובה שיש ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר, בשילוב תנאי טיפול הטובים שיש.

3.

מאז פתיחתו של המרכז נרשמת עליה בפעילות המבטאת חזרה של המטופלים האונקולוגים בנגב לקבלת טיפול ליד מקום מגוריהם.במרוצת השנה החולפת אוכלסו המרפאות ואשפוזי היום לאונקולוגיה והמטולוגיה ולאחריהם מחלקות האשפוז.

מאיה טמיס, מטופלת של המרכז עברה ניתוח HIPEC מורכב שהציל את חייה, הודתה לצוות בהתרגשות רבה:"לאורך כל הטיפול היה לי ברור שאני בידיים טובות ומקצועיות. הצלחת הניתוח שלי היא בשורה משמעותית למשפחה שלמה. נפלה בחלקי הזכות להיות מטופלת של פרופ' יצחק אביטל והצוות במרכז לגסי הריטג'. מהפגישה הראשונה היה לי ברור שאני סומכת עליהם  ושהם הסיכוי היחיד שיש לי".

 

לאחרונה התקיים טקס לציון שנה לאיכלוס מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה שמצעיד את המערך לאונקולוגיה ולהמטואונקולוגיה בבית החולים לעידן חדש ומהווה ציון דרך משמעותי לתושבי הנגב בפרט ולתושבי הארץ בכלל.

במרוצת השנה החולפת אוכלסו המרפאות ואשפוזי היום לאונקולוגיה והמטולוגיה ולאחריהם מחלקות האשפוז

במרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה - מרכז כוללני לטיפול ולחקר מחלת הסרטן, שמחולל מהפיכה בטיפול במחלת הסרטן ומוענקים בו טיפולים באיכות הרפואית הטובה שיש ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר, בשילוב תנאי טיפול הטובים שיש. מאז פתיחתו של המרכז נרשמת עליה בפעילות המבטאת חזרה של המטופלים האונקולוגים בנגב לקבלת טיפול ליד מקום מגוריהם.

בחוד החנית של מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה עומדים פרופ' יצחק אביטל, מנהל המרכז, יחד עם פרופ' ניר פלד, מנהל המערך האונקולוגי, ד"ר איתי לוי, מנהל המערך ההמטולוגי בסורוקה ואנשי הצוות הנוספים במרכז.           

בטקס השתתפו מטופלים ובני משפחותיהם שהודו לצוותים על הטיפול המסור שקיבלו. אחת המטופלות היא מאיה טמיס, רואת חשבון, בת 43 מאשדוד, שאובחנה עם סרטן בשחלה בבדיקה גינקולוגית שגרתית, עברה ניתוח להסרת שחלות, רחם וחצוצרות. לאחר כשנתיים אובחנו גרורות מפושטות בחלל הבטן שלה. מאיה עברה ניתוח ארוך ומורכב בחלל הבטן במהלכו בוצעה הזלפה כימותרפית – HIPEC  על ידי פרופ' יצחק אביטל מנהל המרכז.

פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומנהל מחלקה כירורגית א' בסורוקה: "במרוצת השנה הופעלו במרכז החדש מרפאות, מחלקות, משרדים ושירותים בכל תחומי האונקולוגיה וההמטואונקולוגיה. העבודה במרכז מתבצעת באשכולות בהתאם לסוג המחלה וניתן טיפול מותאם אישית בהתאם לסוג הגידול והגנטיקה של המטופל, תוך מתן דגש על חוויית המטפלים והמטופלים כאחד. אני מודה ומוקיר את הצוות הרפואי, הסיעודי, הפרא רפואי והצוות האדמינסטרטיבי במרכז שהוא מהשורה הראשונה ומספק שירותים מתקדמים בעזרת ציוד רפואי משוכלל ומתקדם שמלווה את המטופלים ובני משפחותיהם באדיבות ובמקצועיות".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אני מברך על ציון השנה של מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה המהווה מרכז חשוב ומוביל לתושבי הנגב. אין ספק כי היום המטופלים זוכים לא רק לאיכות גבוהה של טיפול רפואי, ניסיון של צוות רפואי וסיעודי, אלא גם לאכסניה ראוייה ובתנאי טיפול מתקדמים שמציבים את מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה כאחד מהמרכזים המובילים ביותר ברפואה האונקולוגית בארץ ובעולם".