כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 03.11.2015

    מאת:
  • משרד הדוברת | מרכז רפואי יוספטל

המכון להתפתחות הילד באילת עבר למשכנו החדש

המכון להתפתחות הילד ביוספטל

10 מליון ₪ הושקעו בבנייתו של המכון להתפתחות הילד החדש, שהוקם בקרקע בו פעלה בעבר האגודה למען הקשיש. השקעה זו מצטרפת להשקעות חסרות התקדים שהושקעו בעיר בתחום הבריאות בבינוי ובשדרוג שירותים רפואיים.
המכון החדש משתרע על כ- 620 מ"ר ומכיל חללי טיפול מתקדמים. המכון נבנה על ידי החברה הכלכלית – אילת ובמימונה.

מה במתחם?
הקומה הראשונה מיועדת לשימוש מכון להתפתחות הילד, (המבנה החדש הוא בן שתי קומות)  בקומה זו 15 חדרי טיפולים, חדרים אלה מותאמים לצרכים המיוחדים של מטופלי המכון.
לצד חדרי הטיפולים נבנו חדרי תצפית, חדרי רופאים, חדר טיפול תקשורת, חדרי טיפול באומנות, משחקיה, חדר טיפולים פזיותרפיים וחדר "סנוזלן" (חדר סנוזלן הוא חדר גרייה רב חושית המאפשר לעורר אצל המטופל גרייה  חושית, שמיעה, ראייה, ריח, ומגע באווירה נעימה).

ראוי לציין שעל אף שהמכון להתפתחות הילד פעל עד כה במבנה קטן וצפוף, ועל אף התנאים הפיזיים שלו הוא נחשב לאחד המכונים הטובים בארץ והיד עוד נטויה.

בניית המכון להתפתחות הילד התאפשרה הודות לשיתוף פעולה בן מנכ"ל כללית מר אלי דפס לבין ראש עירית אילת מאיר יצחק הלוי. כבר בשנת  2013 סיכמו הצדדים על בנית מבנה חדש ומתאים לצרכי הילדים והמטפלים. יחד, במאמץ מרוכז הוקם מבנה מודרני שתוכנן ועוצב כולו על פי פרוגרמה מדויקת של צרכי הילדים הזקוקים לו.
מנכ"ל כללית אלי דפס וראש עירית אילת מר מאיר יצחק הלוי מציינים בהתרגשות כי הם תמימי דעים כי חיוכם של הילדים שיטופלו במרכז החדש שווה כל מאמץ, עוד ציינו השניים כי ישנם פרויקטים שהלב הוא המנחה, זה היה אחד מהם. ד"ר אבי גולדברג מנהל בית החולים יוספטל הניע, תמך וסייע לתהליך המעבר.

ד"ר שושנה קבוט מנהלת את המכון מזה שנים רבות,חלמה על מרחב ראוי לטיפול בילדים שזקוקים לטיפול, ד"ר קבוט ציינה בשמחה שחלומה הפך למציאות ואין מאושר ממנה ומצוות העובדים במכון.

המכון באילת מטפל בלמעלה מ-1200 ילדים מגילאי 18-0.
תפקיד המכון לאבחן ילדים שקיימים בהם בעיות נירו- התפתחותיות שונות, כמו: בעיות בהתפתחות מוטורית כגון: שיתוק מוחין, הפרעה בהתפתחות שפתית ותקשורת בין אישית, לקות קשב וריכוז, תסמונות נדירים ועוד...

המכון מעניק סוגים שונים של טיפולים: נוירולוגיה ילדים, שיקום באמצעות ריפוי בעיסוק, פיזיוטרפיה קלינאות תקשורת, אבחונים וטיפולים פסיכיאטרים עד גיל 6. המכון מטפל ועוקב אחר ילדים עם בעיות התפתחותיות ובעלי צרכים מיוחדים ונותן מענה לצרכיהם.