כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 22.06.2014

    מאת:
  • משרד הדוברת | מרכז רפואי יוספטל

פרויקט פרחי רפואה

ביום חמישי האחרון התקיימה הפגישה המסיימת של פרויקט "פרחי רפואה" המשותף לבית החולים "יוספטל" ובית ספר "בגין". זוהי השנה השנייה לפרויקט שהנהלת בית החולים יוספטל גאה בו מאוד.

פרויקט פרחי רפואה 2014 הסתיים ביוספטל

הפרויקט נולד מחיבור בין הגב' אסתי סרי, רכזת מצוינות בבית ספר "בגין" ובין ד"ר גולדברג, מנהל בית החולים "יוספטל".
אסתי הגתה את הרעיון והכינה את הארגון מצד בית הספר וד"ר גולדברג דאג למרצים ותשתית בבית החולים.
מהחיבור הזה נולד פרויקט שבא לתת לתלמידים את התוספת ה"מיוחדת" שרק בית החולים יכול להוסיף. את ההרצאות מעביר הסגל, ומעבר לנושאים המעניינים, מדובר בחומר "חי" הנמסר מפי האנשים העוסקים בו ביומיום. אנו מקווים לגרות את סקרנותם של התלמידים, ולמשוך אותם לתחום. נשמח לקבל אלינו רופא אילתי נוסף (כבר עבד בבית החולים ד"ר ירון זנטי, שסיים שלוש שנים במלר"ד, ואף הדריך בפרויקט. נ.י.ה.). 

דגש חשוב נוסף הוא העצמה של התלמידים, תוך דגש על צמיחה מתוך הפריפריה.
הפרויקט מורכב מסדרת מפגשים חודשיים בני מספר שעות בנושאים כגון: רנטגן, רפואה פנימית, רפואת מיון, הרדמה, רפואת מעבדה ועוד. כל מפגש כולל הרצאה, בחדר הישיבות של בית החולים, והתנסות מעשית, כדוגמת סיור, בחדרי הניתוח או במעבדות, או פעילות, כגון ביצוע אק"ג או אקו לב. 
את סדרת המפגשים חתם סיור, שאורגן על ידי אסתי סרי, בבית החולים "סורוקה" ובמכון הוטרינרי בבית דגן.
בפגישה המסיימת נכחו כמה מהמרצים, שמסרו על תחושת סיפוק גדולה מהפרויקט. ד"ר דפנה ליפינסקי, מנהלת המעבדה המשולבת של בית החולים, סיפרה כיצד בכל שנה היא נפעמת מהעניין שאותו מגלים התלמידים ומהשאלות החכמות, שאותן הם שואלים. אורן צדוק, המעביר את המפגש בנושא רנטגן, אמר לתלמידים, שזהו רק הפתח לתחום נרחב, שאותו הם מוזמנים לגלות.
אחד מרופאי המלר"ד, ד"ר אמין ביאדסה, שהדריך בפרויקט, אבל לא יכול היה להשתתף במפגש, מכוון שהיה עסוק בטיפול בחולים במלר"ד. זכה לקבל זר פרחים בין טיפול לטיפול בחולים. שני התלמידים שבאו למלר"ד לחצו את ידי הרופא הנרגש והודו לו לו על הרצאתו.
אסתי סרי סיימה, כדרכה, במבט לעתיד, "אנחנו כבר נערכים לפרויקט של השנה הבאה".
ובכן, גם אנחנו בבית החולים מחכים בקוצר רוח.