כללית און-ליין
מחלקות רפואיות ומרפאות

מידע לילד המתאשפז

אנחנו בשבילך - כן, אין מה לעשות, לפעמים גם ילדים חולים וצריך לאשפז אותם. מחלקתנו נבנתה במיוחד בשבילך. אנחנו רוצים שהאשפוז אצלנו יהיה נעים וקל ותרגיש כמעט כמו בבית בליווי המשפחה וחבריך.

צוות רב מקצועי הכולל רופאים, אחיות, עובדת סוציאלית, מרפאה בעיסוק, דיאטיקאית, מזכירות, כוחות עזר, מורות ומתנדבים/ות, שרוצים תרגיש טוב אצלנו, תבריא כמה שיותר מהר, תשוחרר הביתה עם חיוך. לא כדי לחזור, לאל, כדי תזכור את האשפוז כחוויה.
אנחנו בטוחים שיש לך מספר שאלות שמטרידות אותך כמו למשל:

אנו כאן כדי לטפל בילדים ובך מבחינה רפואית, סעודית ורגשית. גם לשעות הפנאי אנו דואגים כך שיעברו עליך בנעימות. במחלקה תמצא ילדים, חלקם בני גילך ובוודאי תמצא חברים/ות חדשים/ות לדבר אתם על כל הנושאים שבעולם ואם תרצה תספר להם על מחלתך.
כבר ביום הראשון תכיר חלק מהצוות, רופא ואחות, והתהליך יתחיל במחלקת מיון ילדים.
לפני סיור במחלקה, חשוב שתדע כי במשך ימי האשפוז יכולים להיות גם רגעים פחות נעימים בהם למשל יצטרך הרופא לקחת לך דם לבדיקה או להרכיב עירוי ותרגיש כאב קל. אך כדאי שתדע שלכל פעולה שנבצע לך תקבל הסבר, תוכל לשאול שאלות ונענה לך בסבלנות. הכל יתבצע בשיתוף פעולה אתך ואנו, צוות המחלקה וההורים נהיה לצדך ברגעים אלו ונעשה כמיטב יכולתנו על מנת להקל עליך.

 

אל דאגה, אין בעיה, הורים כל הזמן, חברים בשעות הביקור מהשעה 16:00 ועד השעה 21:00. ההורים יוכלו לישון לצדך והחברים ינעימו את זמנך. כמובן שנבקש ממך לא להפריע למנוחת השכנים…. מה מכיל החדר מיטה וארונית שלך, מנורה אישית, כיור וברז ועוד 1-4 מיטות עם ילדים נוספים שהגיעו אלינו גם בגלל מחלה. הם יספרו לך על הכיתה, פינת יצירה, חוות המחשבים, הגינה בחוץ, חדר האוכל ומה עושים כאשר משעמם.

 

מיטה וארונית שלך, מנורה אישית, כיור וברז ועוד 1-4 מיטות עם ילדים נוספים שהגיעו אלינו גם בגלל מחלה. הם יספרו לך על הכיתה, פינת יצירה, חוות המחשבים, הגינה בחוץ, חדר האוכל ומה עושים כאשר משעמם.

 

ממש קטרינג, כן יש מבחר, לא כמו בבית אך בשאיפה. 

זכרו כי גם האשפוז יכול להיות חוויה. אנחנו נשתדל בשבילכם ואתם בשביל עצמכם. אצלנו בכיתה, בבית חולים כרמל, היכנסו ותראו, כיצד הכל פועל אין צורך לעמוד בפתח לחשוב ולהסס, גם עם פיג'מות ניתן להיכנס. יש פה פעילות ואפשרויות לרוב, בואו תבקרו ותרגישו יותר טוב. הכיתה שלנו היא משהו מיוחד מתאימה על פי רוב לכל אחת ואחד. אם אתה גדול או קטן או קצת איטי, אם אתה שובב או דווקא יצירתי. בזו הכיתה, יש מחשבים לרוב, ניתן פה לשחק, לתקשר וגם לכתוב אפשר עם מאושפזים מרחבי הארץ לדבר להתחלק בחוויות – אז בואו מהר. ולא רק במחשב צריך להסתפק, אפשר פה גם לקרוא, לכתוב ולשחק. ללמוד עברית, חשבון, אנגלית ולהשלים פערים בעזרת כל הצוות ועוד כמה עזרים. גם ליצירתיות יש אצלנו מקום, עם חומרים לרוב – לכל 'אומן' ממש חלום, גבס, צבעי גואש, חימר וגם בדים, רקמה, צבעי עץ וכל מיני חוטים. רק היכנסו אלינו, ילדים מאושפזים תלמדו ותיהנו ושתהיו בריאים.​