כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 25.01.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

הספר הרפואי המקיף ביותר ברפואת העור בתחום הקריוכירורגיה

שם הספר Dermatological Cryosurgery and Cryotherapy מי שנבחר להיות אחד העורכים המובילים בספר היוקרתי הוא פרופ' קליני ירון הר שי מנהל המחלקות לכירורגיה פלסטית בביה"ח כרמל ובמרכז רפואי לין

מפיצים את העור

החודש התפרסם ברחבי העולם הספר הרפואי המקיף ביותר ברפואת העור בתחום הקריוכירורגיה והקריותרפיה. שם הספר Dermatological Cryosurgery and Cryotherapy

מי שנבחר להיות אחד העורכים המובילים בספר היוקרתי הוא פרופ' קליני ירון הר שי מנהל המחלקות לכירורגיה פלסטית בביה"ח כרמל ובמרכז רפואי לין.

100 רופאי העור הטובים והמובילים בעולם התגייסו והשתתפו בכתיבת 143 פרקי הספר עב הכרס מדובר על הספר המקיף ביותר בקריוכירורגיה של העור שפורסם עד כה.

הספר כולל את כל השימושים וההתוויות של קריוכירורגיה ברפואת עור, והוא מלווה בצילומים עדכניים והסברים מפורטים של הרופאים הטובים בעולם בתחום.

פרופ' הר שי מכרמל הוזמן לפני יותר משלוש שנים על ידי פרופ' ויליאם אברמוביץ, העורך הראשי של הספר ושהינו פרופסור ידוע לרפואת עור מאוניברסיטת Baylor היוקרתית, בטקסס, ארה"ב להיות אחד מעורכי הספר.

בנוסף לפרופ' הר שי הוזמנו להיות עורכים של הספר פרופ' גלוריה גרהם מארה"ב, שהיא החלוצה העולמית בתחום הקריוכירורגיה של העור ופרופ' רנטה סטרומיה, רופאת עור ידועה מאיטליה.

בנוסף להיותו אחד מעורכי הספר פרופ' הר שי גם כתב את הפרק המקיף ביותר על  טיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות בשיטת ההקפאה התוך נגעית שאותה פיתח והמציא פרופ' הר שי, ובנוסף כתב  פרקים בנושא התוויות הנגד לטיפול בקריוכירורגיה של העור וקריוכירורגיה של העור בילדים.

הספר ראה אור על ידי ההוצאה לאור היוקרתית  SPRINGER בלונדון ונועד לרופאי עור, דרמטוכירורגים, מנתחים פלסטיים, רופאי משפחה וכל רופא המעוניין להרחיב את אופקיו בתחום מתקדם ומתחדש זה.

לאחרונה הספר זכה לביקורות מצוינות על היותו הספר המקיף והמפורט ביותר שיצא עד כה בעולם בתחום הקריוכירורגיה של העור.

אחד מרופאי העור המובילים בארה"ב כותב בביקורת על הספר "זהו ללא ספק הספר המקיף ביותר על קריותרפיה שנתקלתי בו. הספר מכסה שינויים תאיים, שינויים חוץ-תאים בתחום הביוכימי הנובעים מההקפאה, כמו גם מנגנונים אימונולוגים אחראים  לסילוק וטיפול ביבלות ובמחלות סרטן העור, בספר יישומים חדשניים של קריותרפיה עבור הסרת קעקועים, סרקואידוזיס, כאב עצבי לאחר זיהום הרפס ועוד, וישנן בספר תמונות מצוינות הממחישות את השלבים השונים של תהליך הריפוי".

פרופ' הר שי מציין כי אחת ממטרות הספר היא  להרחיב את הידע וההכרה של רופאי עור בכל הקשור לשימוש בקריותרפיה וקריוכירורגיה למגוון רחב יותר של מחלות עור. " זה היה עבורי כבוד גדול להיות אחד מהעורכים ולקחת חלק בספר הבינלאומי החשוב הזה, וזהו כבוד גדול והערכה גם לביה"ח כרמל, מרכז רפואי לין והפקולטה לרפואה של הטכניון . אני מקווה כי בעזרת הספר נוכל להקל על הבנה והכרה עמוקה יותר של תחום הטיפול בהקפאה אשר מתחדש ומתקדם כל הזמן. מדובר בשיטה טיפולית בטוחה המבוססת אך ורק על קור".

 

בצילום – פרופ' ירון הר שי והספר הבינלאומי  - צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!