כללית און-ליין
אקדמיה

פורסם בראשונה: 11.06.2021

    מאת:
  • ד"ר אביטל הרשקוביץ

התמחות ברפואה גריאטרית בבית רבקה

קריירה רפואית בבית החולים בית רבקה מאפשרת להתנסות ברבדים שונים של טיפול באוכלוסיה מגוונת בעלת צרכים שונים ומשתנים, להכיר את עולם הטיפול השיקומי ולעבוד עם צוות רב-מקצועי מומחה. חולמים על קריירה אקדמית ומעניינת? כך זה עובד

אם בחרתם בעולם הרפואה, אתם בוודאי לא צריכים שנזכיר לכם כי מדובר במקצוע שדורש השקעה רבה, התמדה ונחישות אך מעל לכל – סיפוק שאין שני לו. מי שייבחר בקריירה רפואית ואקדמית בבית החולים בית רבקה, יזכה בנוסף לכל אלה ללמידה בלתי פוסקת, יוכל להכיר דרכי חשיבה ייחודיות ולראות את הכל ממבט על בדומה לצילומים המבוצעים ברחפן. בתחום זה אנחנו לא בוחנים רק מטופל יחיד, אלא מסתכלים על כל התמונה השלמה, מסיקים מסקנות, הכל כדי לעזור למטופלים ולמשפחותיהם.


מהם היתרונות בהתמחות בבית רבקה?

הרווח בקריירה רפואית ואקדמית בבית רבקה הוא משמעותי ובא לידי ביטוי בכמה היבטים:

 סטודנט או סטודנטית המגיעים להתמחות יוכלו להתפתח במספר מישורים: בידע הרפואי וביכולת אבחון ברמה גבוהה, בניהול, בפעילות מחקרית ובהוראה.

העבודה מרתקת ומגוונת ומאפשרת לחקור את אופי הטיפול על בסיס דמוגרפי ומחלה עיקרית.

מתמחים שיגיעו לבית רבקה יוכלו להכיר מגוון רחב של מצבי טיפול ודילמות שמאפיינות מרכז רפואי שיקומי גריאטרי.


למי זה מתאים?

קריירה רפואית ואקדמית מיועדת לסטודנטים וסטודנטיות, המעוניינים לחקור את התחום הגריאטרי, להתפתח. זוהי רפואה הוליסטית, עם צורך ביכולות אבחוניות ברמה גבוהה עקב הקושי בקבלת מידע מהמטופלים המבוגרים וההתבטאות הלא טיפוסית של מחלות אצלם.


אילו סוגי התמחויות יש?

אנחנו מציעים שני סוגים של התמחויות:

1. התמחות ראשונה - מסלול ישיר בגריאטריה. ההתמחות אורכת כ-4 שנים וחצי. מדובר על התמחות מעניינת מאוד שמפגישה את המתמחה עם אינספור מצבים ואתגרים לצד סיפוק רב.

2. התמחות על עבור רופאים שעברו התמחות ברפואה פנימית ורפואת משפחה, המגיעים עם רקע, ידע ובסיס, והיא אורכת כשנתיים.

צוות המומחים שלנו מלווה את המתמחים לאורך כל הדרך - מלמד, מעודד ומקדם. היעד שלנו להדריך, לעטוף, ולהעניק את כל הידע שהמתמחה זקוק לו על מנת שיסיים את התמחותו בהצלחה.

מהניסיון שצברנו אנחנו מאמינים שאם המתמחה יתמיד, ילמד וישקיע, בעזרת התמיכה שלנו הוא יסיים בהצלחה מרובה.

בסיום ההתמחות מובטחת עבודה מרתקת עם פתח נרחב לקידום אישי, ניתן לשלב פעילות בבית החולים לצד פעילות בקהילה, לנהל תחום רפואי מסוים, להתקדם לניהול ומחלקה, הוראה, מחקר ועוד.


מה מאפיין את המתמחים בבית רבקה?

מי שמגיע להתמחות בבית רבקה, לרוב כבר מחזיק בגישה הוליסטית, המתייחסת הרבה מעבר לאדם והמחלה ורואה בכל מטופל את המכלול המלא – את מטופל ביחס למשפחתו, למקום מגוריו, מצבו הנפשי והרגשי.

ברפואה הוליסטית, ובפרט אצלנו בבית רבקה, ההסתכלות שונה, אנחנו לא מקבלים דברים כמו שהם מוצגים אלא מראים חשיבה ייחודית, המאפשרת הבנה מעמיקה יותר של התמונה הקלינית - מה מקור הבעיה, איפה אפשר להתערב, איך לעזור, "להגדיל ראש". אנחנו מחפשים אנשים שאוהבים אנשים ויש להם חמלה וסבלנות, גם לאוכלוסייה המבוגרת יותר.

כשמכירים מקרוב את האוכלוסייה שבה אנחנו מטפלים, מבינים שמטפלים באנשים עם היסטוריה מעניינת, עם חוכמת חיים, אנשים שהתמונה הקלינית פעמים רבות מתעתעת ואנו אלה שיכולים לאבחן נכון ולעזור להם, אין ספק שכל אחד שיתמחה אצלנו בבית החולים בית רבקה ירוויח בגדול.


הסוד המנצח בבית רבקה: חיבור בין מחלקות לצד תחושה של בית

בבית רבקה, כולם מכירים את כולם, מה שמאפשר לרקום קשרים בין המחלקות השונות והצוותים השונים, זו הרגשה של בית. מתמחים שסיימו אצלנו את ההתמחות, רואים את עצמם ממשיכים ולוקחים חלק בפעילות הענפה של בית החולים.


איך פונים להתמחות בבית רבקה?

מתמחים המעוניינים לבצע את ההתמחות בבית רבקה – יכולים לשלוח מייל ובו כל הפרטים לד"ר אביטל הרשקוביץ: avitalhe@clalit.org.il


ד"ר אביטל הרשקוביץ
MD היא מומחית בגריאטריה ורפואת משפחה, מנהלת מחלקה שיקומית בבית חולים בית רבקה ומרצה בכירה באוניברסיטת תל אביב

 

אולי יעניין אותך גם
>> גריאטריה ומרכז רפואי גריאטרי
>> רפואה גריאטרית "על קצה המזלג"
>> גריאטריה ושיקום