כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 30.07.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

טיפול באמצעות קרינה תוך ניתוחית בסרטן השד

סרטן השד הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים והנפוצים בישראל. אחת משיטות הטיפול המתקדמות ביותר בתחום הופעלה ויושמה לראשונה בבית החולים כרמל היא שיטת ההקרנה התוך ניתוחית.

טיפול באמצעות קרינה תוך ניתוחית בסרטן השד

קרינה מתקדמת בכרמל

ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' בבית החולים כרמל ומי שמנתח ומטפל באמצעות שיטת ההקרנה התוך ניתוחית מזה עשר שנים, הציג עבודה מפורטת בנושא, בכנס הכירורגי הארצי הדו שנתי שנערך בכפר בלום.

במסגרת העבודה הציג ד"ר ביטרמן כי עד היום נעשו וטופלו בחדרי הניתוח של כרמל מעל 600 טיפולים בשתי המחלקות הכירורגיות.

"מדובר במספרים ובמקרים שטופלו בסדרי גודל של מרכזים גדולים באירופה אמר ד"ר ביטרמן, אלו מספרים גדולים מאוד ברמה הישראלית ומכובדים מאוד למרכז רפואי מוביל כמו בית חולים כרמל".

במסגרת המצגת הוכיח ד"ר ביטרמן כי הטיפול באמצעות הקרינה התוך ניתוחית הינו בטוח עם תוצאות טובות ומעט מאוד של חזרה של המחלה.

ייחודיות הטיפול הינה כי תוך כדי הניתוח להסרת הגידול הסרטני ותוך כדי הרדמת החולה מבוצעת הקרנה ממוקדת לתוך הגידול. ההקרנה התוך ניתוחית הינה הקרנה אחת החוסכת למטופלת כ- 30 טיפולי הקרנה חיצוניים על כל הסבל והטרטור הקשור בהם. ההקרנה התוך ניתוחית מתאימה לנשים מתחת לגיל 55 עם גידול צינורי מסתנן בשלב הראשון של המחלה. במהלך הניתוח וההקרנה התוך ניתוחית משתתפים כירורגים אונקולוגים פיזיקאים ואנשי איזוטופים.

במהלך הכינוס הכירורגי והצגת העבודה של ד"ר' ביטרמן התרחשה גם פגישה ייחודית ומרגשת.

ד"ר ביטרמן פגש בכינוס את 2 ילדיו שגם הם רופאי העתיד בכירורגיה וגם הם הציגו עבודות מול הפורום המכובד של בכירי הכירורגים בישראל.

הבן ד"ר ניר ביטרמן מתמחה הפלסטיקה שהציג עבודה על תיקון בקעים גדולים וענקיים של דופן הבטן לאחר ירידה במשקל עקב ניתוחים בריאטריים ואת הבת סיון ביטרמן סטז'רית לרפואה שהציגה עבודה מרתקת על השפעת החומר קלריטין על מחזור חיי התא לאחר פגיעה מסוג אסכמיה רפרפוזיה במעי במודל חיה, יחד עם פרופ' סחוטניק.

זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של הכנסים הכירורגים בישראל שאבא ושני ילדיו מציגים עבודות בכנס הארצי. "הרגשתי כמו טווס, זאת גאווה גדולה עבורי" אמר ד"ר ביטרמן. גם אשתי רבקה נמצאת בעולם הרפואה ועובדת כרוקחת בבית חולים. אנחנו בית שגדלו בו ודיברו בו רפואה והילדים בהחלט ספגו והפנימו ואני גאה בהם מאוד".

 

 

בצילום – ד"ר ביטרמן מכרמל בכנס הכירורגי עם 2 ילדיו – צילום ביה"ח כרמל
*התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!