כירורגיה

יצירת קשר

זימון תורים
ימים א'-ה', בשעות 16:00 - 08:00
טלפון: 04-9932777

אחות מתאמת
ימים ג',ד' בשעות 12:00 - 08:00
טלפון: 04-8250737
פקס: 04-8250721

שעות פעילות

מענה טלפוני
ימים ג', ד': 08:00-12:00

כירורג
ימים ג', ד': 13:00-16:00

דיאטנית
ג': 13:00-16:00 ד': 08:00-15:00

עובדת סוציאלית
ג': 12:00-16:00 ד': 11:00-15:00

מיקום

בנין כרמל ישן (מרפאות חוץ), רח' חורב 2, חיפה

מרפאה רב מקצועית לטיפול כירורגי בהשמנת יתר

ממלא מקום מנהל מחלקה כירורגית ב' - ד"ר ריאד חדאד

המרפאה הינה מרפאה רב תחומית במטפלת בסובלים מהשמנת יתר, באמצעות טיפול כירורגי המשולב עם טיפול תזונתי, התנהגותי ורגשי.

הצוות הרפואי

  • הצוות:

    ד"ר דביר פרויליך - רופא בכיראחות מתאמת: סנא חדאדדיאטנית קלינית: נעמה כפריעובדת סוציאלית: גב' דנה שגיא

המרפאה הוקמה במטרה לתת מענה מקצועי לצורך ההולך וגדל של התערבות כירורגית לטיפול בהשמנת יתר, והיא פועלת במסגרת מחלקה כירורגית ב'.

צוות המרפאה כולל: כירורגים, אחות מתאמת, דיאטנית ועובדת סוציאלית. כמו כן, המרפאה עובדת בשיתוף פעולה עם רופאים יועצים מתחומים שונים כמו: אנדקרינולוגיה וכבד. כל אנשי המקצוע במרפאה מומחים בהשמנת יתר והתערבות כירורגית.

 

פעילות המרפאה כוללת מספר סוגי ניתוחים לקיצור קיבה:

ניתוח שרוול קיבה Sleeve gastrectomy

בניתוח השרוול, יוצרים קיבה חדשה בצורת צינור המשכי לוושט בנפח של רק כ-25% מנפח הקיבה המקורי, שאר הקיבה נכרתת ומוצאת אל מחוץ לגוף. למעשה, ניתוח שרוול קיבה מצר את הקיבה כמו שרוול (ומכאן שמו) ואינו משנה את שאר מבנה מערכת העיכול. 

ניתוח מעקף קיבה Gastric bypass

בניתוח מעקף קיבה, יוצרים כיס קטן של הקיבה אליו מחברים חלק תחתון מהמעי הדק וכך יוצרים הגבלת נפח אכילה (עקב הקיבה הקטנה) וכן אזור ספיגת מזון קטן מהמקורי, באופן זה הניתוח גורם הן להגבלת נפח הקיבה והן להפחתת ספיגת המזון.

ניתוח מעקף תריסריון

בניתוח מעקף תריסריון מקטינים את נפל הקיבה ומבצעים מעקף של מרבית המעי. ההשפעה של ניתוח זה היא משולבת – הן השפעה על הפחתת כמות המזון ובצורה דרסטית יותר השפעה על הורדת ספיגת המזון. ניתוח זה אינו מתאים לכל אדם ונחשב לניתוח הדרסטי ביותר כיום.  

ניתוחים חוזרים

ניתוחים חוזרים מבוצעים במקרים בהם ישנם כישלונות של ניתוחים ראשוניים. 

 

כל הניתוחים מתבצעים בשיטה זעיר פולשנית (לפרסקופיה), ללא פתיחת בטן.

בכל שבוע מבוצעים בין 4-6 ניתוחים. משך האשפוז הממוצע הוא 2-3 ימים במחלקה כירורגית ב'.

פעילות המרפאה כוללת הכנה, הדרכה ומעקב לקראת ניתוח ולאחריו. הטיפול במסגרת המרפאה הוא ייחודי בכך שתחת קורת גג אחת, ניתן מכלול הטיפול של שירות רפואי, סיעודי, תזונתי ופסיכו-סוציאלי, לטווח הקצר והארוך. 

מי זכאי להתערבות כירורגית לטיפול בהשמנה?

הטיפול הכירורגי בהשמנה, ניתן לסובלים מהשמנת יתר חולנית המוגדרת כ- BMI מעל 40 או מעל 35 עם מחלות נלוות, כמו: סוכרת, יתר לחץ דם, שומנים בדם ועוד.

במסגרת המרפאה, ניתן טיפול למבוגרים ולמתבגרים (מגיל 13), הסובלים מהשמנת יתר חולנית. הטיפול במתבגרים נעשה בשיתוף פעולה עם ד"ר פנינה ורדי אנדוקרינולוגית ילדים. 

יש לבוא למרפאה עם הפנייה של רופא מטפל וטופס 17.

מדברים על זה בפורום ניתוחי כבד
פורום ניתוחי כבד, לבלב ודרכי המרה

את פורום ניתוחי כבד ולבלב מנהל פרופ' עודד יורים, מומחה בכירורגיה כללית ובהשתלות איברים, המשמש כמנהל היחידה לכירורגיית כבד, לבלב ודרכי המרה בבית החולים כרמל. בפורום יינתן מענה לשאלות הקשורות בכריתת אונת כבד, כריתת גרורות מהכבד, כריתה דיסטלית של הלבלבת, IPMT, ניתוח לבלב, המנגיומות בכבד, גידול ממאיר בדרכי המרה, שחזור דרכי המרה, ציסטאדנומה של הכבד, גידול ע"ש קלצ'קין, גידולים ראשוניים בכבד, אדנומה של הכבד, גידולים בכיס המרה ועוד. הגולשים מוזמנים להעלות שאלות ולקבל תשובות מקצועיות מפרופסור עודד יורים מבכירי המנתחים בארץ בתחומו, על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית. כמו כן, ניתן גם ללמוד מניסיונם של מבקרים אחרים בפורום. בריאות איתנה לכל הגולשים!

 

לפורום ניתוחי כבד, לבלב ודרכי המרה לחצו כאן