כללית און-ליין
רשימת מעבדות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 04-8250335

מיקום

בניין ראשי, קומה 2.​

מעבדה להפריה חוץ גופית – IVF

מנהלת המעבדה ד"ר שירלי להב-ברץ

במעבדה מבצעים מגוון טיפולי פוריות: הקפאת זרע, חירור מעטפת הביצית – Assisted hatching באמצעות מכשיר לייזר, הקפאה בשיטת הוטריפיקציה של עוברים ושל ביציות. במעבדה מומחים גם בשימור פריון ובכלל זה בהקפאת רקמת שחלה.


מעבדת IVF ממוקמת במחלקת הנשים של מרכז רפואי כרמל.
המעבדה נפתחה ב- 1985 והינה הגדולה בשרותי בריאות כללית מחוז חיפה והצפון, לזכותה כחלק מהיחידה להפריה חוץ גופית, אלפי ילדים שנולדו במרוצת השנים.
במעבדה עובדים על פי כל הנהלים המומלצים על ידי משרד הבריאות והציוד הקיים במעבדה הינו חדיש ביותר. במעבדה מערכות ניטור וסינון אויר.

במעבדה מבצעים את מגוון הטיפולים הדרושים. טיפול אינדיבידואלי ניתן לכל מטופל ומטופלת על פי צרכיו:
הקפאת זרע מניתוח אשכים – TESE

הקפאת זרע כגיבוי במצבים של ספירות זרע נמוכות מאד.

הקפאת הזרע כגיבוי מבוצעת על מנת לחסוך ניתוח אשכים בחלק מהמקרים. אחוזי הריונות גבוהים התקבלו מהזרעים אשר הוקפאו בתוכנית זו.

בנק הזרע ובנק העוברים מגובים באמצעות מערכת בקרה התראה.
המעבדה מקבלת שירותי בנק זרע מבנק הזרע הנמצא בסמוך למעבדה.

חירור מעטפת הביצית – Assisted hatching באמצעות מכשיר לייזר. המעבדה ידועה בהצלחותיה בתחום הקפאת עוברים. במעבדה מבוצעת גם הקפאה בשיטת הוטריפיקציה של עוברים ושל ביציות - כחלק מתוכנית לשימור הפוריות. ביחידתנו אחוזי ההריונות מעוברים מופשרים הינם זהים לאחוזי ההריונות המתקבלים מהחזרה של עוברים טריים.  

במעבדה שני מכשירים מהחזית הטכנולוגית העולמית בתחום. כל הביציות המופרות מוכנסות למכשיר האמבריוסקופ המאפשר מיטוב הטיפול וחיזוי פוטנציאל קבלת הריון עבור כל עובר. למעבדה נסיון רב בשימוש במכשיר זה אשר נמצא כמעלה את הסיכוי להריון ולידה ובמקביל הורדת הסיכון להריונות מרובי עוברים.

ביחידה שלנו מומחים גם בשימור פריון ובכלל זה בהקפאת רקמת שחלה.

הצוות הרפואי

  • הצוות:

    ד"ר שירלי להב-ברץ - מנהלת המעבדה להפריה חוץ גופיתגב' מרה קופמן, גב' עידית בלייס: צוות מעבדת IVF