כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 15.08.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

נפתחה מחדש מחלקת קורונה בכרמל

העלייה במספר המאושפזים בעקבות נגיף הקורונה בבתי החולים בכלל וגם בכרמל, הביאו עם תחילתו של הגל הרביעי לפתיחה מחודשת של מחלקת קורונה בבית החולים.

מימין לשמאל - ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה, נורית יעקב אחות אחראית המחלקה, ד"ר טטיאנה. צילום - אלי דדון

נפתחה מחדש מחלקת קורונה בכרמל 

לאחר תקופת ביניים בה אושפזו מעט חולי הקורונה שהגיעו לכרמל בחדרים מבודדים בתוך המחלקות הפנימיות, ולאור ההתגברות האחרונה במספרי וכמויות החולים בווריאנט הדלתא החליטה הנהלת ביה"ח (בית החולים) על פתיחה מחודשת של מחלקת קורונה ייעודית ונפרדת.

צוות קורונה מוביל חולה למחלקה. צילום - אלי דדון

המחלקה נפתחה בניהולם של ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקה פנימית ג' ומנהלת הסיעוד נורית יעקוב. במחלקה הקורונה שנפתחה מחדש על בסיס המחלקות הפנימיות א'1 + א'2 יכולים להתאשפז עד כ- 44 חולי קורונה מתוכם 6 חולים במיטות טיפול נמרץ תוך קבלת טיפול מיטבי ועמידה בסטנדרטים הגבוהים של בידוד שליטה ובקרה מרחוק.

נכון לעכשיו מאושפזים בכרמל 20 חולי קורונה מרביתם במצב קשה מתוכם 2 חולי קורונה מונשמים ביחידה לטיפול נמרץ ומוגדרים במצב קשה מאוד. 

ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה. צילום - אלי דדון

ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה אומרת כי, "לצערי, גם עכשיו בדיוק כמו בגלים הקודמים מתאשפזים בבית החולים חולים צעירים שלא התחסנו ונדבקו בנגיף. כבר בתחילת הגל היה לנו ברור כי עלינו להיערך לפתיחה של מחלקה שכן כמות הנדבקים  גדלה ובהתאמה גם כמות המתאשפזים. קורונה היא מחלה קשה. מצבו של מטופל יכול להידרדר מהר מאוד ובמחלקה שלנו הצוות הרפואי והסיעודי מיומן, ערוך ומוכן לקליטת אותם חולים ולהעניק להם את הטיפול המקצועי והטוב ביותר הנדרש".  

ד"ר שני ברוש סגנית מנהל בית החולים אומרת כי "אנחנו לקראת הגבלות חדשות ועלינו להקפיד על ההנחיות כדי שלא נדרדר למצב הקשה בו היינו בגלים הקודמים. חשוב להתחסן, להימנע מהתקהלות ולעטות מסיכה בהתאם להנחיות. נכון לעכשיו החזרנו את ההנחיה של כניסת מלווה אחד בלבד לכל מטופל, וזאת  כדי לצמצם למינימום את אפשרויות ההדבקה והתפשטות הנגיף, אין לנו דרך להימנע מכך כדי להציל חיים. בית חולים כרמל ערוך ומוכן על כל צוותיו המקצועיים כדי להעניק את הטיפול הטוב ביותר לחולי הקורונה לצד המשך טיפול מיטבי בשאר המטופלים והמאושפזים".

 

בתמונות:
מימין לשמאל - ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה, נורית יעקב אחות אחראית המחלקה, ד"ר טטיאנה קלמנוביץ ולימור דיסני העוסי"ת (עובדת סוציאלית) של המחלקה.
ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה
צוות קורונה מוביל חולה למחלקה
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש