כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

רופא הקורונה שקטף את הגביע

תגידו מזל טוב לד"ר פרנסיס גנדור רופא בכיר במחלקה הפנימית א' 1 שנבחר כזוכה בגביע החודש המכובד של ביה"ח כרמל.

ד"ר פרנסיס מנהל ביה"ח ומנהל המחלקה באירוע. צילום - אלי דדון

הגביע הוא של פרנסיס מכרמל

הוא למד רפואה בגרמניה, סיים התמחות בפנימית בבית חולים כרמל והיה בצוות הראשון של הרופאים שהקימו את מחלקת קורונה. הוא נחשב לרופא מצטיין ובעל חיוך הכי גדול בכרמל.

אחרי שנת קורונה עמוסה בחולים ואירועים מורכבים מתחילים בבית חולים כרמל לחזור לשגרה.

מנהל בית חולים כרמל ד"ר אבי גולדברג מלווה בקרן מרום מנהלת שירות וחווית מטופל ונציגי ההנהלה הגיעו למחלקה הפנימית א' בבית החולים כדי להעניק את גביע החודש לד"ר פרנסיס גנדור. ולהחזיר את מסורת הענקת גביע החודש לעובד נבחר מתוך צוות בית החולים שבלט בעשייה שלו והצטיין.

קרן מרום מנהלת השירות של כרמל יחד עם מנהל בית החולים ד"ר גולדברג ומנהל המחלקה הפנימית ד"ר סמיר קאסם העניקה את תעודת ההוקרה לד"ר פרנסיס בליווי שי מהנהלת בית החולים ואמרה כי הגביע מוענק לד"ר גנדור על המסירות והמקצועיות, על האכפתיות והרגישות. על הסבלנות הרבה ועל הנתינה הגדולה והמיוחדת שלו.

ד"ר פרנסיס גנדור, צילום - אלי דדון 

ד"ר פרנסיס בן 34 וגר ביישוב ראמה שבגליל. הוא התחיל את הסטאז' בכרמל וב- 2016 סיים את ההתמחות המקצועית שלו ברפואה פנימית בבית החולים.

ד"ר גנדור היה עם הצוות הראשון שפתח את מחלקת קורונה עם תחילת המגיפה במרץ 2020 ועד היום הוא כבר פתח ועבר בכל 4 מחלקות הקורונה שפעלו בכרמל, כשהוא מטפל בחולי הקורונה המורכבים במסירות ובמקצועיות רבה.

"תקופת הקורונה היתה תקופה מאוד מאתגרת עבורי", אמר ד"ר גנדור. "למדתי להתמודד עם קשיים ומורכבות של חולים שלא נתקלנו ולא הכרנו כמותם עד היום. לשמחתי קיבלתי המון תמיכה ממנהל המחלקה שלי ד"ר קאסם ומכל הצוותים שעבדו יחד איתי ויחד אני מקווה בעזרת החיסונים שהצלחנו נכון לעכשיו לנצח את הקורונה".

ד"ר פרנסיס עובד כיום כרופא בכיר צעיר במחלקה, ובתוכניות שלו הוא רוצה להיות רופא מקצועי בתחום הגסטרואנטרולוגיה בכרמל. "אני רוצה לתת שירות מעולה לציבור רחב של מטופלים ולעמוד בסטנדרטים האיכותיים של כרמל במתן השירות", אומר ד"ר פרנסיס.

 ד"ר פרנסיס וצוות המחלקה. צילום - אלי דדון

מנהל המחלקה הפנימית ד"ר סמיר קאסם ברך בטכס את ד"ר גנדור ואמר, "פרנסיס החל את דרכו אצלנו בבית חולים לפני כ- 5 שנים כסטאג'ר לרפואה ומאז גורלו נקשר לכרמל. הוא הצטיין בסטאז', הצטיין בהתמחות הן בעבודה השוטפת והן בהוראת הסטודנטים, וכעת הוא מצטיין כרופא מומחה בפנימית במחלקה. ד"ר פרנסיס הוא רופא ברמה מקצועית גבוהה, תודעת שירות מפותחת ויוצאת דופן, וגישה מכילה הן לחולים והן למשפחות. ד"ר פרנסיס אדם שסומכים עליו וחשוב מכל, הוא מגדיל ראש ונענה לאתגרים בצורה מעוררת השראה והתפעלות.

העבודה במחלקה הפנימית קשה ומאתגרת במיוחד, ומגפת הקורונה רק הדגישה את החשיבות של צוותים מיונים וחזקים ומסורים לעבודה. אנחנו בפנימית א' התברכנו בצוות  מהשורה הראשונה המפגין מוסר עבודה גבוה במיוחד, דבקות במטרה והתגייסות מרשימה לכל משימה שהוטלה עליו. אני גאה בצוות של המחלקה וגאה שמתוך הצוות הזה צמח ד"ר פרנסיס שמגלם את רוח המחלקה". אמר ד"ר קאסם

"החיוך של פרנסיס מקרב אותו לכל מי שבא באינטראקציה אתו ופותח לו צוהר לעולמות שלמים של יחסי אנוש, רפואה הוליסטית ושירות ברמות הגבוהות ביותר.

ההתגייסות שלו בתקופת הקורונה היא רק פרק אחד מתוך פרקי ההצלחה בחייו המקצועיים של פרנסיס ואין לי ספק יצטיין בכל תחנה בה הוא עובר" סיכם מנהל המחלקה ד"ר קאסם.

ד"ר גנדור התרגש באירוע קבלת הגביע והודה למנהל המחלקה ולהנהלת בית החולים ואמר "בית החולים כרמל בשבילי הוא כמו הבית שלי כולנו כאן משפחה אחת גדולה שדואגת ומחבקת את המטופלים שלה".

 

בתמונות:
ד"ר פרנסיס מנהל ביה"ח ומנהל המחלקה באירוע
ד"ר פרנסיס וצוות המחלקה
ד"ר פרנסיס גנדור
קרדיט צילום – צילום אלי דדון  
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש