כללית און-ליין
מכונים ומעבדות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 04-8250851

מזכירות: 04-8250524

פקס: 04-8250909

שעות ביקור

​ימים א' - ה', בשעות 16:00 - 08:30

מיקום

​בניין מרפאות חוץ, רח' חורב 2.

מרכז לטרשת נפוצה וחקר המח

מנהל המכון: פרופ' אריאל מילר

המרכז הנו חלק מהמחלקה הנירולוגית. המרכז מעניק אבחון וטיפול כוללני לחולי טרשת נפוצה המתגוררים ברחבי הארץ ושם לו למטרה לקדם את המחקר באשר לגורמי המחלה על מנת לפתח וליישם גישות טיפוליות חדשניות.

מרכז לטרשת נפוצה וחקר המח

הצוות הרפואי

  • צוות המכון:

    מזכירה: גב' כרמית זגוריגב' נטליה צידון - אחות אחראית
 

המרכז לטרשת נפוצה ומחלות נוירואימונולוגיות מעניק אבחון וטיפול כוללני רב-תחומי לחולי טרשת נפוצה המתגוררים ברחבי הארץ ושם לו למטרה לקדם את המחקר באשר לגורמי המחלה על מנת לפתח וליישם גישות טיפוליות חדשניות.

במרכז מתבצע איבחון של המחלה, המתבסס על מדדים קליניים וחיסוניים וכן על צילום המוח באמצעות מכשיר הדמייה מגנטי (MRI).

במרכז ניתן יעוץ וטיפול קליני לחולי טרשת מבוגרים וילדים, כולל קשת רחבה של תרופות ביניהן: תכשירי האינטרפרון ביתא והקופקסון הניתנים בזריקות ותכשירים חדשניים הניתנים בכדורים או בעירויים מידי מספר חודשים על פי סוג המחלה ודרגת פעילותה.

במרכז ניתן דגש לא רק על טיפול במחלה אלה במיוחד על הטיפול במטופל ושיפור איכות החיים שלו/ה. במסגרת זו ניתנים טיפולים על פי התסמינים של כל מטופל ומטופל: תרופות להקלת עייפות, שיפור הליכה, הקלת כאבים והספאסטיות, שליטה בסוגרים, טיפול בדיכאון וחרדה במידת הצורך וכו'.

כמו כן, במרכז ניתן יעוץ לנשים המטופלות במחלה בסוגיות הקשורות בפוריות, הריון, הנקה וטיפול תרופתי מותאם.

בהיות המרכז חלק מרשת המרכזיים האירופאיים לטיפול ומחקר בטרשת נפוצה, הוא מבטיח למטופליו אפשרות להשתלב בטיפולים החדשניים ביותר, חלקם עדיין בניסויים קליניים.