כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 20.12.2020

"נותנים כתף" בסורוקה

רגע הסטורי ומרגש: הבוקר התקבל בסורוקה המשלוח הראשון של חיסונים נגד קורונה ומבצע "לתת כתף" לעובדים יצא לדרך.

בקיצור

1.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה מקבוצת כללית התחסן היום נגד הקורונה ומיד אחריו התחסנה לאה כהן, מנהלת הסיעוד של בית החולים.

2.

אחריהם התחסנו ד"ר נמרוד מימון פרויקטור "מגן אבות ואימהות" ומנהל פנימית ב' בסורוקה​, חדווה אמונה, מנהלת כללית מחוז דרום ורוביק דנילוביץ׳ ראש העיר באר שבע.

3.

היום ובמהלך הימים הקרובים יחוסנו קרוב לאלף עובדים מהמרכז הרפואי וביניהם: מנהלי חטיבות רפואיות, מנהלי מחלקות, צוותי מחלקות הקורונה, אנשי סיעוד וצוותים נוספים.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: ישראל נמצאת ברגע משמעותי מאוד במלחמה בפנדמיה. הצוותים המסורים שלנו טיפלו באלפי חולי קורונה, עשרות מהם היו במצב קשה מאד. כמי שנלחמו בנגיף, פיללנו לרגע הגעת החיסונים ואין ספק שזו היא נקודת זמן משמעותית ורגע הסטורי.
החיסון הוא יעיל ובטוח ואין ספק שתופעות הלוואי המינוריות שעשויות להגרם מהחיסון עדיפות על תחלואה בקורונה ועל התסמינים הקשים של המחלה בטווח הקצר והארוך. התחסנות הצוותים הרפואיים והתחסנות האוכלוסיה יתחילו את תהליך השינוי במהלך של המגיפה״.

ד״ר קודש מוסיף: ״בימים האחרונים אנו עדים לעליה משמעותית בתחלואה בכל הארץ, גם בקרב האוכלוסיה באזור הדרום וגם במספר המאושפזים במחלקות הקורונה בסורוקה. על כולנו להמשיך לשמור על ההנחיות  של מניעת התקהלויות ועטיית מסיכות במקביל להתחסנות״. 

*חדווה אמונה מנהלת כללית מחוז דרום: ״זאת זכות עבורי ועבורינו להתחסן, כולנו ערוכים ומוכנים לקראת תחילת מבצע החיסונים הגדול בקהילה שבסיומו אנו שואפים לחסן כ400,000 מטופלות ומטופלי כללית בדרום. בכל מוקד יחוסנו בשבוע הקרוב, כ1,500 מתחסנים, בינהם הצוותים הרפואיים של כללית בדרום, כולם מתודרכים ונרגשים להיות חלק משמעותי במאבק בקורונה. אחרי שנה מורכבת במיוחד, אנחנו מתחילים לראות את היום שאחרי המגיפה. משיחות שאני עורכת בימים האחרונים עם צוותי המרפאות, אני גאה לשמוע מטפלים מסורים המבינים את אחריותם האישית כמו גם הלאומית״.

בין המתחסנים הראשונים בסורוקה:

גב' לאה כהן
מנהלת הסיעוד בסורוקה


ד"ר נמרוד מימון
פרויקטור "מגן אבות ואימהות" ומנהל פנימית ב' בסורוקה​


 גב' חדווה אמונה
מנהלת כללית מחוז דרום


מר רוביק דנילוביץ'
ראש העיר באר שבע​