כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 15.12.2020

"מתנת חיים" בסורוקה

הרבנית רחל הבר, רעייתו של הרב ישעיהו הבר זצ"ל מייסד עמותת ״מתנת חיים״, נפגשה עם מנהל סורוקה ועם הצוות המוביל של מערך השתלות הכליה בבית החולים

עמותת "מתנת חיים" הוקמה בשנת 2009 ומאז סייעה בתרומות כליה אלטרואיסטיות למאות חולים בישראל.

הרבנית הבר, נפגשה עם ד״ר שלומי קודש מנהל סורוקה, ד״ר יפה אשור סגנית מנהל ביה״ח ועם הצוות המוביל של מערך השתלות הכליה בסורוקה: ד"ר הדר מרחב, מומחה בכיר בהשתלות ומרכז תחום ההשתלות בסורוקה, פרופ' יוסף חביב, מנהל המחלקה לנפרולוגיה וד"ר עבד אבוגנים כירורג בכיר ומומחה בהשתלות כליה.

במפגש עם הצוות הוצגה לרבנית ולנציגי העמותה פעילות מערך ההשתלות של בית החולים ויחד דנו בגיוס תרומות כליה מן החי למטופלים באזור הדרום ובתוכניות חדשות להמשך פיתוח מערך השתלות הכליה עבור תושבי הנגב.

ד"ר הדר מרחב, מומחה בכיר בהשתלות ומרכז תחום ההשתלות בסורוקה: "פועלה של עמותת "מתנת חיים" בעלת חשיבות עצומה בגיוס ובליווי מתנדבים בריאים שמעוניינים לתרום כליה ולהציל חיים. המפגש שהתקיים הוא חלק מתוכנית פעולה רחבה להגדלת היקפי הפעילות של מערך ההשתלות למען תושבי הנגב.

צוות רב מקצועי עומד לרשות המטופלים, התורמים והנתרמים, ומעניק להם ולבני משפחותיהם את המעטפת הטובה ביותר להצלחת התהליך והליווי האישי מהרגע הראשון ועד אחרי ביצוע ההנצלה וההשתלה. בכוונתי להביאי להרחבת הפעילות והתשתית האנושית והפיזית של מערך השתלות הכליה בסורוקה".

ד״ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: הודה לרבנית הבר על הפעילות הברוכה והחשובה שלה ושל בעלה המנוח הרב ישעיהו הבר ז״ל לאורך השנים וציין: ״אין לי ספק שמפגש זה והעבודה המשותפת עם עמותת ״מתנת חיים״ יביאו להצלת חייהם של מטופלים נוספים תושבי הדרום שממתינים להשתלת כליה. נושא זה מהווה יעד אסטרטגי של בית החולים".