כללית און-ליין
אקדמיה

פורסם בראשונה: 11.06.2021

    מאת:
  • עדי הראל, רכזת הדרכה קלינית ריפוי בעיסוק

התמחות אקדמית בריפוי בעיסוק בבית רבקה

היחידה לריפוי בעיסוק בבית רבקה, משמשת כמרכז הדרכה מוביל עבור סטודנטים לריפוי בעיסוק, מכל מוסדות הלימוד בארץ, במסגרתה סטודנטים נחשפים למטופלים עם מגוון אבחנות, צופים, מתנסים, מעמיקים את ההכרות ויוצאים עם כלים רבים

מיהם צוותי ההדרכה בבית רבקה?

צוותי ההדרכה שלנו מורכבים ממרפאים בעיסוק, בוגרי קורסים להכשרת מדריכים קליניים, בעלי ותק וניסיון רב בתחומם. מטרת הצוות היא ללוות את הסטודנטים ברכישת ידע וניסיון, בהבניית תהליכי החשיבה הקלינית בריפוי בעיסוק ובעיצוב הזהות המקצועית-טיפולית, הייחודית להם.


כמה זמן נמשכת ההדרכה?

הדרכת הסטודנטים מתבצעת לכל אורך שנות הלימודים, במסגרת הכשרה קלינית פרטנית, ימים המוקדשים לתצפיות, או ימי למידה מרוכזים. במהלך ההדרכה, נחשפים הסטודנטים למטופלים עם מגוון אבחנות: אורתופדיים, נוירולוגיים, קוגניטיביים וכדומה. כמו כן, אנחנו מעניקים להם את האפשרות לצפות ולהתנסות במגוון התערבויות טיפוליות בריפוי בעיסוק.


כיצד מתבצע הליווי לסטודנטים?

כל סטודנט הנמצא בהכשרה קלינית, מלווה על-ידי מדריך אישי מצוות היחידה. המדריך אחראי לתהליך הדרכה רציף, מובנה ומותאם לדרישות המוסד הלימודי. ההדרכה מתמקדת באוכלוסיית המטופלים המאושפזים במחלקה בה עובד המדריך האישי, תוך היכרות והתנסות בתחומי ההתערבות של הריפוי בעיסוק ובעבודת הצוות הרב-מקצועי במחלקה.

במהלך ההכשרה הסטודנט זוכה להכיר, באמצעות תצפיות מובנות, סביבות עבודה נוספות של הריפוי בעיסוק בבית רבקה, ואת דרכי ההתערבות במחלקות השיקום האחרות. כך מתאפשר לו להעמיק את ההיכרות עם התחומים השונים בשיקום הגריאטרי וההתערבות הטיפולית המגוונת בריפוי בעיסוק, המותאמת לצורכי המטופל.

לכל הסטודנטים הנמצאים בהכשרה קלינית בריפוי בעיסוק, מתקיימת בנוסף להדרכה האישית, גם הדרכה קבוצתית, המועברת על-ידי רכזת ההדרכה של היחידה. מטרת ההדרכה הקבוצתית היא לעודד למידת עמיתים ועיבוד חווייתי משותף, בהיבטים המקצועיים והאישיים של ההכשרה. 


ההצלחה שלהם - ההצלחה שלנו

אנחנו נרגשים מכל תהליך הכשרה וגאים בכל סטודנט המגיע אלינו להדרכה. העובדה שחלק משמעותי מצוות היחידה לריפוי בעיסוק, עבר הכשרה קלינית בהדרכתנו ובסיום הלימודים, בחר לחזור לעבוד בבית רבקה, מעידה על הצלחת מרכז ההדרכה שלנו.


איך ניתן להגיע להכשרה קלינית במסגרת בית רבקה?

רכזת ההדרכה הקלינית מצויה בקשר רציף עם המוסדות האקדמיים הרלוונטיים לשילוב סטודנטים בכל ההכשרות הנדרשות לאורך התואר בריפוי בעיסוק לכל אורך השנה. 


לקבלת ידע נוסף בנוגע להכשרה קלינית בבית רבקה מומלץ לפנות לרכזי ההכשרות במוסד האקדמי
, ניתן לפנות אלינו גם במייל.


אולי יעניין אותך גם:

>> חדשנות וטכנולוגיה בריפוי בעיסוק
>> אודות הריפוי בעיסוק
>> אמצעי טיפול ייחודיים