כללית און-ליין
חטיבה פנימית
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון 08-6400554 
אופן הפניה:

  • יש להעביר הפניה מרופא מומחה בקהילה או בבית החולים באמצעות: מייל, כפתור הפנייה ליחידה  
  • הודעה על מועד התור תשלח במסרון לנייד ולכתובת הדואר שבמכתב ההפניה.

מרפאה נוירולוגית - מרפאת הפרעות בתנועה

מנהל המרפאה: ד"ר יאיר זלוטניק

המרפאה מרכזת תחת קורת גג אחת את האבחנה ואת הטיפול בחולים הסובלים מהפרעות תנועה על רקע מחלות נוירולוגיות המתאפיינות בירידה באיכות התנועה, כמו: פרקינסון, הנטינגטון, דיסטוניה, תסמונת טוראט ומקרי רעד

רופא במרפאה

צוות המרפאה

​הפרעות תנועה הן ספקטרום רחב של הפרעות נוירולוגיות המתבטאות בבעיות מוטוריות ובירידה ביכולת השליטה על התנועה. בדרך כלל, מופיעות הפרעות התנועה על רקע של הפרעה מוחית הגורמת לחוסר שליטה על תהליך התנועה שעשוי לבוא לידי ביטוי ברעד, בתנועה בלתי רצונית או בנוקשות ואיטיות בתנועה.

מחלת פרקינסון היא המחלה הניוונית השכיחה ביותר שמטופלת במרפאה להפרעות תנועה. שכיחותה בקרב האוכלוסייה היא 2-1 אחוזים אחרי גיל 65 והערכות מדברות על כ-25 אלף חולי פרקינסון בישראל.
במחקר אפידמיולוגי עדכני שערכו חוקרים מסורוקה, נמצא כי בנגב חיים כ-3,000 חולי פרקינסון.

הפרעת התנועה השכיחה באוכלוסייה היא רעד ראשוני - Essential tremor, שממנה סובלים כארבעה אחוזים מהאוכלוסייה בגיל 40 עם שכיחות עולה באופן ניכר בגילאים מתקדמים יותר.

המרפאה לטיפול בהפרעות תנועה, מרכזת תחת קורת גג אחת את הטיפול בחולים הסובלים מהפרעות נוירולוגיות שונות המאופיינות באיכות תנועה ירודה, איטיות, נוקשות, הפרעות יציבה או קיום תנועות בלתי רצוניות. מדובר במחלות כמו: פרקינסון או תסמונות פרקינסוניות, הנטינגטון, דיסטוניה, תסמונת טוראט או טיקים וכן מקרי רעד למיניהם.
צוות המרפאה מפנה את המטופלים, בהתאם לצורך, לשירותים נוספים הקיימים בסורוקה ואשר עשויים לתרום לאיכות הטיפול ההוליסטי בחולה, כגון קלינאית תקשורת וטיפול בדיבור, המרפאה הנוירו-פסיכיאטרית והמכון לפיזיותרפיה.

פרוייקט "פרקינסון ישראל" – פתוח להשתתפות לקהל הרחב

אתר "פרקינסון ישראל" נועד לקדם את מניעת מחלת הפרקינסון, הצפויה להשפיע על עשרות אלפי משפחות בישראל בשנים הקרובות.
האתר המחקרי פותח על מנת להבין בצורה טובה יותר את השלבים המוקדמים של מחלת פרקינסון בישראל עוד לפני אבחונה הקליני ולאתר אנשים שעשויים להפיק תועלת מגילוי והתערבות בשלב מוקדם ככל האפשר.
 אנשים בריאים, בדגש על קרובי משפחה של חולים.מוזמנים להירשם לפרוייקט.
הצטרפו למיזם ותרמו למאמץ למניעת המחלה!
 
לפרטים נוספים ולהצטרפות באתר פרקינסון ישראל