כללית און-ליין
אגף כירורגיה
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​טלפון: 04-6495138
פקס: 04-6163983

שעות ביקור

​שעות פעילות המרפאה:
א' - ב' 09:00-13:30
ג' 09:00-12:00
ד' 09:00-13:30
ה' 08:30-13:00

מיקום

בניין מספר 8, קומה 1​

כירורגיה פלסטית

מנהל המרפאה ד"ר עזיז שופאני

​ביחידה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי העמק מבוצעים טיפולים בתחומים השונים של הכירורגיה הפלסטית: טיפול בגידולי עור, כירורגיה פלסטית למומים מולדים, כירורגיה פלסטית משחזרת כולל שחזורי שד תוך שימוש בשיטות כירורגיות מתקדמות, טיפול בכוויות וטיפול בפצעים כרוניים, טיפול בחולים עם פצעים אחרי חבלות ותאונות וטיפול בסרטן העור (כולל הטיפול במלנומות).
שחזורים אחרי פציעות ושיתוף הפעולה של היחידה לכירורגיה פלסטית עם מחלקות המרכז הרפואי נתן ליחידה ניסיון רב בפציעות האלו ובתחום הפלסטיקה בכלל.

סרטן העור הינו הגידול הממאיר השכיח ביותר, במיוחד אצל בהירי עור אשר חשופים לקרינת השמש. קרינת השמש UV (קרינה אולטרה סגולה) נחשבת לאחת מגורמי הסיכון המשפיעים ביותר להתפתחות של סרטן העור. אנשים בהירי עור נמצאים בסיכון גבוה יותר להתפתחות סרטן העור. תושבי עמק יזרעאל, מעצם היות מרביתם חקלאים, חשופים בעבודתם לשעות רבות של שמש ולכן נפגעים בממוצע יותר מאחרים. אזור הצפון בכלל ידוע באחוזים הגבוהים של אנשים הלוקים בסרטן העור על כל הסוגים שלו. הנזק מקרינת השמש הינו נזק מצטבר והגידולים מופיעים בעיקר לאחר חשיפה של הרבה שנים לקרינת השמש. קיימת חשיבות רבה מאוד להתגוננות והתנהגות זהירה בשמש תוך כדי הימנעות מחשיפה ישירה לשמש ושימוש באמצעי הגנה בצורה קבועה. הגישה הטיפולית היעילה בסרטן העור הינה הגילוי המוקדם, ואמצעי הגילוי הינו הבדיקה הישירה, הטיפול המומלץ בגידול העור הינו הכריתה הכירורגית שברוב המקרים מסוגלת להביא להחלמה מלאה והבראה מהמחלה.

במרכז רפואי העמק מתבצעים כל סוגי הניתוחים המותאמים לכריתה הכירורגית (ביופסיה ניתוחית, מוס מיקרוגרפי, ניתוחי לייזר) תוך שימוש בשיטות הניתוחיות והטכניקות המתקדמות ביותר בתחום.

שחזור שד

טיפול בסרטן השד ושחזור של השד נעשה בשיתוף עם המחלקות הכירורגיות במרכז הרפואי העמק. ביחידה משתמשים בשיטות החדשניות ביותר לשחזור השד כולל השימוש במתלים מהגוף. שחזור על ידי שימוש במשתלים של סיליקון בשילוב עם השתל החדש שהוא תחליף עור. הניסיון הרב שנצבר ביחידה בשימוש בשיטות השונות והמורכבות בתחום השחזור של השד נתן ליחידה היכרות רבה וניסיון רב בטיפול בסוגיה הזו, הפעילות הזו נחשבת חלק מהפעילות המשותפת לטיפול בסרטן השד ב"עמק", והחולים נבדקים ונדונים בצוות רב תחומי הכולל את הכירורגים, הפלסטקאיים, מומחה באונקולוגיה, מומחה ברנטגן, עובדת סוציאלית, מתאמת שד וצוות אשר מטרתו העיקרית לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלות הסובלות מהבעיה הזו.

טיפול בכוויות

היחידה מטפלת בכוויות בכל בכל שלבי הטיפול החל מהשלב החריף מעת האירוע של הכוויה ובהמשך ולפי הצורך בביצוע הניתוחים השונים לטיפול בכוויה, כולל השתלות עור. הניתוחים מבוצעים הן בשלב החריף והן בשלב המאוחר לתיקון הצלקות והעיוותים אשר נשארים אחרי הטיפול בכוויה תוך שימוש במגוון השיטות של הכירורגיה הפלסטית. הטיפול כולל שימוש במרחיבי רקמה.
הטיפול בכוויה הינו מורכב ודורש שיתוף פעולה עם היחידה לריפוי בעיסוק והיחידה לפיזיותרפיה במרכז הרפואי. שילוב זה נתן ליחידה ייחודיות רבה, הצלחה רבה ותוצאות מצויינות בטיפול בכוויות.

טיפול במומים מולדים

הטיפול כולל מומים של השפה השסועה והחך השסוע, עיוותים מולדים בכפות הרגליים והידיים.
ההצלחה בטיפולים האלו מאפשרת גדילה וחיים בריאים לילדים.
טיפול בפצעים קשיי ריפוי הביאה לפיתוח של שיטות וטכניקות חדשניות ושילוב של שיטות אשר הביאו להצלחה רבה בטיפול בפצעים קשיי ריפוי למיניהם ובעיקר על רקע סוכרת ואי ספיקה ורידית.
הטיפולים נעשים הן במסגרת אמבולטורית והן במסגרת אישפוזית על ידי שימוש בחבישות חדשות וחכמות כמו שיטת הוואקום, בנוסף לניתוחים שונים לסגירת פצעים קשיי ריפוי.

אופן הפנייה

הפנייה דרך רופא וקביעת תורים דרך מוקד זימון תורים.

​צוות היחידה

מנהל היחידה: ד"ר שופאני עזיז, מומחה לכירורגיה פלסטית: כירורגיה אסתטית, בגידולי עור, שחזורי שד וכוויות.
רופאים בכירים:

ד"ר ליאוניד בריזגאלין, מומחה לכירורגיה פלסטית: גידולי העור, שיחזורי השד וטיפול בכוויות

ד"ר ליאוניד קפיטולסקי, רופא כירורג

ד"ר עבאיה נאיל - רופא כירורג

ד"ר תמר בן עמי הלפרין

ד"ר אסתר כהן

ד"ר שירה שומר

ד"ר אריאל ניימן

אחות אחראית: רינה בורשוק

מזכירות היחידה: דליה קקון, עדנה אזולאי