כללית שלי
מרכז רפואי העמק

מרכז רפואי העמק מסכם את 2017 ומקדם את 2018 עם עצות וטיפים למען הבריאות של כולנו

נתוני הלידות והניתוחים של השנה החולפת במרכז הרפואי העמק ומבט אל השנה החדשה שבפתח. וגם, על מה ממליצים אנשי הצוות לחיים בריאים יותר?


2017 הסתיימה עם עליה מרשימה בכמות הלידות והניתוחים במרכז רפואי העמק של הכללית.
4641 תינוקות נולדו השנה במרכז רפואי העמק, בהם 121 זוגות תאומים ו 2 שלישיות.
במחלקה לרפואה דחופה טופלו השנה 129,000 מטופלים, ובמרפאות ביקרו 256,000 מטופלים. השנה נחנך בנין מרפאות חדש נוסף בעלות של 50 מיליון ₪ במימון הכללית, שאליו הועברו מרפאות עיניים עור ופלסטיקה והמרכז לאבחון וטיפול בסרטן העור.
במערך הלב בוצעו למעלה מ- 4100 צנתורים, חלקם דחופים ומצילי חיים וחלקם אבחנתיים וכן פעולות צנתור לטיפול בהפרעות קצב הלב. במכון לדימות רפואי בוצעו כ- 149,000 בדיקות הדמיה ופעולות רפואיות מתקדמות ובהן טיפול ייחודי לטיפול ממוקד בגידולי סרטן בכבד, ובמכון הגסטרו בוצעו כ- 8,000 בדיקות ופעולות פולשניות שמחליפות את הצורך בניתוחי בטן גדולים.
במערך הניתוחי חלה עליה בכמות הניתוחים. בשנה החולפת בוצעו למעלה מ- 14,000 ניתוחים על ידי כל המחלקות המנתחות ומחלקת ההרדמה. השנה בוצעה בעמק, לראשונה בעולם השתלת עצם בחדר ניתוח בתהליך שבו יוצרים עצם במעבדה ומשתילים במקום החסר ברגל, במסגרת מחקר ראשוני וחלוצי.
קידום הבריאות של הציבור הוא אחד היעדים המרכזיים של המרכז הרפואי העמק, ולכך גוייסו הרשתות החברתיות. בערוץ היוטיוב של העמק ניתן לצפות בקרוב ל- 100 סרטים וראיונות עם רופאים מומחים בתחומי רפואה שונים ממרכז רפואי העמק, וכך גם בדף הפייסבוק של המרכז הרפואי.

הבשורה הגדולה לתושבי הצפון ב- 2018 היא תחילת הבניין הרב תחומי לרפואה מתקדמת, במימון הכללית ובסיוע תרומות מהארץ ומחו"ל. בבניין הרב תחומי יפעל בית חולים חירום בשתי קומות ממוגנות, ואליו יועברו בשלב הראשון של האכלוס חדרי הלידה ומחלקות יולדות ותינוקות, מחלקת השיקום והמכונים, המרכז לבריאות השד, היחידה לאולטרה- סאונד נשים ומיילדות ועוד.
2018 תביא גם בשורה של פתיחת מחלקה נוירולוגית – שירות רפואי חיוני שחסר עדין בצפון, וכן התקדמות בהקמת מרכז הסרטן לצפון "בית שולמית".

אפרת בלי, מנהלת משרד הקבלה למיון – תהיו מודעים היטב למזון שאתם מכניסים לגוף ותבחרו אותו בקפידה.
עפרה ארבל, מנהלת המכון לפיזיותרפיה -אם היו מציעים לכם כדור פלא שמונע מחלות-הייתם לוקחים ?הכדור הזה בידיים שלכם- פעילות גופנית של שעתיים וחצי בשבוע מונעת מחלות.
ד"ר גילעד חן, מנהל המחלקה לרפואה בילדים- חבישת קסדה לילדים שרוכבים על הוברבורד, אופניים רגילים וחשמליים ובכל כלי תחבורה תציל את החיים של היקר לכם מכל.
שני פישר, האחות האחראית במרפאת העור- מורחים קרם הגנה מפני השמש גם בחורף הישראלי, וזה הזמן הטוב לבוא לבדוק את נקודות החן במרפאת העור.
פרופ' איאן גרלניק, מנהל המכון לגסטרו- סרטן המעי הגס הוא סרטן שכיח וקטלני. הגעתם לגיל 50 ? לכו לרופא המשפחה כדי שהוא יכוון אתכם לבדיקות המתאימות.
יעל עמיר, האחות האחראית במחלקת התינוקות- תינוקות שיונקים נהנים מבריאות גם כאנשים מבוגרים.
ד"ר נועה זפרן רופאה בכירה בחדר הלידה- שפעת היא מחלה שמסכנת את האם והעובר במהלך ההיריון. חיסון נגד השפעת מומלץ לנשים הרות לכל אורך ההיריון ואחרי הלידה.
פרופ' רונן שפיגל, מנהל מחלקת ילדים ב'- בשביל בריאות ילדיכם מומלצת תזונה נכונה ופעילות גופנית מחוץ לבית, למעט בישיבה מול מסכים ולקחת תוספים חיוניים כמו ברזל וויטמין די לתינוקות.
פרופ' דני מירון, מנהל מחלקת ילדים א'- מחלות ילדים שבעבר גרמו לתחלואה קשה ואפילו למוות של ילדים, כמעט שחלפו מן העולם המערבי בזכות החיסונים. אל תוותרו על חיסוני הילדות.

כל הטיפים ומידע נוסף בנושא אורח חיים בריא יותר באתר העמק, בפייסבוק וביוטיוב.