כללית און-ליין
חדשות

טקס הסרת הלוט מעל שלט לציון פועלו של ד"ר חרדון

טקס מרגש להסרת הלוט משלט לפועלו של ד"ר חרדון ז"ל התקיים בשבוע שעבר במחלקה הפנימית של בית החולים יוספטל

טקס הסרת הלוט מעל שלט לציון פועלו של ד"ר חרדון

בטקס נכחו בני משפחתו, רעייתו אן, בנו רועי ורעייתו מליסה שהגיעו מסינגפור במיוחד לטקס, חברי אגודת ידידי בית החולים ומוזמנים נוספים תושבי אילת הוותיקים.

משפחתו של ד"ר חרדון תרמה לעמותת ידידי בית החולים 50,000 שקלים לטובת רכישת מכשיר רפואי. בשנת 2017 רכשה עמותת ידידי בית החולים מכשירים רפואיים לבית החולים יוספטל בסך כחצי מליון שקלים.

ד"ר אלדר ברקוביץ מנהל בית החולים אמר בדברי הפתיחה כי סיפור חייו של ד"ר חרדון הוא סיפורה של מדינת ישראל. ד"ר חרדון כפי שלמד להכירו דרך סיפוריהם של משפחתו וחבריו היה איש מיוחד, בעל רקע עשיר שלא רבים הכירו. הוא סיים לימודי רפואה בעירק, גויס לצבא העירקי הגיע לדרגת קפטן ובשנת 50-51 ערק בדרך לא דרך מעירק לפרס, מטהרן הגיע באוניה לארץ ישראל. היה רופא בבלינסון התגייס כרופא לצה"ל ונשלח לשרת באילת. היה רופא יחיד וראשון באילת, טיפל בחיילים ובתושבים, כשנבנה בית חולים יוספטל מונה למנהל מחלקה פנימית תוך שהוא משתלם בפריז בלונדון ובבית חולים "גו'ן הופקינס" בבולטימור בארה"ב. בשנת 1976 מונה לנהל את בית החולים יוספטל והקים את היחידה לטיפול נמרץ, את תא הלחץ ואת יחידת הדיאליזה.

אמנון שפר מעמותת ידידי בית החולים יוספטל אמר בדבריו כי ד"ר חרדון ייזכר כאיש צנוע והגון שתרם רבות לקידום הרפואה באילת. מר שפר הודה למשפחה על תרומתם הנדיבה לעמותה, ופונה לקהל האילתי לתרום לבית החולים משום שלדבריו כל תרומה שמתקבלת חוזרת לקהילה.