כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 24.05.2017

    מאת:
  • משרד הדוברת | בית חולים יוספטל

אקרדיצטיה בית חולים יוספטל

בפעם השנייה! בית החולים יוספטל קיבל את תו התקן היוקרתי של ארגון ה- JCI בהצטיינות

אקרדיטציה ביוספטל

שלושה בודקים, ד"ר סטיוארט המילטון, גב' קורטני קוסבי וגב' שרון גיימס, קיימו באמצע חודש מאי בבית החולים יוספטל, בקרה על פי סטנדרטים בין-לאומיים מחמירים של ארגון JOINT COMMISSION INTERNATIONAL. בסופם של ארבעת ימי בקרה, התוצאות היו מרשימות ביותר. בית החולים יוספטל עבר בפעם השנייה בהצטיינות וזכה לשבחים רבים מצוות הבודקים המנוסה שבדק כבר בתי חולים רבים בארץ ובעולם.

ד"ר אלדר ברקוביץ אמר בדברי בסיכום: "סוד ההצלחה הוא צוות בית החולים הנפלא שלנו, שמבצע עבודה מצוינת ואיכותית כל השנה ועמל בשנים האחרונות להעלאת הרמה ולאימוץ הסטנדרטים המחמירים של איכות ובטיחות. בזכות הצוות הנפלא הזה עמדנו במבדק האקרדיטציה בהצלחה גדולה, אני גאה יותר מתמיד להיות חלק ממשפחת בית החולים יוספטל ומרחב אילת. מדובר בהישג גדול של עובדים איכותיים שמחוללים מידי יום שינוי מתמיד."

מבדק בחדר ניתוח יוספטל

JCI הוא ארגון בין-לאומי שמבצע מבדקים קפדניים לאיכות ולבטיחות המטופל בבתי חולים בכ-80 מדינות. המבדק, הדומה למבדקי ISO, בודק את בית החולים על כל פעילותו ומתמקד באיכות ובבטיחות המטופל בהיבטים שונים של פעילות בית החולים כמו: מניעת זיהומים, מתן טיפול תרופתי, ניהול תחום איכות הטיפול במטופל, תקשורת והדרכת מטופלים, זכויות מטופלים וכמו כן המבדק בוחן את בטיחות התשתיות של בית החולים.

הבודקים ציינו שלמרות גילו של המבנה, התשתיות מתוחזקות היטב. יש לציין שלמרות שבית החולים נמצא בתהליך בניה ושיפוץ רחב היקף, המבדק עבר בהצלחה והתוצאה מעולה.

מבדק במכון דימות יוספטל

בית החולים יוספטל הצטרף כבר לפני 3 שנים לבתי חולים נוספים מ"כללית" שקיבלו את תו התקן היוקרתי "מוסמך איכות ובטיחות", אות המאשר כי הפעילות הרפואית בבית החולים נעשית על פי סטנדרטים מחמירים של איכות ובטיחות.

במהלך המבדק סיירו הבודקים בכל רחבי בית החולים, במחלקות ובאזורים המנהלתיים המשפיעים כולם על הטיפול במטופלים. בכל אתר שנבדק הקפידו על יישום הסטנדרטים הנדרשים כולל תיעוד הפעילות הרפבמ~ואית, תקינות הציוד הרפואי, בטיחות בטיפול התרופתי, בקרה ומניעת זיהומים. תקשורת בין צוותים, עבודת המעבדות, בית מרקחת, הרדמה וחדרי ניתוח, מחלקות בית החולים כולן, יחידת הדיאליזה, תחום המנהל והלוגיסטיקה, המשק והתשתיות.

מתוך מאות רבות של אלמנטים שנבדקו נמצאו פרמטרים בודדים בלבד שדרשו תיקון – הישג מרשים ביותר לדברי הבודקים.

מבדק ארון תרופות ביוספטל

יו"ר צוות מבדק האיכות גב' קורטני קוסבי ציינה בדברי הסיכום: "זו זכות גדולה לקהילה שיש לה בית חולים כמו שלכם וצוות מסור כשלכם". עוד הוסיפה "לעבור מבדק וברמה כזו גם בפעם השנייה הינו הישג אדיר. הצלחתם להביא את הארגון שלכם לרמה אחרת, עמדתם בהצטיינות ברוב המכריע של הסטנדרטים אנו מאחלים לכם להמשיך ולשמור על הרמה הזו לאורך זמן".