כללית און-ליין
אקדמיה

פורסם בראשונה: 09.06.2021

    מאת:
  • נעמי דואר, מרכזת התנסויות בסיעוד

פעילות אקדמאית בסיעוד

בכל שנה אנחנו מקבלים להתנסות סטודנטים לסיעוד משלל מסלולי הלימוד: גנרי, הסבת אקדמאיים, קורסים על בסיסיים ומומחיות קלינית. אחים ואחיות לעתיד שמעוניינים לפגוש את העשייה ברמה הגבוהה ביותר, ולהשלים את הסמכתם מוזמנים להגיש מועמדות

אם היינו צריכים להסביר את החזון או את עיקר הפעילות של הסקטור הסיעודי בבית רבקה במשפט אחד, הוא היה: אנשי הסיעוד מאמנים בחשיבתו של מתן טיפול איכותי ושיפור מצבו של החולה הקשיש, יחד עם מתן יחס אדיב וחמל למטופל ומשפחתו.

אנחנו האחיות והאחים בבית רבקה פועלים על פי החזון הזה ומקפידים לשמור את המחלקות השקומיות, המונשמים ומחלקת סיעודי מורכב שלנו ברמה הגבוהה ביותר, בעזרת הכשרות רבות וימי עיון לצוותים המקצועיים, תוך שמירה על עדכון  שוטף של הידע של האחים והאחיות.


על התנסויות בסיעוד בבית רבקה

הסטודנטים שמגיעים להתנסות במחלקות בבית רבקה מצטרפים לפעילות השוטפת. הסטודנטים יתנסו וישתלבו בכל פעליות המחלקה וירכשו ידע ומיומנויות שיתרום רבות להמשך דרכם המקצועי.

השתתפות בטיפול בקבוצת מטופלים ובישיבות הצוותיות, היכולת להבין ולהכיר טוב יותר את תחום העבודה הסיעוד השיקומי והבנת החשיבות שבעבודת צוות הם רק חלק קטן מהכלים והניסיון שאפשר לצבור במהלך התקופה אצלנו.


מה כוללת ההתנסות ההתמחות בפועל?

במסגרת ההתנסות ידרשו הסטודנטים:

• לטפל במטופלים במצבים מורכבים

• להשתתף בבניית תוכנית טיפול תוך הבנת האינטגרציה של ההיבט הסעודי, הרפואי והשיקומי.

• להשתתף בישיבות הצוות הסיעודי והרב-מקצועי ולבנות תוכנית שחרור.

• לעיתים קרובות הסטודנטים נשלחים להתנסות של מספר ימים במחלקות אחרות לשם העשרת הידע והכרת מצבים שונים כמו התמודדות עם חולים מונשמים, מטופלים שיקומיים, מטופלים סיעודיים מורכבים ועוד.


מי מלווה וחונך את המתמחים?

במהלך כל ההתנסות הסטודנטים ילוו על-ידי צוות ההדרכה. הצוות מורכב מאחיות בוגרות קורס על בסיסי בהדרכה קלינית והתמחויות נוספות כגון טיפול נמרץ, גריאטריה, שיקום, טיפול בפצעים וכדומה. המדריכה מלווה את הסטודנטים בפעילות השונות במחלקה בדגש על היבט הסעודי, הגריאטרי והשיקומי.


לאילו מסלולי למידה ניתן להגיש מועמדות בבית רבקה?

סטודנטים מתוכניות הלימוד הבאות מוזמנים להגיש מועמדות להתמחות בתחומים הבאים:

1. אחות מומחית קלינית בגריאטריה - אחות שמתפקדת ברמת מומחיות גבוהה מאוד בתחומי הגריאטריה. הקורס מאפשר ללמוד ולהעמיק את הידע בטיפול בקשיש ושיקומו. בסיום הקורס מואצלות הסמכויות: ניהול הטיפול בקבוצת מטופלים שכולל פתרון בעיות חריפות ומאפשרת שינוי תכנית טיפול והתחלה והפסקה של טיפול תרופתי בסוכרת, יתר לחץ דם, אי-ספקת לב , מחלה חסימתית ריאתית (COPD), הזמנת ייעוציים רפואיים, שליחת בדיקות דימות ועוד.

2. קורס על בסיסי גריאטריה ושיקום - השתלמויות מוכרות בסיעוד (קורסים על בסיסיים) מכשירות את הבוגרים לתפקד ברמת מומחיות גבוהה בתחומי גריאטריה ושיקום. הקורס מאפשר ללומד להעמיק את הידע שלו בטיפול בקשיש ושיקומו, וסוף חייו. בבית רבקה מתנסים הסטודנטים בטיפול בחולים עם מצבים מיוחדים כמו בעיות תזונה וניעות ובעיות נשימה כולל הנשמה.

3. התנסות במהלך לימודי סיעוד והתנסות מתקדמת (סטאג') - הדרכות של התנסות מתקדמת והתנסות שנה שנייה ושלישית. הסטודנטים מתנסים בטיפול בחולה הגריאטרי ומשפחתו בונים תוכנית טיפול אישית. מלווים את המטופלים לטיפולי מקצעות הבריאות (פיזיותרפיה, קלינאיות תקשורת, ריפוי בעיסוק ועוד). התנסות מתקיימת בהנחייה שוטפת של אחות מדריכה במחלקה.

התנסות מתקדמת היא ההתנסות האחרונה לקראת תעודת אחות מוסמכת. הסטודנטים מתנסים בניהול הטיפול למספר מטופלים בהנחיית אחות מדריכה.


איך מגישים מועמדות?

אם אתם סטודנטים לסיעוד ומעוניינים לצבור ניסיון מעשי מגוון, מאתגר ומרגישים שבית רבקה הוא המקום הנכון בשבילכם ללמוד, לצמוח ולהתפתח, נשמח לשמוע מכם. לבירור פרטים נוספים ניתן לפנות במייל או בטלפון: נעמי: 03-9373903, naomido@clalit.org.il


אולי יעניין אותך גם

>> סיעודי מורכב מחלקה א' 2
>> סיעודי מורכב מחלקה א' 1