כללית און-ליין
הלידה מתחילה

מלווה בלידה - הנחיות ומלצות

אנו שמחים לאפשר לכם לעבור את תהליך הלידה כחוויה משותפת עם היולדת שבחרה בך כמלווה. אנו מאמינים כי נוכחות מלווה תורמת להרגשה הטובה של היולדת ואף מקלה עליה. 

תהליך הלידה מצריך אווירה רגועה ונינוחה של היולדת. לשם כך אנו מבקשים כי המלווה בו בחרה היולדת יהיה קבוע . באם היולדת רוצה, יכולה להתלוות אליה עוד מלווה בנוסף לבן זוגה, אולם אין אפשרות להחלפת מלווה ולביקורים של בני משפחה או אנשים אחרים בחדר לידה.

על מנת לאפשר את  תפקודו התקין של חדר לידה, נבקשך לשמור על מספר 

כללים  כמלווה:

 1. לכל יולדת חדר נפרד. המיילדת תזמין אותך להיכנס ותאפשר לך להישאר עם היולדת במשך כל תהליך הלידה, דבר אשר עשוי להימשך מספר שעות.

 2. אולם ההמתנה מיועד ליולדות שפונות למיון יולדות עם מלווה אחד בלבד. מלווים של יולדות בחדר לידה מתבקשים להמתין מחוץ לאולם ההמתנה.

 1. על מנת לקרוא למיילדת או רופא, כאשר תזדקק לכך, נבקשך להשתמש בפעמון הקריאה שנמצא ליד מיטת היולדת. צלצול הפעמון נשמע בכל מתחם חדר לידה ומיילדת תענה לקריאתך.  אין צורך לצאת לחפש מיילדת.

 2. כדאי לצאת לאחר זמן להפסקת שתייה ואוכל על מנת להתרענן, אך רצוי להמעיט ככל האפשר ביציאות וכניסות. בכל יציאה וכניסה שמור על פרטיות יולדות אחרות שנמצאות במתחם חדרי הלידה.

 3. אכילה ושתייה אסורים בחדר לידה.

 4. יתכנו מצבים במהלך הלידה אשר בהם לא תורשה נוכחות מלווה ותתבקש על ידי הצוות לצאת. נבקשך לקבל זאת בהבנה ואנו נעדכן אותך במתרחש.

 5. נבקשך להמעיט בשימוש בטלפון סלולארי. ניתן לדבר בחדר היולדת או מחוץ לחדרי הלידה. אין לצאת לפרוזדורים לצורך שיחה בטלפון.

 6. הנך מתבקש/ת לא לפתוח את דלתות חדר הלידה לכניסת אנשים מבחוץ.

 7. בתום הלידה, היולדת תישאר כשעתיים בחדר הלידה להשגחה לפני העברתה למחלקת יולדות. בפרק זמן זה אנו מעודדים הנקה ראשונה במידה ומצב התינוק והיולדת מאפשרים זאת. בזמן ההנקה אין להשאיר את היולדת ללא מלווה.

 8. בזמן השהות לצורך השגחה לאחר הלידה נבקש כי יהיה ליד היולדת מלווה אחד בלבד.

 9. נבקשך למלא אחר הנחיות אלו, לשמור על השקט ולכבד את המקום ואת הוראות הצוות.

הצוות המטפל עומד לרשותך בכל עת וישמח לענות על כל שאלה שתתעורר.​