כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 17.03.2014

    מאת:
  • משרד הדוברת | מרכז רפואי יוספטל

תו תקן איכות הסביבה לבית חולים יוספטל

בית החולים יוספטל הצטרף לקבוצה איכותית של בתי החולים של הכללית שקיבלו את תו התקן הבינלאומי ISO 14001, תקן שמירה על הסביבה.

תו תקן איכות הסביבה ביוספטל

מהלך זה נועד לפתח מודעות ופעילות בתחום איכות הסביבה והשמירה על הסביבה ואף לתרגם את הפעילות הסביבתית למונחי רווח כלכלי ואחר.

בשנים האחרונות יותר ויותר ארגונים וחברות מתאימים את עצמם למגמה עולמית של שמירה על הסביבה. "כללית ירוקה" הפך למטבע לשון בכללית בשנים האחרונות. כללית עודדה את כל בתי החולים שלה לתרבות של שמירה על הסביבה, לחיסכון במים, באנרגיה ובמניעה של זיהומים סביבתיים. שיאו של המהלך בהבאת בתי החולים להיבחן לקבלת תו תקן מחמיר בתחום איכות הסביבה.
תהליך קבלת תו התקן ביוספטל חייב שינוי בחשיבה והפנמת החשיבות על שמירת הסביבה. עובדים רבים נרתמו למאמץ וכתבו תיק נהלים המשקף את פעילות בית החולים בהתאמה לדרישות תקן.

נערכו הדרכות בדרישות התקן ובוצעו מבדקים פנימיים שכללו פעילות של בית החולים בתחום חיסכון באנרגיה, הפרדת פסולת וטיפול בפסולת באופן ידידותי לסביבה, נטרול רעלים להגנה על הקרקע, אימוץ טכנולוגיות חדישות המונעות זיהום ופסולת מסוכנת, חיסכון במשאבים כמו אנרגיה ומים ועוד.
לדברי ד"ר גולדברג בית חולים הוא סביבה עתירת סיכונים סביבתיים. אנו צורכים משאבים רבים ומשתמשים בחומרים מסוכנים בעבודתנו וחובתנו להגן על הסביבה. מצאתי בעיר אילת מודעות רבה מאוד לנושא השמירה על הסביבה ואנחנו שמחים להשתלב בה עם קבלת תו התקן החדש.