כללית און-ליין
הלידה מתחילה

לקראת לידה טבעית

יותר ויותר יולדות רוצות להיות מעורבות ולבחור את צורת הלידה המתאימה להן. בתקופה שבה יש מגמה לחזור אל הטבע, ישנן נשים שבוחרות שבזמן הלידה המעורבות הרפואית תהיה קטנה עד כמה שניתן מבלי לסכן אותן או את עוברן.

אותן יולדות שבוחרות בלידה טבעית מתכוננות ללידה ומתכננות אותה.

יולדות אלו עושות קורס הכנה ללידה, מסיירות בחדר לידה ובדרך כלל גם מכינות תוכנית לידה. הן מכינות את גופן לקראת תהליך הלידה באמצעות שיטות הוליסטיות שונות ועיסוי הפרינאום.

יולדת בלידה טבעית נמצאת בסביבה שקטה ואוירה נעימה. יכולה לבחור נוכחות מלווים משמעותיים עבורה, להיות בתנועה, ניטור לסירוגין וללא התערבות חיצונית בתהליך. כל ההחלטות מתקבלות בשיתוף פעולה מלא בין הצוות ובני הזוג. לאחר הלידה, היולדת מעורבת בטיפול הראשוני בתינוק ומחליטה לגבי מתן חיסונים ורחצה ראשונית של התינוק.

גישה זו ללידה מדגישה את המימד האנושי חברתי של התהליך ומעמידה את היולדת במרכז. מתן ליולדת אפשרות לשליטה בלידה מאפשר לה לחוות חוייה מעשירה, מספקת ומעצימה.

לאחר הלידה, במגמה לעודד הנקה מיד לאחר הלידה, מניחים את התינוק על בטן אמו מיד לאחר לידתו במגע עור אל עור ומאפשרים לו לינוק מיד. הגישה מעודדת שהייה משותפת של הילוד והוריו מיד לאחר הלידה עד למעבר התינוק למחלקת יילודים והאם למנוחה למחלקת יולדות. לאחר בדיקה ראשונית של התינוק ישנה אפשרות לביות מלא.

חדר לידה בבית חולים כרמל נערך לענות על צרכי היולדות הללו, תוך שיתוף פעולה של רופאי המחלקה.

מיילדות בכרמל נשלחו לקורס ללידה טבעית ולמדו שיטות המקדמות לידה טבעית:

שיטות להקלה על כאב בדרכים לא תרופתיות כגון מסז', הרפייה, רייקי ורפלקסולוגיה והשתלמו בתנוחות שונות לקבלת לידה שמקלות על היולדת. חדרי הלידה הותאמו ללידה טבעית ונקבע נוהל הקובע מי מהיולדות אכן מתאימה ללדת בלידה עם מינימום התערבויות רפואיות.

באם הנך מעונינת בלידה טבעית את מוזמנת לבנות תכנית לידה בשיתוף עם אחת מצוות המיילדות.

אם הריונך מאפשר זאת תתבקשי לחתום על טופס בקשה והסכמה ללידה טבעית ואנו נשמח לסייע לך בהגשמת משאלה זו.