כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 17.08.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

שירות לאומי מוצלח בכרמל

עשרות בני ובנות שירות לאומי סיימו בהצלחה את שנת השירות שלהם במרכז הרפואי כרמל. באירוע פרידה מרגש הודו צוותי בית החולים לבני השירות על הנתינה והשנים המוצלחות שלהם בשירות בכרמל.

בני ובנות השירות הלאומי עם צוות בית החולים באירוע הפרידה. צילום - אלי דדון

שירות לאומי מוצלח בכרמל 

 "התרומה של בני ובנות השירות וההתגייסות שלהם לטובת בית החולים למרות שנת הקורונה היתה מופלאה ומרוממת". הודו אילי דומיניק ולאה שורצמן-מלכה ממשאבי אנוש למתנדבי השירות הלאומי.

הם רצים ומתרוצצים בין המחלקות השונות, תמיד עם חיוך על הפנים והמטרה שלהם היא לתרום ולהעניק כמה שיותר למטופלים ולצוות בית החולים.

תגידו תודה לבני ובנות השירות הלאומי במרכז הרפואי כרמל שסיימנו עוד שנה של נתינה ושירות מוצלח בכרמל. 

מימין לאה שורצמן מלכה ואילי דומיניק ממשאבי אנוש. צילום - אלי דדוןבטקס מכובד ומרגש שהופק והונחה על ידי לאה שורצמן-מלכה ואילי דומיניק ממשאבי אנוש ועל ידי אורטל בן לולו – אחראית המזכירות של בית החולים, הודו המנחות והמנהלים לצעירים המתנדבים על תקופת שירותם, על בחירתם במרכז רפואי כרמל, על הנכונות לעבוד קשה, ההתגייסות והשתלבותם המהירה ובעיקר על הבחירה להישאר ולתמוך גם בתקופת הקורונה המטלטלת. במהלך המפגש הוקרן סרטון הפרידה מרגש בו המנהלים מודים לבני ובנות השירות לאומי, ואף עין לא נותרה יבשה. 

במרכז הרפואי כרמל משובצים מדי שנה בני ובנות שירות לאומי רבים המשתלבים בתפקידים מגוונים כגוון: סייעים/יות רפואיים/ות, עזרה במעבדות בית החולים, תפקידי מינהל שונים ביחידת השירות, במחלקות ההתאוששות, בחדרי הלידה, במכון גנטי, במחלקת ילודים ועוד. 

"שנת השירות שלי בכרמל תרמה לי מאוד הן ביכולת האישיות שלי, ללמוד להתפתח, להתמודד, והן ובהשתלבותי במוסד חם ומקבל כמו כרמל, הכרתי אנשים נפלאים ונהניתי מהעובדה שיכולה לעזור לאנשים שבאמת נזקקים לעזרתי, אכן כרמל מכל הלב" אומרת ספיר בוחניק שמסיימת בימים אלה שנתיים שירות במרכז רפואי כרמל בהם התנדבה ביחידת השירות של בית החולים ובחדר לידה.

מחזקת את דבריה מהרט טגנה שגם היא מסיימת בימים אלה שנתיים שירות בכרמל ביחידת השירות ובמכון הגנטיקה: "התקופה בכרמל תרמה לי מאוד ולימדה אותי דברים חדשים, במיוחד לגבי עצמי, נפתחתי, פיתחתי ביטחון עצמי, פיתחתי סבלנות לאנשים וקיבלתי כלים לעתיד" מהרט זכתה אף בגביע החודש לשירות בכרמל תוך הוקרה על תפקודה היוצא דופן.

גליה שקד עם בנות השירות ספיר ומהרט. צילום - אלי דדון 

גליה שקד מנהלת מרכז השירות לניתוחים אצלה משרתות ספיר ומהרט אומרת כי התפקיד של בנות השירות מאוד חשוב ונדרש.
"התרומה של הבנות היא עצומה הם עובדות מכל הלב עונות לכל פניה ואפילו לוקחות את המטופלים יד ביד ומלוות אותם עד למקום אליו הם צריכים להגיע.
הן הפנים של בית החולים מיד בכניסה הן כבר הפכו להיות חלק ממשפחת כרמל וכולנו אוהבים אותם מאוד". 

ד"ר פנינית שקד משען - מנהלת המעבדה הבקטריולוגית של בית חולים כרמל שהיתה ממונה על בן שירות לאומי ביקשה גם היא להודות ולהביע הערכה רבה, עד כמה תרומתם מהווה חלק חשוב בפעילות השוטפת בבית החולים ועד כמה עזרתם מקלה על העומס של הצוותים הרפואיים. "הצעירים הינם איכותיים ובעלי מוטיבציה להתנדב ולהשתלב בחברה, אמרה ד"ר משען שקד.

"אנו שמחים ומוקירים על שנפלה בידנו ההזדמנות להיות חלק מעתידכם, ומקווה שניתקל וניפגש בהם בעתידם, ד"ר משען שקד ביקשה להודות במיוחד לעמית, בן השירות המקסים שלה שמסיים בימים אלה שנתיים שירות ושמחה לציין שהוא החליט בעקבות השירות שלו להירשם בלימודים האקדמאיים במקצוע מתחום הרפואה והבריאות".

מנהל משאבי אנוש בכרמל אהוד פקלר יחד עם סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל סיכמו ואמרו, "חרטנו בכרמל על דגלנו את שילובם של בני ובנות שירות לאומי ביחידות השונות שלנו, תוך שיתוף פעולה עם עמותות לשירות לאומי השונות וזאת כדי לאפשר לצעירים להשתלב אצלנו בתפקידים שונים וגם לקבל מהם כל כך הרבה בחזרה, את הרוח הצעירה שמביאים איתם, המוטיבציה ורוח ההתנדבות. צעירים אלה מהווים משאב אנושי חשוב ולא יסולא בפז".

לפרטים על התנדבות ואו / שירות לאומי בכרמל ניתן לפנות לאילי דומיניק במשאבי אנוש בטלפון: 04-8250450.

 

בתמונות:
בני ובנות השירות הלאומי עם צוות בית החולים באירוע הפרידה
מימין לאה שורצמן מלכה ואילי דומיניק ממשאבי אנוש
גליה שקד עם בנות השירות ספיר ומהרט
קרדיט צילומים: אלי דדון

* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש