כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 12.12.2016

טקס חנוכת מכון חדש לדימות השד בבית חולים יוספטל

נשיא קרן אדליס מר אלברט דולורו: "אני חש גאווה וסיפוק לאפשר למטופלות תושבות אילת והסביבה להיבדק בכל ימות השנה בבית החולים יוספטל במכשיר ממוגרפיה איכותי מהדור החדש, מבלי שיטלטלו עצמן למרכזים רפואיים במרכז הארץ או להמתין לניידת הממוגרפיה."

חשיפת כוכב תורם בבית חולים יוספטל

ביום שישי 9.12.2016, התקיים טקס בהשתתפות ראש עירית אילת מר מאיר יצחק הלוי, נשיא קרן אדליס אלברט דולורו, גברת רבקה בוכריס, מר סדני בוכריס, ומר ניסים זוילי נאמני הקרן, בטקס השתתפו גם אורחים רבים מהקהילה באילת.

התורמים בבית החולים יוספטל
במהלך הטקס נחשפו שלטי מכון הדימות, וכוכב בקיר התורמים. ד"ר אלדר ברקוביץ מנהל בית החולים יוספטל ואזור אילת הציג בפני האורחים הנכבדים את בית החולים יוספטל בהווה ואת התכניות לעתיד. "בסיוע קרן אדליס הוקמה יחידת שד הכוללת מכשיר ממוגרפיה שהותקן בחדר שהוכשר במיוחד עבורו בבית החולים, ומכשיר אולטרה סאונד שד שיירכש ליחידה בעוד מספר חודשים".

המכשיר החדש והמתקדם מסוגו בעולם נרכש בלמעלה ממיליון שקלים, בעזרת תרומתה של קרן אדליס אשר הוקמה על ידי אנדרה כהן דלורו ז"ל, יהודי שנולד במצרים, היגר לצרפת עם משפחתו והשתלב בלימודים גבוהים באוניברסיטאות היוקרתיות.
לאחר קריירה מרתקת כמהנדס בניין, החליט להקדיש את כל הונו למדינת ישראל והקים את קרן אדליס אשר תומכת בפרויקטים בתחום המדע והרפואה, חינוך, רווחה, קיימות וביטחון מדינת ישראל.

נשיא קרן אדליס מר דולורו בבית חולים יוספטל 

המכשיר יהווה חלק ממערך הדימות החדש והמתקדם  בבית חולים יוספטל שמעניק שירות לאלפים מטופלים בכל שנה. המכשיר מבצע סריקות ממוחשבות בפרוסות דקות של השד ומאפשר גילוי מוקדם טוב יותר של ממצאים חשודים לסרטן השד. המכשיר מתמודד טוב יותר עם תופעת השד הסמיך האופיינית בעיקר בקרב נשים צעירות ומאפשר קבלת תוצאות חדות וברורות בבדיקת הסקר. המכשיר החדש מקצר ומוריד משמעותית את הסבל של הנשים עם ספקות בתוצאות הבדיקה שלהם.  במסגרת רכישת המכשיר בוצעו התאמות בינוי ביחידת הדימות של בית החולים.

סרטן השד הוא המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי. כ- 4,500 נשים מאובחנות מידי שנה כחולת בסרטן השד בישראל, וככל שהמחלה מאובחנת בשלב מוקדם יותר עולים הסיכויים לריפוי בכ-90 אחוזים.
ד"ר אלדר ברקוביץ: "יחידת הממוגרפיה היא חלק מתהליך ההתחדשות שעובר בית החולים יוספטל במערך ההדמיה. לאחרונה הועבר מערך הטומוגרפיה הממוחשבת (CT) שהופעל עד כה על-ידי מכון מור מאר לתפעולו של בית החולים, מה שהביא לשיפור השירות."

צוות מכון הדימות התרחב ועומד על תשעה רנטגנאים ורנטגנאיות ושישה אנשי צוות מנהלה.
מכון הדימות כולל חמש יחידות:

  • יחידת ממוגרפיה – בדיקת ממוגרפיה היא צילום של השדיים. זו בדיקה לא פולשנית המשתמשת בקרני רנטגן במינון נמוך כדי ליצור תמונה של רקמת השד. הבדיקה מבוצעת לנשים שהתגלה אצלן תסמינים המעלים חשד למחלה בשד כמו גוש בשד כאבים בשד או הפרשות מהפטמה. הממוגרפיה גם משמשת לבדיקות סקר כדי לאבחן סרטן שדב שלב המוקדם שלו (לפני שניתן למשש גוש בבדיקת שד). הבדיקה מוצעת לנשים בנות 75-50 אחת לשנתיים.
  • יחידת רנטגן קונבנציונלי אבחנתי – בדיקות רנטגן רגילות בשיטות של CR ו-DR.
  • אולטרה סאונד כללי – (מיועד להדמיה בגלי קול של אברים פנימיים בגוף האדם, ובכללם מפרקים כלי דם ורקמות רכות.
  • יחידת ה- T.C – יחידה המצטרפת למכון הדימות של יוספטל. הבדיקות נעשות באמצעות מכשיר PHILIPS 64 פרוסות, שיופעל על בסיס פרוטוקולים רפואיים מדויקים ועדכניים. מכשיר T.C  משמש כלי חשוב לצרכי אבחון וטיפול במחלות שונות.
  • יחידה לצפיפות עצם – בדיקה המסייעת לאבחן אוסטיאופורוזיס, מחלה שבה העצמות מאבדות מצפיפותן בשל בריחת סידן בגיל הבלות ונוטות להישבר בקלות רבה יותר מאשר עצמות בריאות. עם המעבר נרכש מכשיר חדש ומתקדם לבדיקות צפיפות עצם. המכשיר החדש יגיע בעוד כחודשיים.

צוות מכון הדימות ביוספטל 

אילנה אידל רנטגנאית ראשית: " אני מבקשת להודות לקרן אדליס ולהנהלת בית החולים שאפשרה לחלום להתגשם ושמה את נושא הממוגרפיה בסדר עדיפות גבוהה, צוות המכון עבר ועובר הכשרות ולמידה אצל המומחים המובילים בארץ, זאת כדי לספק שירות מקצועי. בהזדמנות זו אני פונה לנשות אילת והסביבה להיענות לזימונים לביצוע הבדיקה. כמו כן, אנו מחויבים לעבוד תחת פרוטוקולים בינלאומיים מחייבים, שיש עליהם בקרה ותו תקן מחייב. צוות המכון מחויב לשינוי ויעשה הכול כדי לשפר את טיב האיכות והשרות לפונים, והעיקר שנהיה בריאים."

זימון תורים בטלפון  08-6222949. מכון הדימות ביוספטל פועל  24/7 למקרים דחופים, ונותן שירות דימות מידי יום.